“קורא בספרים” מתחיל בשיתוף פעולה חדש עם הוצאות ספרים, ומעתה יחולקו ספרים מפעם לפעם (ייתכן שפעם בשבוע) בין הקוראים שתמכו באתר במטרה לאפשר לו להמשיך לפעול (לא משנה באיזה סכום). 

כל מי שיתרום סכום חודש של דולר ומעלה יוכל להכנס להגרלות שיערכו. אפשר לתרום כאן

בהגרלה הראשונה נחלק שני עותקים של “הנפילה” מאת אלבר קאמי (הוצאת הספריה החדשה, תרגום: עמנואל פינטו). עוד פרטים על הספר תוכלו לקרוא כאן למטה. 


רוצים להשתתף בהגרלה? שלחו מייל שכותרתו “הנפילה” לכתובת: korebasfarim@gmail.com

וצרפו את הכתובת שלכם למשלוח 

הספרים יוגרלו אך ורק בין התורמים ל-“קורא בספרים”.


**) הערה: אני מודע לבאג לפיו אפשר לתרום כסף, לקבל ספר, ואז לבטל את התרומה (הכסף יורד רק בסוף החודש ותמיד אפשר לבטל אותו). אני סומך על קוראי האתר שלא ינסו לעשות את זה, וגם אפ יש כאלה שינסו – הם יוכלו לעשות זאת רק פעם אחת. 

הנפילה מאת אלבר קאמי

“[…] על הגשר עברתי מאחורי דמות שרכנה מעל למעקה ונראתה כמביטה בנהר. מקרוב יותר יכולתי להבחין בדמות אשה צעירה ודקה, לבושה בשחור. […] צעדתי כבר כחמישים מטר כששמעתי את הקול – שלמרות המרחק נשמע אדיר בדממת הלילה – קול של גוף נחבט במים. נעצרתי באחת, אבל לא הסתובבתי. כמעט מיד אחר-כך שמעתי צעקה, ששבה ונזעקה כמה פעמים, נסחפה גם היא במורד הנהר, ולפתע נָדַמָה”.

עם נפילתה של האשה האלמונית אל נהר הסֵן מתחילה גם נפילתו של ז’אן-בָּטיסט קְלַָמַנְס, אולי הדמות העמוקה, האפלה ורבת-הפנים ביותר שיצר אלבֶּר קאמי. כמו לוּציפֶר הנופל מרקיע העדן אל תחתית השאול, גם קלמנס, הפרקליט המצליח ואיש החברה ההולל, נופל מאוויר הפסגות של פאריז למקום הנמוך ביותר באירופה. בְּבָּר מלחים מפוקפק באמסטרדם, הוא מגולל בפני עובר-אורח מזדמן את סיפור חייו ונפילתו, סיפור שהוא גם התוודות על חטאיו וגם כתב-אשמה נוקב, שנון ומסחרר, נגד המין האנושי כולו.

בשיא של וירטואוזיות דוחס קאמי לרומאן הקצר הזה כמה מן המיתוסים המכוננים של התרבות המערבית, מן הברית החדשה ועד ל’קומדיה האלוהית’ של דנטה, וגם ביקורת על חוגי האינטלקטואלים בצרפת, השָׂשים תמיד להאשים, לשפוט ולקשור אל עמוד הקלון, אפילו את מי שהיו רק אתמול חבריהם – רמז עבה לז’אן-פּול סארטר וחבורתו, שתקפו את קאמי בארסיות על התנערותו מן הקומוניזם הסטליניסטי.

‘הנפילה’, שראה אור ב-1956, הוא הרומאן האחרון שכתב קאמי, אחרי שתיקה ספרותית ארוכה. שנה אחר-כך זכה קאמי בפרס נובל לספרות, וב-1960 נהרג בתאונת-דרכים.

‘הנפילה’ הופיע לראשונה בעברית ב-1959 בתרגומו של צבי ארד, והוא מוגש כאן בתרגום חדש נאמן ועדכני של עמנואל פינטו, במסגרת סדרת “פאריז-דָקאר” בעריכת ניר רצ’קובסקי.

הנפילה, מאת אלבר קאמי. מצרפתית: עמנואל פינטו. הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד / ספרי סימן קריאה; סדרת “פאריז-דקאר” בעריכת ניר רצ’קובסקי. דצמבר 2014. מספר עמודים: 104. מחיר קטלוגי: 59.00 ₪.

קישור לטעימה מהספר:

http://www.newlibrary.co.il/page_17295

31-5708-B