1) מהם הספרים האהובים עליך?

הספרים האהובים עלי חייבים להשאיר אותי במתח, בין אם זה סיפור רומנטי שיש מתח בין הגיבורים הראשיים עד לרגע האמת או מכשולים בדרכם לממש את אהבתם (ברור שאני אוהבת האפי אנד) ובין אם זה סיפור אימה.

אחד מהספרים האהובים עלי הוא “עזאזל” של הסופר הרוסי בוריס אקונין, הספר הפותח את סדרת ספרי המתח “תיבת פנדורין”, כמובן שקראתי את כולם.
התרגום מרוסית וההערות של יגאל ליברנט גורמים לי לאושר רב, הדמויות מתעוררות לנגד עיני ואני מרגישה כאילו נשאבתי למאה ה-19 בהשראת סיפורי שרלוק הולמס.

200px-עזאזל_בוריס_אקונין

2) מהם ספרי הילדים האהובים עליך?

ספר ילדים שאהוב עלי הוא “חתול תעלול” – פשוט מטריף את הדעת החוסר אחריות שלו והלחץ שהוא מביא לחייהם המשעממים של שני הגיבורים הקטנים.
אבל הכל בא על מקומו בשלום בסופו של דבר וכאמור למעלה, אני אוהבת שדברים מסתיימים טוב.

ספר נוסף הוא “האסופית” של לוסי מוד מונטגומרי . איזו ילדה לא מזדהה עם סיפורה המתוק-מריר של היתומה אן שרלי? 404

3) מה הספר האחרון שקראת?

הספר האחרון שקראתי – “100 שמות” של ססליה אהרון, שאני מאוד אוהבת את הספרים שלה, אבל לצערי הפעם לא התחברתי. הספר היה לי איטי מדי. חיכיתי לפואנטה ונראה לי שקצת התפספס.

975837

4) איזה ספר גרם לך לתהות ‘על מה המהומה’?

“פרש הברונזה” של פאולינה סיימונס גרם לי לחשוב על מה המהומה. אני יודעת שכמה ירימו גבה, אבל החזרתי אותו מבלי לקרוא את הסוף. כן, מה ששמעתם.
אני אוהבת רומנים היסטוריים, אבל לדעתי הייתה אריכות מיותרת בעלילה וכן חוסר מיצוי של מרובע האהבה. אבל אני מניחה שאני בדעת מיעוט. 39452

6) מיהם הסופרים האהובים עליך?

הסופרים האהובים עלי, וואו יש מלא, איפה לעצור? מכל התקופות ומכל הסוגים: בוריס אקונין, ססליה אהרון, ג’יין אוסטן, צ’ארלס דיקנס, מיכל שליו ונורה רוברטס.

quote-but-for-my-own-part-if-a-book-is-well-written-i-always-find-it-too-short-jane-austen-35-33-77

7) ספר שנתן לך השראה?

ספר שנתן לי השראה יהיה הספר שכיוון אותי לכתיבת יחסי השנאה-אהבה של שתי דמויות בספר שלי “סודות באחוזת השושנים אפרים וסטלה והוא “תקוות גדולות” של צ’ארלס דיקנס – לא פחות ולא יותר.

אפרים הוא בעצם פיפ, הילד מספרו של דיקנס שמתחיל בתחתית החברתית ומטפס להיות ג’נטלמן ואילו סטלה מהספר שלי, היא הומאז’ לאסטלה, בת חסותה של מיס הוויאשם, ששוברת את ליבו של פיפ.

ויותר לא ארמוז על מה שקורה בין השניים.

607733

8) ספר עיון מומלץ?

“דוד המלך” מדרשים ומאחורי הקלעים של תקופת דוד בן-ישי מהיותו רועה צאן ועד עלייתו לגדולה.

***

הילה ארוון, נשואה ואם לארבעה, מחברת הספר “סודות באחוזת השושנים” מותחן רומנטי -היסטורי. 

לעמוד הספר באתר של הילה ארוון לחצו כאן

עוד על הספר:

אחוזת השושנים ניצבת על גבעה בלב פרדסים בפאתי נס ציונה, שוממה ועזובה מזה עשרות שנים. כשימיה היפים ועטורי התהילה כבר מאחוריה וכשהמקום מיועד להריסה כדי לפנות מקום למיזם נדל”ני שאפתני, רק אישה אחת נאבקת כדי להציל את האחוזה מגורלה הקטלני.

ד”ר רומי אלקיים, מומחית ליישוב הארצישראלי החדש, נאבקת בתאגיד הענק “לנדאו אחזקות בע”מ”, בעלת הקרקע שעליה עומדת האחוזה.

יואב לנדאו, כוכב עולה בשמי עולם הנדל”ן, רואה בד”ר אלקיים מטרד. השאלות שהיא מעוררת מאיימות להכפיש את שם משפחתו בשערוריות ישנות ומעכבות את הקמת מגדלי היוקרה שלו. כאיש עסקים קר רוח, אין לו סבלנות כלפי מי שמסכן את עסקיו. לנדאו יעשה הכול כדי לסלק כל מכשול בדרכו אל היעד.

יומן נושן חושף את עברה המפואר של האחוזה ושל יושביה ומגלה אט-אט את סודותיה האפלים. ככל שמעמיקה ד”ר אלקיים בחקירתה על אודות מייסדי האחוזה, כך היא מסתבכת בעולם של סודות ושקרים. חייה משתנים ללא היכר, עתידה המקצועי והמוניטין שלה נמצאים בסכנה. באופן בלתי צפוי היא מקבלת עזרה מיואב. אך האם היא יכולה לבטוח בו ובמניעיו? האם ד”ר אלקיים תצליח לפתור את כל סודות הבית לפני שיעצרו אותה ולרפא את הכאב האצור בין כתליו? האם תוכל לרפא את פצעי העבר שלה עצמה?

cover full