1) מהו הספר האהוב עליך?

ימיו ולילותיו של הדודה אווה מאת אמנון דרנקר . מעבר לכך שזה סיפור מתח טוב, הדמויות המתוארות בו חיות ונושמות. כמי שהיה נער באותה עת בירושלים, נהניתי מתיאורי נוף ילדותי. הספר נכתב ברגישות והומור.

556658

2) מהו ספר הילדים האהוב עליך?

עלילות חסמב”ה מאת יגאל מוסינזון. כשהיינו ילדים, קראנו בשקיקה את הסדרה. כשיצא ספר חדש בסדרה, לא עזבנו את הספר עד שסיימנו לקרוא אותו. הזדהנו עם הגיבור ירון זהבי ואני כמו חברי, חשנו שגם אנו חלק מהעלילה.

d797d7a11

3) מהו הספר האחרון שקראת?

אהבתה של הגברת רוטשילד מאת שרה אהרוני. שופך אור על חיי היהודים בגרמניה בשלהי המאה ה-18 ועל הקריירה המזהירה של מאיר רוטשילד.

979689

4) איזה ספר לא זכה למספיק הערכה לדעתך?

מדינת היהודים של בנימין זאב הרצל. ספר עם מצע נפלא, המציג בתבונה ובעומק את חזונו של הוגה מדינת היהודים.

395316

5) מיהו הסופר האהוב עליך ביותר?

סופר: מאיר שלו הוא סופר שנון, נבון וסגנון הכתיבה שלו משעשע.

משורר: חיים נחמן ביאליק בעיני הוא גדול המשוררים העבריים. הוא רבגוני  ושיריו קוסמים לי בין אם הם שירי אהבה, שירי טבע, או שירי תוכחה ציונית.

635160

6) ספר עיון מומלץ?

הטרילוגיה של קן פולט היא סקירה היסטורית משלהבת ומרתקת של אירופה במאה הקודמת.

938768

***

 

אהוד דיסקין, יליד ירושלים, אלוף משנה במיל’, דוקטור למנהל עסקים ואיש עסקים בינלאומי מצליח, המחלק את חייו בין ארה”ב וישראל. בימים אלה רואה אור ספרו השני, “זאב בודד בירושלים” (הוצאת ידיעות ספרים).   

לעמוד הספר באתר ההוצאה לחצו כאן.

עוד על הספר:

זאב בודד בירושלים הוא רומן היסטורי מרתק, עשיר בסממנים ההופכים אותו לייחודי בסוגו. מחברו, אהוד דיסקין, אינו מסתיר את שאיפתו לקסום גם לקוראים צעירים. “מאבקו של הישוב היהודי הקטן באימפריה הבריטית בתום מלחמת-העולם השנייה הוא פרק מופלא לא רק בתולדות התנועה הציונית והעם היהודי, אלא במאבקי שחרור לאומיים בעולם כולו. זה סיפור מדהים, וראוי שאנו, הישראלים, נכיר אותו ונהיה גאים בו. אני מקווה שזאב בודד בירושלים, שעלילתו ודמויותיו דמיוניות, אך מבוססות על המאורעות המסעירים שקרו כאן בשנים שקדמו להקמת המדינה, יתרום לכך.” 

ירושלים, שנת 1946: סרג’נט בריטי, אויב ערמומי וקשוח של המחתרות היהודיות, יוצא לפנות בוקר מדירתה של חברתו היהודייה, לאחר ליל אהבים סוער. אלה הן השניות האחרונות בחייו. מאחור מסתער עליו בחור חסון ומתחיל לחנוק אותו. הבריטי נאבק, אך מוכרע תוך זמן קצר.

כך נפתח ספר המתח החדש של אהוד דיסקין, זאב בודד בירושלים, ספר שייקרא בנשימה עצורה, ויעביר את קוראיו לאותם זמנים של מאבק הגבורה הבלתי-מתפשר להקמת מדינה יהודית ריבונית בארץ-ישראל. 

גיבור הספר, דויד, בורח מגטו מינסק, בירת בלארוס, מצטרף לחבורה של פרטיזנים יהודיים. בזכות אומץ-ליבו, כושרו הגופני, תושייתו ונחישותו, הוא נבחר במהרה למנהיג החבורה והופך למכונת לחימה, המחסלת ביעילות מקפיאת-דם חיילים גרמניים ומשתפי-פעולה בלארוסיים וליטאים. בתום המלחמה, כשמתברר לו כי לא נותר שריד ממשפחתו, הוא מחליט לשקם את חייו בארץ-ישראל. אין זו משימה פשוטה כלל, שכן שלטונות המנדט הבריטי הפרו התחייבויות מפורשות שנתנו לעם היהודי ולמוסדות הבינלאומיים, וסגרו את שערי הארץ בפני מאות אלפי הניצולים, אך מזלו של דוד, שהיה לצדו בשנות המלחמה, לא עוזב אותו: הוא עולה על סיפון אחת מאניות המעפילים המעטות שהצליחו לחמוק מהצי הבריטי. 

בחודשים הבאים מיישם דוד את הניסיון הרב שרכש בשנותיו כפרטיזן לתכנון ולביצוע סדרה של פעולות נועזות, המכאיבות מאוד לבריטים. לעיתים הוא פועל לבדו, לעיתים יחד עם קומץ חברים ומכרים. במרוצת הזמן הוא מצטרף לארגון קטן בשם “הזאבים”, מעין סיירת מטכ”ל של המחתרות.

בתוך כל אלה מכיר דויד את שושנה היפהפייה. השניים מתאהבים, אך נפשה של שושנה פצועה כתוצאה מן ההתעללויות שעברה במהלך המלחמה, והיא מתקשה לנהל מערכת יחסים. האם יש לאהבתם סיכוי? חלק מן התשובה מצוי בידי בריגיטה, פסיכולוגית “יקית”, שבחושיה החדים קולטת מי הוא דויד, אך איננה מסגירה את סודותיו.

 %d7%a2%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%94-%d7%96%d7%90%d7%91-%d7%91%d7%95%d7%93%d7%93-%d7%91%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a9%d7%9c%d7%99%d7%9d

 

* צילום תמונת שער: ריקי רחמן