קומוניקטים ופרטים על ספרים יש לשלוח לעורכת המדור דנית צמית במייל:  danittzamit@gmail.com


“נוגה” מאת נד באומן

מאנגלית: אמיר צוקרמן

הוצאת עם עובד

מהו “נוגה”, הסם המסתורי החדש שכובש את סצנת המסיבות המחתרתית בלונדון? מי הם האנשים במכוניות הלבנות שחוטפים בני אדם באמצע העיר? למה במכולת השכונתית החלו להופיע חטיפים בורמזים, ומי השתלט על תחנת הרדיו המקומית? האם אפשר לבטוח בצ’ריש היפהפייה, ומדוע חשוב מאוד לשתות וודקה אחרי שמקיימים יחסי מין? מה פשר השועלים שהחלו להופיע ברחובות לונדון, ואיך ייתכן שהם נוסעים באוטובוסים? כיצד כל זה קשור לתאגיד המכרות האמריקאי לייסברק ועד כמה עמוק יכולה הרשת החברתית לחדור לחיינו?

ראף, צעיר לונדוני חובב מסיבות בן 22 עם הפרעת שינה נדירה, עומד לגלות את הקשר בין כל אלה ועוד הרבה יותר. בניסיון לאתר את חברו הטוב שנעלם בלי להותיר עקבות, הוא חושף קונספירציה תאגידית מסוכנת חובקת עולם ומתאהב באישה המסעירה ביותר שפגש מימיו.

נוגה הוא רומן וירטואוזי משובח, קצבי ומסחרר, המשלב עלילה מפותלת ועוצרת נשימה של מותחן, עם כישרון ספרותי לשוני וקומי, שמפלח את המציאות העכשווית בחריפות בלתי מצויה.

נד באומן נולד בלונדון ב=1985 ולמד פילוסופיה באוניברסיטת קיימברידג’. הרומן הראשון שלו מתאגרף חיפושית זכה בפרס גילדת הסופרים בבריטניה ובפרס גולדברג. ספרו השני תאונת השיגור היה מועמד לפרס בוקר. ב=2013 היה הצעיר ביותר ברשימת עשרים הסופרים הצעירים הטובים ביותר בבריטניה בעשור האחרון, של המגזין הספרותי גרנטה. נוגה הוא ספרו השלישי. נד מתגורר בלונדון ועתיד לפרסם את ספרו הרביעי טירוף עדיף על תבוסה בסוף 2017.

270 עמודים * 84 ש”ח

“לורנס בחצי האי ערב: מלחמה, הונאה, טירוף אימפריאלי ויצירתו של המזרח התיכון המודרני” מאת סקוט אנדרסון

מאנגלית: כרמית גיא

הוצאת עם עובד

“בבוקר 30 באוקטובר 1918 קיבל קולונל תומס אדוארד לורנס זימון לארמון בקינגהם. המלך ביקש לראותו. בהגיעו לארמון הוכנס הקולונל לאולם הנשפים, וכעבר שעה קלה נכנסו לשם המלך והמלכה מוקפים חצי תריסר מכובדים ואנשי חצר.  דרגש מרופד הוצב לפני כס המלך הנישא, ולימינו נשא הלורד צ’מברלין כרית קטיפה ששלל עיטורים עליה. קולונל לורנס למד היסטוריה בריטית וידע בדיוק מה עתיד להתרחש. ההדום שהוא נועד לכרוע ברך עליו בעוד המלך מבצע את הטקס המפואר של מאות בשנים – הענקת אבנט והעיטורים שהיו מונחים על הכרית, מגע החרב והשבועה – יעשו אותו למפקד אבירי מסדר האימפריה הבריטית. זה היה רגע שלורנס חלם עליו כל חייו. אלא שלורנס לא כרע ברך. מיד בתחילת הטקס הוא לחש למלך שהוא מסרב לקבל את הכבוד.”

היום, יותר משבעים שנה לאחר מותו וכמעט מאה שנה לאחר המעללים שהוציאו את שמו למרחוק, נותר תומס אדוארד לורנס – או ככינויו לורנס איש ערבאחת הדמויות החידתיות והשנויות ביותר במחלוקת במאה העשרים למרות עשרות ביוגרפיות, אין-ספור מחקרים ושלושה סרטי קולנוע לפחות, ובהם אחד הנחשב ליצירת מופת. היסטוריונים מעולם לא הגיעו למסקנה מגובשת בדבר היחס הראוי לארכאולוג  הצעיר והביישן מאוקספורד שדהר לשדה הקרב בראש צבא ערבי ושינה את מהלך ההיסטוריה.

סקוט אנדרסון פורס סיפור מרתק שגיבוריו נוכלים רבי=תחבולות, פוליטיקאים שמסתירים  אמת, אנשי צבא נועזים ותנועות מהפכניות שאינן נמנעות מהסתרת מטרותיהן האמִתיות. לצִדו של לורנס האגדי אנדרסון מתחקה אחרי כמה גיבורי משנה שמוליכים את העלילה עד סיומה: האגרונום היהודי מנהל תחנת הניסיונות בעתלית; המרגל הגרמני קורט פרופר; ונציגהּ של ענקית הנפט האמריקנית סטנדרד אויל – ויליאם ייל. כולם מנסים להטות את גלגל ההיסטוריה, וזו משטה בהם. לורנס אינו מהסס לחשוף את סודותיה הכמוסים ביותר של ארצו באוזני מנהיגי “המרד הערבי”. לקוראי הספר מזומנות עלילה מרתקת ותובנות לרוב על קלקלות הקולוניאליזם במזרח התיכון.

סקוט אנדרסון, עיתונאי וסופר מוכשר שמכיר את מדינות המזרח התיכון משירותו הממושך באזור, מתמחה בסיקור אזורי מלחמה, שהה תקופות ארוכות בארץ ומצרים ורשמיו  מצפון אירלנד, מצ’צ’נייה, מסודאן, מבוסניה ומאל סלבדור הם מקורות מאירי עיניים על כמה ממוקדי העימות בעשרות השנים האחרונות. אחיו של סקוט אנדרסון הוא הביוגרף של צ’ה גווארה.

648 עמודים * 128 ש”ח

“ליפול על ארון” מאת נלסון דה-מיל

מאנגלית: חגי אברבוך

הוצאת טרה ספרים

נובלת מתח מרתקת מאת נלסון דה-מיל, סופר רבי המכר של הניו-יורק טיימס.

ליפול על ארון היא תעלומת רצח קצרה ונהדרת בה חוזר נלסון דה-מיל אל אחת מדמויותיו האהובות ביותר – הבלש הקשוח ג’ון קורי ממשטרת ניו יורק. אוטיס פארקר, הבעלים של חנות ספרים בניו יורק, נהרג כשארון ספרים נופל עליו. האם זו תאונה טרגית? קורי לא בטוח בכך.

עם חוש הומור קודר ומבט בוחן, הבלש הנחוש חוקר את המקרה, וכל מי שהיה לו חוסר המזל להיות קשור לפארקר הוא בגדר חשוד – מחבר ספרי מתח כושל שהגיע לעיר כדי לחתום על ספריו, אשתו הצעירה והיפה של המנוח, העובד בחנות הספרים שנראה לחוץ יותר מאשר אבל. דה-מיל מתמרן בקלילות בין פיתוליו של הסיפור המהיר ומלא ההתרחשויות, ומספק לקהל המעריצים שלו עוד סיפור מרתק.

נלסון דה-מיל (1943) הוא סופר מתח אמריקאי ידוע. דה-מיל שירת כקצין חי”ר מעוטר במלחמת וייטנאם. הוא כתב עשרות ספרים, ובהם ספרו הנודע “בית-הספר לקסם אישי”. כמה מספריו אף עובדו לסרטי קולנוע, ובהם “בת הגנרל” בכיכובו של ג’ון טרבולטה.

סדרת ה-BiblioMysteries היא סדרת סיפורים (נובלות או נובלטות) מאת סופרי מתח מפורסמים המתקיימים בעולם הספרים והספרות – חנויות ספרים והעובדים בהם, ספריות וספרנים, ספרים נדירים, מוציאים לאור, חוקרים ואספנים. כל אלה ואחרים משמשים כדמויות המרכזיות או כסביבת ההתרחשות בעלילות הסיפורים הנבחרים שבסדרה. בין ספרי הסדרה שיצאו בקרוב לאור: “מוזיאון הנשמות הספרותיות” מאת ג’ון קונולי ו”בת הלוויה” מאת איאן רנקין.

54 עמודים (דיגיטלי בלבד) * 18 ₪

“ישראל – סיפור הצלחה” מאת אדם רויטר ונגה קינן

הוצאת כנרת זמורה-ביתן

מערכת הבריאות בישראל כושלת? היא מצוינת בכל השוואה בינלאומית. החרדים לא עובדים? עובדים, בעיקר הנשים. בישראל יש מחסור במים? כבר יש עודף. העלמות המס בישראל גבוהות? לא. דומות לארצות מפותחות אחרות. רכבת ישראל תמיד מאחרת? היא אחת המדויקות בעולם. כל אלו ואחרות הן חלק משפע העובדות והראיונות בספר, המביאים למהפך תפיסתי בנוגע למצבה של מדינת ישראל. הספר סוקר גם את האתגרים בפניהם ניצבת המדינה אך מסקנתו הסופית היא אחת: מדינת ישראל היא סיפור הצלחה, שאף ילך ויגדל בשנים הבאות.

שיעור התמותה בתאונות דרכים הוא מהנמוכים בעולם; ומאז המשבר הכלכלי של 2008, המשק הישראלי צמח בשיעור מצטבר של 35%, יותר מ-33 מתוך 34 המדינות המפותחות בעולם (ה-OECD). החלום האמריקאי מתגשם בישראל כאשר חלק נכבד ממנהיגיה בכל התחומים: צבאי, פוליטי, עסקי ואחרים, נולדו למשפחות מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית שבה. לא פלא הוא כי הישראלים מהמאושרים בעמי העולם, מקום 11 מתוך 155 מדינות.

ישראל סיפור הצלחה יפריך כמה מהדעות הקדומות שהתקבעו ביחס למדינת ישראל ותושביה ובסוף הקריאה, יש סיכוי טוב שתשתכנעו.

אדם רויטר, המייסד והבעלים של חיסונים פיננסיים, חברת ניהול הסיכונים הגדולה בישראל ויו”ר חברת רויטר מידן. בעברו, הדילר הראשי של בנק ישראל בבורסה ודירקטור בגופי השקעה מוסדיים. כותב, מרצה ופרשן כלכלי.

נגה קינן, מייסדת פורום ראשי החברות לצמיחה ותעסוקה, מכהנת גם כיו”ר פורום CFO המאגד סמנכ”לי כספים. קינן, חברה בוועדות המינויים והמנהל בנציבות שירות המדינה, חברת נשיאות ‘אמץ לוחם’ וחבר הידידים של המכללה למנהל.

“פקעת של סודות” מאת אליאס ח’ורי

מערבית: יהודה שנהב־שהרבני

הוצאת עולם חדש, מכון ון ליר ומועצת התרבות של מפעל הפיס

“האם ידע הסופר הקולומביאני גבריאל גרסיה מארקס כאשר כתב את ‘כרוניקה של מוות ידוע מראש’ שהוא עומד לחשוף את סוד המכתב…?”

כך שואל אליאס ח’ורי ברומן מתעתע שמקצת מן הדמויות בו מופיעות גם ברומן של מארקס. מי קדם למי, והאם זה חשוב? שאלות אלו מלוות את רומן המפתח של ח’ורי, המאיר באור מיוחד ומקורי את הנסיבות שבעטיין פרצה מלחמת האזרחים בלבנון בשנת 1975. כהרגלו, ח’ורי יורד אל תעלות הביוב ובתי הבושת של ביירות כדי לספר את הסיפור מבעד לעיני אנשי השוליים של העיר המפתיעה.

אליאס ח’ורי (יליד ביירות, 1948) הוא מן הסופרים והאינטלקטואלים הערבים החשובים כיום. עד כה פרסם אחד־עשר רומנים ושלושה מחזות, וספריו תורגמו לשפות רבות. כיום הוא מחלק את זמנו בין ביירות, שם הוא עורך את כתב־העת של המכון ללימודים פלסטיניים, לניו־יורק, שם הוא מלמד ספרות ערבית באוניברסיטת ניו־יורק. פקעת של סודות הוא ספרו החמישי המתורגם לעברית.

מַכְּתוּבּ היא סדרת ספרים ייחודית שבבסיסה תרגום לעברית של יצירות מהספרות הערבית. הפרויקט הוא יוזמה של מתרגמים וחוקרי השפה הערבית, יהודים ופלסטינים, והוא תוצר של חוג המתרגמים ערבית־עברית שהתגבש במכון ון ליר בירושלים. הסדרה רואה אור הודות לשיתוף פעולה בין מכון ון ליר בירושלים, מועצת הפיס לתרבות ולאמנות והוצאת עולם חדש.

84 ₪

“שיחות עם הַסַפָּר שלי: על חוכמתו של אבי פרץ” מאת ד”ר טל בן שחר

הוצאת מטר

ד”ר טל בן-שחר, שהקורסים שלו היו מהמבוקשים ביותר בתולדות אוניברסיטת הרווארד רשם במשך שנתיים תמימות את עיקרי השיחות שניהל עם הספר שלו, אבי פרץ,  בכל פעם שהסתפר במספרה השכונתית הקטנה. הנושאים היו מגוונים: מאלוהים ועד משמעות החיים, מגידול ילדים ועד הקמת עסק, ממוזיקה ועד דממה. דברי החוכמה שליקט בן-שחר מפי הספר השכונתי והתובנות שלו בעקבותיהם, שינו את חייו לטובה – וישנו גם את חייכם.

ד”ר טל בן-שחר הוא מרצה וחוקר בתחום הפסיכולוגיה החיובית והאושר במרכז הבינתחומי בהרצליה. יש לו דוקטורט בהתנהגות ארגונית ותואר ראשון בפילוסופיה ובפסיכולוגיה מאוניברסיטת הרווארד. הוא הרצה בהרווארד, שם היו הקורסים שלו בפסיכולוגיה חיובית ובפסיכולוגיה של המנהיגות מהפופולריים והמבוקשים ביותר. הוא חיבר את רבי-המכר באושר ובאושר, אושר אפשרי ולבחור באושר ששהו שבועות רבים ברשימות רבי-המכר בישראל וברחבי העולם. הוא מרצה כבר שנים רבות על אושר, הגשמה עצמית ומנהיגות באוניברסיטאות, בחברות ובארגונים וכן לקהל הרחב.

136 עמודים * 89 ש”ח

“פיפיונה ונילה” מאת עתידה אלוני

הוצאה עצמית

על ילדה דחויה שהפכה את אי המקובלות להצלחה בחייה. סיפור ילדים רגיש ומרגש, אותו מספרת הכותבת עתידה אלוני, בגוף ראשון.

זהו סיפור על ילדה  קטנה כמעט שקופה, ולא מקובלת. הסיפור מתאר ללא כחל ושרק את ילדותה כילדה דחויה, אשר ספגה  עלבונות מצד חבריה לכיתה.

בסיפור זה ישנן תובנות השראתיות, כיצד הצליחה המחברת להפוך את השנים ההן  להצלחה בחייה. המסקנה המשמעותית היא לא לפחד, להעז, לחלום ולעשות הדרוש להגשמת החלום.

עתידה אלוני היא אשת עסקים מצליחה. הינה מחלוצות ענף ייצור הבשמים בהתאמה אישית.  היא מופיעה בבתי ספר ובמתנסים עם הסיפור בו היא רואה שליחות.

55 ש”ח