קומוניקטים ופרטים על ספרים יש לשלוח לעורכת המדור דנית צמית במייל:  danittzamit@gmail.com

ועוד הודעה קצרה: בשבוע הבא לא יפורסם הטור – נחזור בשבוע שלאחר מכן.


“זאב בודד בירושלים” מאת אהוד דיסקין

ידיעות ספרים

זאב בודד בירושלים הוא רומן היסטורי מרתק, עשיר בסממנים ההופכים אותו לייחודי בסוגו. מחברו, אהוד דיסקין, אינו מסתיר את שאיפתו לקסום גם לקוראים צעירים.

ירושלים, שנת 1946: סרג’נט בריטי, אויב ערמומי וקשוח של המחתרות היהודיות, יוצא לפנות בוקר מדירתה של חברתו היהודייה, לאחר ליל אהבים סוער. אלה הן השניות האחרונות בחייו. מאחור מסתער עליו בחור חסון ומתחיל לחנוק אותו. הבריטי נאבק, אך מוכרע תוך זמן קצר.

כך נפתח ספר המתח החדש של אהוד דיסקין, זאב בודד בירושלים, ספר שייקרא בנשימה עצורה, ויעביר את קוראיו לאותם זמנים של מאבק הגבורה הבלתי-מתפשר להקמת מדינה יהודית ריבונית בארץ-ישראל.

גיבור הספר, דויד, בורח מגטו מינסק, בירת בלארוס, מצטרף לחבורה של פרטיזנים יהודיים. בזכות אומץ-ליבו, כושרו הגופני, תושייתו ונחישותו, הוא נבחר במהרה למנהיג החבורה והופך למכונת לחימה, המחסלת ביעילות מקפיאת-דם חיילים גרמניים ומשתפי-פעולה בלארוסיים וליטאים. בתום המלחמה, כשמתברר לו כי לא נותר שריד ממשפחתו, הוא מחליט לשקם את חייו בארץ-ישראל. אין זו משימה פשוטה כלל, שכן שלטונות המנדט הבריטי הפרו התחייבויות מפורשות שנתנו לעם היהודי ולמוסדות הבינלאומיים, וסגרו את שערי הארץ בפני מאות אלפי הניצולים, אך מזלו של דוד, שהיה לצדו בשנות המלחמה, לא עוזב אותו: הוא עולה על סיפון אחת מאניות המעפילים המעטות שהצליחו לחמוק מהצי הבריטי.

בחודשים הבאים מיישם דוד את הניסיון הרב שרכש בשנותיו כפרטיזן לתכנון ולביצוע סדרה של פעולות נועזות, המכאיבות מאוד לבריטים. לעיתים הוא פועל לבדו, לעיתים יחד עם קומץ חברים ומכרים. במרוצת הזמן הוא מצטרף לארגון קטן בשם “הזאבים”, מעין סיירת מטכ”ל של המחתרות.

בתוך כל אלה מכיר דויד את שושנה היפהפייה. השניים מתאהבים, אך נפשה של שושנה פצועה כתוצאה מן ההתעללויות שעברה במהלך המלחמה, והיא מתקשה לנהל מערכת יחסים. האם יש לאהבתם סיכוי? חלק מן התשובה מצוי בידי בריגיטה, פסיכולוגית “יקית”, שבחושיה החדים קולטת מי הוא דויד, אך איננה מסגירה את סודותיו.

אהוד דיסקין נולד בירושלים. הוא הגיע לדרגת אלוף-משנה בצה”ל, לאחר שירות כקצין שריון במלחמת ששת הימים, מפקד פלוגת טנקים במלחמת ההתשה, ובמלחמת יום הכיפורים – קצין המבצעים וסמג”ד בחטיבת השריון הראשונה שצלחה את תעלת סואץ. לאחר מכן ניהל בהצלחה רבה את קרן לב”י (הקרן לביטחון ישראל). הוא דוקטור למנהל עסקים ואיש עסקים בינלאומי מצליח, המחלק את חייו בין ארה”ב וישראל. זהו ספרו השני של אהוד דיסקין לאחר ספרו האוטוביוגרפי הן אפשר, שגם הוא ראה אור בהוצאת “ידיעות ספרים”.

383 עמודים * מחיר: 78 ₪

עטיפה זאב בודד בירושלים

“ילדה וכלי קשת” מאת עילי ראונר

הוצאת אבן חושן

נגן רחוב המגדל לבדו את בתו הקטנה אינו מצליח לגשר בין חובותיו הארציות לבין זיקתו המוחלטת לאמנות. המוזיקה מגלה את הבטחותיה המופשטות ואילו הילדה זקוקה לחיים ראויים. מצוקתו החומרית והרוחנית של הנגן מוליכה אותו אל פי תהום.

זוהי נובלה קצרה על אבהות ועל דאגה, ועל איכותו השבירה של הגוף. אם רוצים, היא גם הצהרת כוונות אמנותית.

‘ילדה וכלי קשת’ הוא ספרו השני של עילי ראונר. ספרו הראשון, ‘עריק’, יצא לאור בתשע”ה וזכה בפרסים ולשבחי הביקורת. רישומי הפחם המקוריים המלווים  את הטקסט הם פרי שיתוף הפעולה עם האמן גלעד אפרת, שעבודותיו מוצגות בארץ ובעולם.

56 עמודים * 52 ש”ח

YaldaCover

הדרך הביתה מאת הילה ארוון

הוצאה עצמית

הדרך הביתה, זהו ספרה השני של הילה ארוון, כותבת מוערכת בעלת סגנון כתיבה רענן ויצירתי. ספרה הראשון, המותחן הרומנטי “סודות באחוזת השושנים”, זכה לאהבת הקוראים ולשבחי הביקורת. כתבי יד נוספים שלה, כגון “כחותם על ליבך”, התפרסמו ברחבי הרשת ובקבוצות הקוראים בפייסבוק וסחפו קוראים רבים.

כמו בספרה הראשון, גם בספר “הדרך הביתה”, המציאות הישראלית המורכבת משמשת רקע לסיפור אהבה רווי קסם. גאיה הדר הייתה בטוחה שהיא בכיוון הנכון. היא עזבה את המושב הדרומי המנומנם שבו גדלה, בנתה את חייה בתל אביב ותחזקה משרה נחשקת בחברת היי-טק, מערכת יחסים עם בן זוג נאה ומצליח וחיי חברה תוססים. אבל דווקא אז, ביקור אצל הוריה במושב מתחיל רצף של התרחשויות בחייה, שמסיט אותה ממסלולה הבטוח והידוע מראש. בין מסדרונות מגדלי המשרדים בעיר הגדולה לבין טורי השיחים בחממות של הוריה, משהו חדש מתרקם בחייה של גאיה. בין רחובות הכרך הסואנים לבין שבילי המושב הפסטורליים, היא מגלה דברים חדשים על עצמה ועל הסובבים אותה.

צעד אחר צעד גאיה מתקרבת אל האושר ואל המקום שאליו הלב שלה שייך. אבל היכן הוא המקום הזה? ואיזו מן הדרכים מובילה אליו? “הדרך הביתה” הוא סיפור על צמיחה מתוך רגעי משבר, התגברות על דעות קדומות ובעיקר סיפור על אהבה בלתי צפויה.

330 עמודים * 69 ש”ח

הדרך הביתה

“דייט  #564” מאת אבישי אשכנזי

גרייט בוקס הוצאה לאור

ערן, בן שלושים וחמש, לא הפסיק לצאת לדייטים בתקווה שימצא אהבה. בדייט ה-564 הגיעה דנה וערן הרגיש שמצא את האחת. ערן לא ידע שדנה לא באה כדי למצוא אהבה, אלא נשלחה למשימה על-ידי הפסיכולוגית שלה במטרה לרפא את לבה השבור.

ערן מחליט לעשות הכול כדי לכבוש את לבה של דנה ובדרך מאבד את עצמו. לעזרתו נחלץ דנירו, יועץ דייטים שלא עוצר באדום החושף בפניו את סודות ההצלחה בדייטים. האם בסופו של המסע יתגברו ערן ודנה על המכשולים ויסירו את המסכות בדרך לאהבת אמת?

הספר דייט  #564הוא רומן עדכני, שנון וקצבי שמתאר את עולם הדייטים הקשוח של העיר הגדולה מנקודות המבט שלו ושלה, ומעוצב בשיטת Boox2.0™ המעניקה לקורא חווייה חוצת מדיה ראשונית וחדשנית. במהלך הקריאה הקורא מקבל באמצעות אפליקציית  GreatBoox™ תוכן עשיר המאפשר היכרות מעמיקה עם הדמויות:  *סרטוני וידאו  *תמונות  *מפות  * הצצה להודעות טקסט   *לשירים שהם שומעים  *ולאתרים שבהם הם גולשים.

הקוראים חווים את הסיפור בכל זמן ובכל מקום. כך בעתיד יקראו ספרים.

מחבר הספר, אבישי אשכנזי, עורך דין ויזם שאהבתו לספרים ולקריאה הביאה אותו להקמת  GreatBoox™ במטרה להגדיר מחדש את חוויית הקריאה בספרים מודפסים.

287 עמודים * 78 ₪

avishay_cover_FRONT