1) מהם הספרים האהובים עליך?

שתהי לי הסכין של דויד גרוסמן; הביתה, של אסף ענברי.

2) מהם ספרי הילדים האהובים עליך?

לאחרונה קניתי את למה לא אנטילופה של דב אלבוים ונהנתי מאוד. וכמובן הספרים של מאיר שלו באיוריו של יוסי אבולעפיה, כגון הטרקטור בארגז החול.

3) מה הספר האחרון שקראת?

רק שנינו, של חברי הטוב, אלחנן ניר. כתוב בצורה מאלפת.

4) איזה ספר גרם לך לתהות ‘על מה המהומה’?

אני לא אוהב לא לפרגן…

 

5) איזה ספר לא זכה למספיק הערכה לדעתך?

עוד ביקשה נפשי, של ליאת נוקד-וינדר. סוף סוף מישהו מספר את נקודת הראות של המורים, אלו הנמצאים בין הפטיש לסדן כל ימיהם, וזוכים למעט מדיי הערכה, למרות שעתידה של כל המדינה נתון בידיהם

6) מיהם הסופרים האהובים עליך?

גרוסמן הוא מלך הספרות הישראלית לטעמי. מוקדם יותר יש עגנון, שאני לא מפסיק לחזור אליו. ויש גם את הרמן הסה.

7) ספר שנתן לך השראה?

שמונה דקות אור של ליהרז טוויטו-פרומן – ספר על אישיות גדולה מן החיים שמטלטלת את החיים.

ספר נוסף – “אדם הולך הביתה”, של יורם עשת-אלקלעי, סיפור שיקום מופלא של פצוע יום כיפורים, כתוב שנון ובאופן של יכול להשאיר אותך אדיש.  

8) ספר עיון מומלץ?

היסטוריה של העולם לצעירים מכל הגילאים של ארנסט גומבריך, שנותן בצורה מתומצתת ומאלפת את היסטורית כל העולם; שיעורים על ליקוטי מוהר”ן של הרב שג”ר, שזה לדעתי הספר מחשבה העמוק ביותר שנכתב בעברית בעשרות השנים האחרונות; העולם של האתמול של שטפן צוויג – אוטוביוגרפיה שנותנת תמונה מדוייקת ומרתקת של העולם שהיה קודם המלחמות הגדולות. 

9) מהם ספרי ה-“גילטי פלז’ר” האהובים עליך?

האמת שאין לי… זמני לקריאה קצר מאוד ולצערי אין לי זמן להנאות כאלה..

 

***

 

רועי הורן, קריין כפייתי של ספרים, מבקר ספרות (מקור ראשון) ומרצה להגות היהודית, ערך שלושה ספרים על דמויות מרכזיות בחסידות ובתרבות הישראלית כיום – “החיים כגעגוע – קריאות חדשות בסיפורי המעשיות של ר’ נחמן מברסלב”, “לוי יצחק מברדיטשב – הסטוריה הגות ספרות וניגון” (יחד עם צבי מרק), ולאחרונה “הבעל שם טוב – האיש שבא מן היער: קריאות חדשות בתורתו ובדמותו של מחולל החסידות”. ספרים אלה מביאים את פניני המסורת החסידית אל הקורא הישראלי בלבוש עכשווי, ממגוון נקודות מבט – פסיכולוגי, הגותי, הסטורי וספרותי.  

הורן ישתתף באירוע “אסיף לילה” בבית אבי חי, מרכז לתרבות יהודית-ישראלית בירושלים, לציון ליל “הושענא רבה” ב-10 באוקטובר. האירוע יציע לילה לבן של מופעי מוזיקה, מעגלי שירה, סדנאות, מפגשי לימוד, פרפורמנס ועוד, ברוח חג האסיף. רועי הורן ינחה פאנל “האיש שבא מן היער” לרגל צאת ספרו וישתתפו בין היתר שולי רנד ואוי דויז’ן, קורין אלאל, זלי גורביץ’, דב אלבוים, אורי אלבוחר, להקת המחול ק.ט.מ.ו.ן. ועוד רבים. ליל הושענא רבה מסמל את חיתום הדין, ההזדמנות האחרונה לעשות תיקון, ואת חילופי העונות בטבע ובנפש.

פרטים נוספים על כל האירועים באתר בית אבי חי ובטלפון  02-621-5300.

לעמוד הספר “האיש שבא מן היער” באתר ההוצאה לחצו כאן