שלושה עותקים מהספר “אמנות הבישול הסובייטי” של אניה פון ברמזן (מאנגלית: מיכל קירזנר-אפלבוים, הוצאת ידיעות ספרים והכורסא) יוגרלו בין הקוראים שתמכו ב”קורא בספרים” במטרה לאפשר לו להמשיך לפעול (לא משנה באיזה סכום). 

כל מי שיתרום סכום חודשי של דולר ומעלה יוכל להיכנס להגרלה הנ”ל ולהגרלות שיערכו בעתיד (הסיכוי לזכייה יהיה ביחס לגובה הסכום). אפשר לתרום כאן

עוד פרטים על הספר תוכלו לקרוא כאן למטה. 


רוצים להשתתף בהגרלה? שלחו מייל שכותרתו “אמנות הבישול הסובייטי” לכתובת: korebasfarim@gmail.com

וצרפו את הכתובת שלכם למשלוח 

אפשר לשלוח מיילים עד יום ראשון ב-12:00 בצהריים. התוצאות יפורסמו באותו ערב. 

הספרים יוגרלו אך ורק בין התורמים ל-“קורא בספרים”.


 אמנות הבישול הסובייטי

אניה פון ברמזן

אניה פון ברמזן נולדה בדירה קומונלית סוריאליסטית במוסקבה, דירה שבה שמונה-עשרה משפחות חלקו מטבח אחד. בילדותה שרה שירי הלל ללנין, ניהלה בבית הספר סחר שוק שחור של מסטיקים בטעם פירות וערגה לטעימה מהמערב האגדי. ב-1974, כשהייתה בת עשר, נמלטו אניה ואמהּ לארצות הברית, ללא מעילי חורף וללא אפשרות לשוב למולדת.

כיום היא הכוהנת הגדולה של כתיבה על אוכל גורמה.

בממואר הטרגי-קומי הסוחף שלפניכם אניה בוראת מחדש שבעה עשורים של היסטוריה סובייטית דרך אמנות הבישול והאוכל. היא משחזרת היסטוריה משפחתית נוגעת ללב המשתרעת על פני שלושה דורות, שהיא חלק מאפוס היסטורי רחב יותר: המדיניות האכזרית של החרמת התבואה שהנהיג לנין, הרעב בתקופת מלחמת העולם השנייה, נימוסי השולחן של סטלין, ויכוחי המטבח של חרושצ’וב, מלחמתו הרת האסון של גורבצ’וב באלכוהול והתמוטטותה הסופית של ברית המועצות. כל אלה נעשים למקשה אחת בזכות שנינותה העוקצנית של אניה, הנוסטלגיה הנלהבת שלה וההבחנות החדות והמדויקות. אמנות הבישול הסובייטי הוא ספר שמסעיר את הנפש ואת החושים גם יחד.

“שלא כמוני, אמי בת השבעים פלוס ממש מתענגת על מעשי גבורה בישוליים באישון ליל. ומשנתה הפוליטית ברורה הרבה יותר מזו שלי. היא לא סובלת את שושלת רומנוב, אבל את הבולשביקים היא מתעבת הרבה יותר. מה גם שלא הייתה לה שום סיבה להרהר בהתפתחויות היסטוריות חלופיות; היא התקדמה ללא תקלות במשימת הכנת הקולביאקה. 

הבצק שלה, עתיר החמאה והשמנת החמוצה, תפח באופן מרהיב. הדגים, האורז המתובל בשמיר, פטריות היער הכהות, הבלינצ’יקי הדקים לשכבות המילוי – כל אלו יצאו עסיסיים וטעימים”.

  

תרגמה: מיכל קירזנר-אפלבוים

432 עמ’ | 74 ₪