חמישה עותקים מהספר “אני מסרב” פר פטרסון (מנורבגית: דנה כספי, הוצאת כתר) יוגרלו בין הקוראים שתמכו ב”קורא בספרים” במטרה לאפשר לו להמשיך לפעול (לא משנה באיזה סכום). 

כל מי שיתרום סכום חודשי של דולר ומעלה יוכל להיכנס להגרלה הנ”ל ולהגרלות שיערכו בעתיד (הסיכוי לזכייה יהיה ביחס לגובה הסכום). אפשר לתרום כאן

עוד פרטים על הספר תוכלו לקרוא כאן למטה. 


רוצים להשתתף בהגרלה? שלחו מייל שכותרתו “אני מסרב” לכתובת: korebasfarim@gmail.com

וצרפו את הכתובת שלכם למשלוח 

אפשר לשלוח מיילים עד יום ראשון ב-12:00 בצהריים. התוצאות יפורסמו באותו ערב. 

הספרים יוגרלו אך ורק בין התורמים ל-“קורא בספרים”.


אני מסרב

מאת פר פטרסון

 

מנורווגית: דנה כספי. 241 עמ’. 69 ₪.

“הירח המאיר על השלג הטרי, וכלניות כחולות בצלע ההר, ומרבדי הפרחים, והרוח מעל האגמים, והרוח הנושבת בגבעולי השיפון, והרכסים האדומים בסתיו… ילד יכול להרגיש את כל הדברים האלה כנגד כפות ידיו, כנגד מותניו, כנגד שוקיו, והוא יכול להיות ילד עיוור ועדיין לראות את זה.” 

יִים וטומי היו חברי נפש לאורך כל ילדותם. גם כשאמו של טומי נעלמה יום אחד והותירה אותו ואת אחיותיו בידיו של אב אלים. גם כשיִים המשיך ללמוד ואילו טוני החל לעבוד. כעבור שלושים וחמש שנים הם מתראים במפתיע, במפגש חטוף שמטלטל את שניהם ומעיד עד כמה החיים אינם צפויים.

אני מסרב מחזיר את פֶּר פֶּטֶרסוֹן, מבכירי סופריה של נורווגיה, לטריטוריה של יוצאים לגנוב סוסים, יצירת המופת שלו. בסגנונו הייחודי, המאופק והכן נוגע פטרסון בעומק החוויה האנושית ומפליא לתאר את הקשרים שנטווים ונפרמים בין אנשים, את הכניעה לכוחות החזקים מאתנו – ואת הסירוב להיכנע.

פר פטרסון פרץ לתודעה העולמית ב-2003 עם יוצאים לגנוב סוסים ומאז זכה בשורה של פרסים באירופה ובארצות הברית. יצירותיו תורגמו לכ-50 שפות וזכו לשבחי המבקרים בעולם כולו. אני מסרב הוא רב מכר בנורווגיה וזכויות התרגום נמכרו ל-16 מדינות.

“נפלא, דחוס ומלא עוצמה… אם יוצאים לגנוב סוסים היה יצירת מופת, הרי שפטרסון מתעלה על עמו בספר הזה” פֶדרֶלַנסוֶונֶן, נורבגיה

“פטרסון הוא קריאת חובה” אַדרֶסֶאַביסן, נורבגיה

אני_מסרב(2)