חמישה עותקים מהספר “האיש שאהב איִים” מאת ד”ה לורנס (מאנגלית ניצה פלד, הוצאת נהר ספרים) יוגרלו בין הקוראים שתמכו ב”קורא בספרים” במטרה לאפשר לו להמשיך לפעול (לא משנה באיזה סכום). 

כל מי שיתרום סכום חודשי של דולר ומעלה יוכל להיכנס להגרלה הנ”ל ולהגרלות שיערכו בעתיד (הסיכוי לזכייה יהיה ביחס לגובה הסכום). אפשר לתרום כאן

עוד פרטים על הספר תוכלו לקרוא כאן למטה. 


רוצים להשתתף בהגרלה? שלחו מייל שכותרתו “האיש שאהב איים” לכתובת: korebasfarim@gmail.com

וצרפו את הכתובת שלכם למשלוח 

אפשר לשלוח מיילים עד יום ראשון ב-12:00 בצהריים. התוצאות יפורסמו באותו ערב. 

הספרים יוגרלו אך ורק בין התורמים ל-“קורא בספרים”.


www.nahar.co.il

*הכותר ה-100 בנהר ספרים*

ד”ה לורנס

האיש שאהב איִים

תרגמה מאנגלית והוסיפה הערות ואחרית דבר: ניצה פלד

“האיש שאהב איים ביקש לצאת מהיבשת. לצאת מן המקום, לצאת מהזמן.

תחילה ביקש להשאיר חותם פיזי, אחר כך שאף להתעלוֹת רוחנית. לבסוף ביקש רק להסתגף. שלושה איים, שלושה פרקי חיים שבהם אדם הולך ומתמעט, הולך ומצטמצם ומסתגר…והשתלשלו הדברים כך שבהגיעו לגיל שלושים וחמש האיש הזה שאהב איים אכן רכש לעצמו אי משלו. הוא לא קיבל בעלוּת על האי, אבל חכר אותו לתשעים ותשע שנים, והרי זה נֵצח כשמדובר בְּאדם ובְאי.

אך כשאתה מבודֵד עצמך על אי קטן בים החלל, והרגע מתחיל להשתרע ולהתפשט במעגלי ענק, האדמה המוצקה נעלמת, ונשמתך העירומה, אפלה וחלקלקה, מוצאת עצמה יוצאת אל עולם נטול זמן, שם מרכבותיהם של המתים לכאורה אצות לאורך הרחובות העתיקים של המאות, ונשמות מתקהלות בשבילֵי הולכי הרגל שאנחנו, אנשי הרגע, מכנים שנים עָבָרו. נשמות כל המתים חיות שוב, פועמות סביבך במרץ. אתה בחוץ, בָּאינסוף האחר.”

 

האיש שאהב איִים היא אחת מיצירותיו האחרונות – הקצרות אך החזקות ביותר של הסופר, המשורר, המחזאי והמסאי האנגלי הגדול ד”ה לורנס, מחבר “מאהבה של ליידי צ’טרלי”, “בנים ואוהבים”, “נשים אוהבות” ויצירות רבות אחרות.

דייויד הרברט לורנס נולד ב-1885 באנגליה ומת ב-1930 בצרפת.

ספר זה הוא הכותר המאה בהוצאת נהר שנוסדה בסוף 2003.

להזמנות: נהר ספרים ת.ד. 162   בנימינה   30550   טל’  6288724 04    פקס 6288726 04  nahar@bezeqint.net

לורנס חזית (1)