חמישה עותקים מספר הילדים “כרובינה” מאת תמר הוכשטטר (הוצאת מטר) יוגרלו בין הקוראים שתמכו ב”קורא בספרים” במטרה לאפשר לו להמשיך לפעול (לא משנה באיזה סכום). 

כל מי שיתרום סכום חודשי של דולר ומעלה יוכל להיכנס להגרלה הנ”ל ולהגרלות שיערכו בעתיד (הסיכוי לזכייה יהיה ביחס לגובה הסכום). אפשר לתרום כאן

עוד פרטים על הספר תוכלו לקרוא כאן למטה. 


רוצים להשתתף בהגרלה? שלחו מייל שכותרתו “כרובינה” לכתובת: korebasfarim@gmail.com

וצרפו את הכתובת שלכם למשלוח 

אפשר לשלוח מיילים עד יום ראשון ב-12:00 בצהריים. התוצאות יפורסמו באותו ערב. 

הספרים יוגרלו אך ורק בין התורמים ל-“קורא בספרים”.


 

כרובינה

כתבה ואיירה: תמר הוכשטטר

כרובינה רוצה להרוויח כסף ומחליטה למכור את בובת הברווז הישנה שלה. היא ממולחת, היא מתמקחת, אך ככל שגוברים הסיכויים למכור את הברווז כך נקשרת כרובינה אל הצעצוע הישן והודפת את הלקוחות, עד שבסוף היא “מצילה” את הברווזון ומחזירה אותה לחיקה. סיפור על תאוות בצע, על התלבטויות ועל הקושי להיפרד (ואף לא מילה על הברווזון המכוער).

הספר זכה בפרס רמת-גן לספרות 2013

תמר הוכשטטר – מאיירת בוגרת בצלאל, עורכת כתב העת המקוון “הפנקס” לספרות ותרבות לילדים. בעלת תואר ראשון בעיצוב ואיור מבצלאל ותואר שני מהחוג למחקר תרבות הילד והנוער באוניברסיטת תל-אביב. הגישה וערכה את תוכנית הרדיו לילדים “תיבה מזמרת” בגלי צה”ל.

מתוך הביקורות על הספר:

כרובינה, כמו רבים מילדי התקופה (ומבוגריה), היא ילדה תאבת בצע. יש לה חלום לא רומנטי המנוסח בשפה לא רומנטית, אבל מאוד ישראלית  – היא “יוצאת לעשות כסף”, ולא בדרך יצרנית או יצירתית אלא פשוט כרוכלת בחפץ משומש ו”לא שווה” – ברווז גומי בעל רגל שבורה ולכלוך על המצח.

מה שנפלא בספר הביכורים של המאיירת תמר הוכשטטר, מלבד קולה המובחן, המקורי  והממזרי של הגיבורה ואמרי השפר שלה (“אבל הוא לא רגיל לנכדות!”)  הוא העיסוק העמוק והלא מתחסד בתרבות הצריכה ובנגזרותיה (רכושנות, השלכת ישן מפני חדש, מיחזור). זו אודיסיאה קטנה  על ילדה שמתקיים בה מיזוג כמו בלתי אפשרי בין תום למניפולטיביות ובין חשיבה קפיטליסטית טהורה לבין סנטימנטליות, והלומדת תוך כדי תנועה, מהו ערך, כיצד הוא נמדד, ומדוע ערך הוא מושג יחסי וסובייקטיבי.                                                                                                                                                   שהם סמיט, ספרים, “הארץ”


אין ספק ש”כרובינה” של הוכשטטר היא יצירה אחידה והרמונית. כרובינה הינה דמות מרעננת למדף הספרים הצעיר, ואני בטוחה שילדים, הורים ואוהבי ספרות- ילדים, ישמחו ביותר להכיר את הג’ינג’ית החדשה בשכונה
.                                                                                                                                           מיה ויינשטוק,Ynet


הספר מאפשר דיון מלבב ומעניין ביני לבין הילדה בת ה-6 שלי, הוא אינו מתייפייף, לא הופך את הילד למלאך, ומדברר את בן דמותו העכשווי באופן יפה ואינטיליגנטי
.

ריקי כהן, “סלונה”

“כרובינה” הוא ספר מצחיק, מקורי ושנון, המציג דמות חדשה לגמרי, מפתיעה ומעניינת לספרות הילדים הישראלית. מדובר ביצירה עשירה ומעשירה, וכי מספיק קריאה אחת בספר כדי להתאהב בדמותה הבלתי מתפשרת של כרובינה, בסגנון דיבורה ובחוסר העכבות שלה.

יותם שווימר “הפנקס”

 

1804_350

תמר-הוכשטטר