היי,

לאחרונה “קורא בספרים” חגג שלוש שנים ובו זמנית אפשר לציין גם שנה לפרוייקט התמיכה הכספית בבלוג כדי לאפשר לו להמשיך להתקיים. לצערי, הפרוייקט לא זכה להצלחה גדולה והשאיר את ההווה והעתיד של קורא בספרים לוטים בערפל (כ-150 אנשים כן תרמו, חלקם הרבה יותר מדולר, ואני כמובן מודה לכל אחד ואחד מהם). 

לפני שאני מחליט סופית אם לזנוח את כל מה שבניתי בבלוג, רציתי לנסות לתת צ’אנס נוסף ולצרף עוד אנשים לתמיכה בקורא בספרים בסכום פעוט של דולר בחודש (כ-4 שקלים).


כדי לתמוך בקורא בספרים לחצו כאן.


אם אתם קוראים מידי פעם ב”קורא בספרים” וחשוב לכם שהבלוג, או עמוד הפייסבוק, או עמוד האינסטגרם והטוויטר יתקיימו – אשמח אם תוכלו לתמוך בסכום של דולר בחודש (אפשר כמובן יותר). תוכלו להפסיק את התמיכה בכל עת, וכמובן שאם אחליט לסגור את הבלוג, אבטל מיד את כל התרומות.

לאורך השנה הזו חילקתי בכל בשבוע 5 ספרים לתומכים בבלוג (באדיבות הוצאות הספרים השונות). זה כמובן ימשך כל עוד הבלוג קיים. עשיתי את זה כדי לצ’פר את אלה שכן תומכים, כדי להרגיש שאני נותן להם משהו בחזרה על האמון שהם נתנו בי. אבל אני בכוונה לא מדגיש את החלוקות האלה יתר על המידה, כי אין לי עניין שאנשים יתרמו כסף כדי להשתתף בהגרלות ספרים עם סיכויי זכייה די גבוהים. אין לי גם עניין לשנורר כסף מאנשים שלא מכירים את קורא בספרים; אני פשוט רוצה שהאנשים שקוראים בבלוג (ולפי הסטטיסטיקות שאני יכול לראות, יש לא מעט כאלה) ואוהבים אותו, יעזרו לו להמשיך להתקיים.

עוד כמה שאלות ותשובות:

למה אתה לא יוצא לפרוייקט הדסטארט?

אף על פי שיש סיכוי לקבל יותר כסף בפרוייקט חד פעמי של מימון המון, זה לא משהו שמתאים לאופי של קורא בספרים. לא מדובר בפרוייקט חד פעמי, אלא בתוכן שוטף ויומיומי. לכן חיפשתי פלטפורמה שתאפשר לקוראים לתמוך באופן קבוע, ולהפסיק את התמיכה אם זה לא מתאים להם.

למה לא לסגור את האתר למנויים?

אני לא מאמין בתוכן סגור לפעילות של אתר כמו קורא בספרים. אני כל הזמן משתף לינקים (יש מדור לינקים שבועי) ויש לקורא בספרים עמוד פייסבוק פעיל במיוחד שמבוסס על לינקים – כך שזה לא נראה לי נכון לסגור את האתר למנויים בלבד ולא לאפשר למי שלא מנוי לשתף ממנו תכנים.

למה שאני אממן אותך? אם זה לא מתאים לך אז אל תפתח בלוג.

נתקלתי כבר בטענה הזו כשהתחלתי את פרוייקט התמיכה בקורא בספרים. זו טענה נכונה – אין סיבה מיוחדת שתממנו אותי אלא אם כן אתם מעוניינים בהמשך קיומו של קורא בספרים. אם אתם לא מעוניינים, אז ממש אין שום סיבה להוציא אפילו אגורה.

מה קורה אם אני רוצה להפסיק את התמיכה?

שום בעיה – האתר Patreon מאפשר להפסיק את התמיכה בלחיצת כפתור.

זה בטוח לתת את כרטיס האשראי ל-Patreon?

אמנם שום דבר בחיים לא בטוח, אבל בעיקרון כן. אחת הסיבות שאני משתמש בשירות כזה (שלוקח לי עמלות ומיסים), ולא מקים לי איזה מסלקה קטנה בבית – זה כדי לאבטח את כרטיסי האשראי שלכם.

אפשר לתרום יותר מדולר בחודש?

ודאי. אני אשמח. הסכום של דולר בחודש נקבע מתוך תקווה שכל אחד שקורא כאן, יוכל לעמוד בכ-4 שקלים בחודש, וכך אוכל לקבל תרומות מהרבה אנשים.

אפשר לשנות את סכום התמיכה אחרי שתורמים בפעם הראשונה?

אכן כן. וזה אפילו נעשה. לשמחתי רוב האנשים מגדילים את הסכום עם הזמן, ולא מקטינים אותו, אבל אכן אפשר לשחק עם הסכומים בכל חודש (ואפשר כמובן גם לבטל את התרומה החודשית).


כדי לתמוך בקורא בספרים לחצו כאן.


תודה לכל מי שתמך עד עכשיו ובתקווה שיצטרפו מספיק אנשים כדי להמשיך ולקיים את קורא בספרים, 

שבוע טוב, 

ירין