קומוניקטים ופרטים על ספרים יש לשלוח לעורכת המדור דנית צמית במייל:  danittzamit@gmail.com


“דיאטלנד” מאת סארי ווקר

מאנגלית: טל ארצי

הוצאת מטר

תות עובדת במגזין אופנה לבנות נוער ומנסה בכל מאודה שלא להיראות, אם כי זה קשה עד בלתי אפשרי כשאת אישה שמנה. היא חוסכת בקנאות לניתוח לקיצור קיבה, חולמת על החיים החדשים שיהיו לה וקונה בסתר מאות שמלות פטיט. ליום שאחרי.

אלא שיום אחד היא מגלה שהיא נתונה למעקב, ומקבלת ספר שעשוי לשנות את חייה. החקירה הקצרה שלה מובילה אותה אל קהילה מחתרתית- קהילת נשים שחיות לפי החוקים שלהן, נשים שיוצאות כנגד אידיאל היופי, תעשיית האופנה ואובססית הרזון הנוגעת בחיי כולם. במקביל, קבוצת טרור נשית המזדהה בשם ג’ניפר, מטילה אימה על העולם בפעולות אלימות המוחות על  יחס פוגעני לנשים.

דיאטלנד- ספק סיפור התפכחות ספק פנטזיית נקמה- הוא רומן ביכורים פרוע, נועז ומצחיק העוסק ללא מורא בתעשיית היופי, אי שוויון מגדרי והתקוממות נשית.

סארי ווקר היא בעלת תואר שני בכתיבה יוצרת, כתבות פרי עטה פורסמו בכתבי עת אמריקאים מובילים, את עבודת הדוקטורט בספרות אנגלית עשתה בפריז ובלונדון. כיום מתגוררת בניו יורק.

350 עמודים * 98 ₪

 

“67′,ירושלים, מלחמה” מאת גדעון אביטל-אפשטיין

הוצאת מטר

מי באמת הגיע ראשון לעיר העתיקה/ איך קרה ששליש מהרוגי המלחמה נפלו בקרב על ירושלים / האמנם הזהירה ישראל את המלך חוסיין בזמן, שלא להיכנס למלחמה/ מדוע תקפה חטיבת הצנחנים בלילה ולא ביום בניגוד לעמדת המטכ”ל/ מה העניק את ההילה לצנחנים בגבעת התחמושת ובכותל והצניע את חלקן של יחידות אחרות בסיפור המערכה/ איך צמחו יחסים קרובים בין ראש הממשלה לוי אשכול והמלך חוסיין ומה גרם לקרע ביניהם/ כיצד התנהלה המערכה בעמאן – ראיונות עם בכירים ירדנים/ מה חלקם של אש”פ ופת”ח בהתלקחות בין ירדן וישראל/ מדוע לא נערך תחקיר מקיף על לקחי המלחמה

67′,ירושלים, מלחמה הוא פרי מחקר ממושך הנשען בין השאר על מסמכים שנחשפים לראשונה ועל ראיונות עומק עם יותר מ-230 מפקדים, לוחמים ובני משפחות שכולות, ומביא את סיפור המערכה ששינתה את פניה של ישראל יותר מכל אירוע אחר מאז תש”ח ועד ימינו.

67′, ירושלים, מלחמה סוחף את הקוראים לתוך חוויית הקרב של הלוחמים בתעלות הקשר, בצריחי הטנקים, בשדות האש והמוקשים ובסמטאות העיר העתיקה. הספר בוחן את הממשק שבין תהילה לזוועה, בין גאווה לטראומה, משמיע את קולם של הישראלים הצעירים שבשנת  1967 נשאו את המערכה על כתפיהם ומציב יד זיכרון לנופלים.

הספר שזור גילויים חדשים בתחום הדיפלומטי, המדיני והצבאי. במבט נוקב, אמיץ ונטול פניות ד”ר גדעון אביטל-אפשטיין בוחן תפיסות ומיתוסים שהתקבעו בתודעה הלאומית.

המחבר מציג את התהליכים שהתחוללו בירושלים וביחסי ישראל וירדן מאז מלחמת העצמאות והסכמי שביתת הנשק, דרך ימי “הקו העירוני” והעיר המחולקת ועד תקופת “ההמתנה” והלחימה בירושלים במלחמת ששת הימים.

הספר עוקב אחר כל שלבי המערכה, מתאר דיונים ועימותים שקדמו ללחימה וליוו את הדרג המדיני ואת הדרג הצבאי במהלכה: מה היו כוונותיו של לוי אשכול, למה שאף משה דיין ומה החליט יצחק רבין. הספר סוקר את החלטות הפיקוד העליון, את מהלכיהם של מפקדי החטיבות הלוחמות – מוטה גור, אליעזר אמיתי ואורי בן-ארי – ואת חלקן של היחידות שנטלו חלק במערכה: חטיבת ירושלים, חטיבת הראל, חטיבת הצנחנים, חטיבת קרייתי, חיל האוויר, יחידות הסיור, גופי מודיעין ותומכי הלחימה.

ד”ר גדעון אביטל-אפשטיין הוא היסטוריון, סופר, מרצה ועורך דין, קמ”ן גדוד 890 בחווה הסינית במלחמת יום הכיפורים, מחבר 1973, הקרב על הזיכרון (שוקן 2013) ופלא פה נס (כרמל 2017).

589 עמודים * 138 ₪

 

 

“אלינור אוליפנט ממש בסדר” מאת גייל האנימן

מאנגלית: הדסה הנדלר

הוצאת כתר

היא בת שלושים וכבר תשע שנים עובדת באותו משרד. בוב, הבעלים של המשרד קיבל אותה לעבודה כנראה מתוך רחמים. ניסיון בעבודה לא היה לה ולריאיון היא הופיעה עם פנס בעין, שתי שיניים חסרות וזרוע שבורה. תכירו. זוהי אלינור אוליפנט. כאשר מישהו שואל לשלומה, התשובה שלה במאה אחוז מהמקרים היא ‘בסדר’. אומנם יש כאלה שבוהים בצלקות שעל פניה, אבל היא יודעת שעל הצלקות שהיא נושאת בתוכה אנשים מעדיפים לא לשמוע.  כל עוד היא שומרת על השגרה שלה, היא מסתדרת. אך השגרה היומיומית הזאת מופרת כשהיא פוגשת את ריימונד, עובד חדש בחברה ומגלה מהו קשר חברי.

אלינור אוליפנט היא גיבורה בלתי נשכחת וכובשת. תשובתה הלקונית למתעניינים בשלומה טומנת בחיקה מסכת של התעללויות שעברה בחייה ומערכת יחסים ביזארית ומטורפת עם אמה.

אלינור אוליפנט ממש בסדר הוא רומן יוצא דופן הכובש את הלב, מצחיק, מעציב ובעיקר אנושי.  באומץ ובכנות משרטטת גייל האנימן את קווי המִתאר של הבדידות, אך גם שופכת אור על כוח הריפוי של חברוּת.

גייל האנימן, 40, נולדה ומתגוררת בסקוטלנד. אלינור אוליפנט ממש בסדר הוא ספרה הראשון, שהתגלה בתחרות כתיבה, ובקרוב יופק לקולנוע על ידי השחקנית האמריקאית ריס ווית’רספון.

350 עמודים * 98 ₪

 

 

“בובת סמרטוטים” מאת דניאל קול

מאנגלית: יסמין קלין

הוצאת כתר

בסיומו של משפט ארוך ומתוקשר, מיד אחרי שחבר המושבעים הכריז על זיכוי, מזנק הבלש ויליאם ‘וולף’ פוקס על נגיב חאלד וכמעט הורג אותו. רק ברגע האחרון המאבטחים מצליחים למנוע את מותו של האיש שזוּכה מחמת הספק מאשמת חטיפה ורצח של כמה נערות. חאלד נשלח למיון, וולף נשלח למחלקה הפסיכיאטרית.

שנים לאחר מכן מתגלה גופה בדירה המשקיפה על דירתו של וולף, שבינתיים חזר לעבודתו במשטרה. מהר מאוד מתברר שזהו פשע יוצא דופן, והגופה – שמכונה בתקשורת “בובת הסמרטוטים“ – גם היא יוצאת דופן. רוצח סדרתי חדש ומתוחכם החל לפעול ברחובות לונדון, והוא נהנה להתל במשטרה ובתקשורת, לשתול רמזים ולשחק משחקים. בשיאו של המשחק הוא שולח לאחד מערוצי החדשות רשימה של ששת קורבנותיו הבאים והתאריכים שבהם ימותו. בסוף הרשימה מופיע שם אחד מוּכר – וולף. המסר ברור: “נסו לעצור אותי.”

בובת סמרטוטים הוא ספרו הראשון של דניאל קוֹל, פרמדיק אנגלי העובד באגודה המלכותית למניעת התאכזרות בבעלי חיים. עלילת המתח המטלטלת שיצר נעה בין האכזריוּת והרוע האנושיים לבין הרצון להגן ולהשיג צדק בכל מחיר, ובתוך כך היא מעמידה במבחן את ההבחנה בין “טובים” ל”רעים”.

עוד לפני צאתו לאור נמכרו זכויות התרגום של בובת סמרטוטים ליותר משלושים מדינות, והזכויות ליצירת סדרת טלוויזיה נמכרו לערוץ בריטי.

403 עמודים * 98 ₪

 

 

“הת’ר, הטוטאליות” מאת מתיו ויינר

מאנגלית: שרון פרמינגר

הוצאת כתר

בני הזוג בריקסטון מנהלים את כל חייהם סביב בתם היחידה, הת’ר, ונדמה שתבל ומלואה שותפים להיקסמות שלהם ממנה. היא הדובדבן בחיי הקצפת שמנהלת המשפחה במנהטן. אומנם דירת הפנטהאוז שמעליהם עדיין מזכירה להם שיש עוד למה לשאוף, אבל זה לא מפריע להם להמשיך לשמוח בחלקם. לנוכח עיניהם המשתאות הת’ר הופכת לנערה מרשימה, חכמה ומלאת אמפתיה לסביבה שלה.

אל החיים הנוחים והבורגניים של משפחת בריקסטון מגיח בובי. הוא גדל בעיירת מהגרים מוכת עוני, בן לאם חד הורית נרקומנית. עוד לפני שמלאו לו עשר אכל בדלי סיגריות ושתה בירות ואף עזר לחברים של אמו להזריק להם הירואין כשלא היו מסוגלים לעשות זאת בעצמם. בובי הופך להיות גבר מסוכן, סוציופת המאיים על שלמותה של המשפחה.

הת’ר, הטוטאליות הוא מפגן מרהיב של יכולת הבחנה חדה בנוגע לטבע האנושי ולאופן שבו הוא פועל בחברה המודרנית. זהו ספר הביכורים של ויינר, אחד הכותבים המוערכים והמתוגמלים ביותר בטלוויזיה – הכותב, היוצר, המפיק והבמאי  של הסדרה “מד מן” והתסריטאי והמפיק של העונות הרביעית והחמישית של “הסופרנוס”. ויינר למד שירה ומדי פעם הוא חוטא בכתיבת מחזות ושירים.

139 עמודים * 78 ₪

 

“טיסת החלומות” מאת אריאל לוהון

 מאנגלית: אורלי מזור-יובל

הוצאת כתר

ב-3 במאי 1937 המריאה ספינת האוויר היוקרתית “הינדנבורג” של חברת צפלין מפרנקפורט שבגרמניה לניו ג’רזי שבארצות הברית, כשעל סיפונה 97 נוסעים ואנשי צוות. שלושה ימים לאחר ההמראה נשרפה כליל וגבתה את חייהם של 36 מנוסעיה.

תיאוריות קונספירציה שונות נרקמו סביב תעלומת התרסקותו של הצפלין הענק, החל מכדור תועה שפגע באחד ממיכלי המימן ועד להצתה מכוונת או חבלה במתקן העגינה. אך חקירת המקרה על ידי ועדה מיוחדת העלתה חרס.

הרומן טיסת החלומות מציע גירסה בדיונית של האירועים בשלושת הימים האלה.

הסופרת אריאל לוהון בחרה להביא את סיפוריהם של כמה מהנוסעים ומאנשי הצוות שהיו על ה”הינדנבורג”, ואף השתמשה בשמותיהם האמיתיים ובכמה מפרטי חייהם.

התוצאה היא מותחן מרתק על אודות אחת הטיסות הטרגיות שידעה ההיסטוריה של התעופה.

אריאל לוהון, סופרת אמריקאית המוכרת בזכות הרומנים ההיסטוריים שכתבה. בספריה היא מתחקה אחר תעלומות מסתוריות. ספרה הראשון עקב אחר היעלמותו של ג’וזף קרייטר שכיהן בשנות ה-30 כשופט בית המשפט העליון בניו יורק ונודע בשערוריות המין בהן היה מעורב. ספרה השלישי עוסק בחידת זהותה של אנה אנדרסון, מי שטענה שהיא הנסיכה הצעירה לבית רומנוב ששרדה את הטבח של בני משפחתה.

410 עמודים * 98 ₪

 

“הנפילה הקצרה” מאת מתיו פיצסיימונס

מאנגלית: עפרה אביגד

הוצאת עברית

“זאת הנפילה הקצרה,” אמר האיש. “שים לב שבשונה מהנפילה הרגילה, הנפילה הארוכה, המפרקת שלך לא נשברה. אולי עכשיו אתה שמח, אבל בסוף תצטער שזו לא היתה נפילה ארוכה יותר והמתנה קצרה יותר.”

לפני עשור נעלמה סוזן לומברד, בתו בת ה-14 של בנג’מין לומברד – אז סנטור רב השפעה והיום סגן נשיא ארצות הברית ומתמודד על מועמדות מפלגתו לנשיאות. איש לא דרש כופר. זו היתה ההיעדרות הסנסציונית ביותר של קטין מזה עשורים – והיא טרם פוענחה.

גיבסון וון הוא האקר מחשבים ולוחם מרינס לשעבר. הוא גדל לצד סוזן והיה בשבילה מעין אח גדול. הוא לקח את היעלמותה אישית והזכרונות המרים לא מרפים ממנו. ובדיוק ביום השנה העשירי להיעלמותה מציע לו ראש יחידת האבטחה לשעבר של לומברד להצטרף לחקירה סודית של האירוע, על בסיס מידע חדש.

גיבסון קופץ על ההזדמנות ומשקיע בחקירה את כל יכולותיו המבצעיות והטכניות. במהרה הוא מגלה רשת קונספירציות סביב משפחת לומברד – ונתקל בשורה ארוכה של גורמים רבי עוצמה וחסרי מעצורים שיעשו הכל כדי לחסום אותו ואת צוותו.

ככל שמתגלים פרטים שעשויים לסכן את מועמדותו של לומברד לנשיאות, גוברת הסכנה. גיבסון חייב להישאר תמיד צעד אחד לפני רודפיו, בדרך אל חשיפת האמת שתותיר את הקוראים פעורי פה.

מתיו פיצסיימונס נולד באילינוי, גדל בלונדון, ומלמד ספרות אנגלית ותיאטרון בוושינגטון. “הנפילה הקצרה” הוא הראשון בסדרת רבי המכר שגיבורם הוא גיבסון וון.

373 עמודים * 98 ₪

 

“מַעֲשִׂיּוֹת מְבֻלְבָּלוֹת” מֵאֵת: גִּילָה נַגָּר

אִיּוּרִים: עֹמֶר הוֹפְמָן

הוצאת ידיעות ספרים

כְּשֶׁסָּבְתָא מַגִּיעָה לְסַפֵּר סִפּוּר לַיְלָה טוֹב, הַחֲגִיגָה מַתְחִילָה.

הַדַּקּוֹת הַמְּתוּקוֹת שֶׁלִּפְנֵי הַשֵּׁנָה הוֹפְכוֹת מִיָּד לְהִתְפָּרְצוּת שֶׁל

יְצִירָתִיּוּת, הַפְתָּעוֹת, אַהֲבָה וּצְחוֹק מְשֻׁתָּף.

בַּסִּפּוּרִים שֶׁל סָבְתָא, זֶהָבָה פּוֹגֶשֶׁת גַּמָּדִים,

לִכְלוּכִית שׁוֹקַעַת בִּתְנוּמָה שֶׁל מֵאָה שָׁנָה וְאֵלִיס הוֹפֶכֶת לְבֻבַּת עֵץ עִם אַף אָרֹךְ.

בַּחֲרוּזִים נִפְלָאִים וּבְהוּמוֹר כּוֹבֵשׁ מוֹכִיחָה

גִּילָה נַגָּר אֶת מָה שֶׁהַיְּלָדִים הַיּוֹם כְּבָר יוֹדְעִים: הֲכִי כֵּיף וַהֲכִי מְעַנְיֵן עִם סָבְתָא.

גִּילָה נַגָּר הִיא אֵשֶׁת חִנּוּךְ. זֶהוּ סִפְרָהּ הַשְּׁלִישִׁי.

הַקַּו הַפָּרוּעַ וְהַשּׁוֹבָב שֶׁל הַמְּאַיֵּר הָאָהוּב עֹמֶר הוֹפְמָן מוֹסִיף צֶבַע וְחַיִּים לַחֲגִיגָה.

36 עמודים * 68 ₪

 

 

“שירת המסע” מאת גיל אלון

הוצאת עולם חדש

הספר נכתב במשך שמונה שנים, לאורך מסע בארבע יבשות וארצות רבות. המסע הפיזי, החוצה נופים ותרבויות, הוא גם מסע פנימי אשר ממנו נולדה שירה אינטואיטיבית, כואבת ומתפעמת. זהו איננו רק ביקור של תייר, אלא תהליך היכרות עמוק ומעשיר עם תושבי ארצות רחוקות, אמונותיהם, אורח חייהם ותפיסת עולמם.

הדרור בא בְּעִקבות השמים.

לא. השמים באים בְּעִקבות הדרור.

וככה זה מתמשֵׁך. לעת ערב. בַּשמים.

וככה זה נִמשך. וככה זה נראֶה.

בַּאתמולים. רק בַּאתמולים.

בְּדַוושוֹת אופניים. בַּעלִייה בַּמורָד.

בַּדחיפה. בַּתאוצה. מוכרחים להתאמץ. להזיע.

לעלות בְּגוף שָׁחוּם ולדחוף. וּלְדָוֵושׁ.

(סוּבה – פיג’י)

גיל אלון, זֶן מאסטר, זמר, שחקן, במאי ומורה, יוצר ומלמד בכל חמש היבשות, ב-43 ארצות עד כה. שירת המסע הוא ספרו הרביעי. ספריו הקודמים: צירופים – שירה (רשפים), רק רגע – יומן מסע במזרח הרחוק (ביתן), זה מה שזה – שיחות זֶן עם יוֹ (מרקם-מֶתודה).

59 ש”ח