1) מהו הספר האהוב עליך?

קשה לי כל כך לבחור ספר אחד – זה כמו לבחור איזה ילד אני הכי אוהבת! אני אוהבת מאוד את “יומני האבן” מאת קרול שילדס. הספר עוסק בחייה של אישה רגילה ובכל זאת מוכיח שאין באמת דבר כזה חיים “רגילים”.

3509

2) מהו ספר הילדים האהוב עליך?

פעם אהבתי מאוד את “צ’רלי בממלכת השוקולד” מאת רואלד דאל. מצא חן בעיניי  שאפשר לבקר במפעל שעובר בו נהר שוקולד ואהבתי את ווילי וונקה, טיפוס מסוכן ומצחיק במיוחד. קניתי את ספר השמע לילדיי כשהיו קטנים ונהגנו להאזין לו במכונית.

300135648b

3) מהו הספר האחרון שקראת?

הספר האחרון שקראתי הוא עותק מוקדם של רומן חדש בשם Fates and Furies (“גורלות וזעם”) מאת לורן גרוף. נהניתי ממנו מאוד. הוא בנוי לתלפיות, ובוחן מקרוב נישואין וחברות בעזרת דמויות מורכבות ומרתקות.

fates-and-furies-lauren-groff

4) איזה ספר גרם לך לתהות “על מה המהומה”?

כשאני מדברת על ספרים, אני מאמצת את הגישה לפיה “אם אין לך משהו חיובי לומר, אל תאמר דבר”. אני בדרך כלל קוראת ספרים שחברים המליצו לי עליהם, כך שאני יודעת בערך למה אני נכנסת.

5) איזה ספר לא זכה להערכה הראויה לו בעיניך?

הופתעתי לגלות שהספר “All My Puny Sorrows” מאת מרים טייבס (Miriam Towes) לא הופיע בעוד רשימות מועמדויות לפרסים בשנת 2014. היא כתבה ספר מצחיק אבל גם עצוב ונוגע ללב. אני בטוחה שאשוב לקרוא בספר עוד ועוד (האמת היא ששאלתי אותו מחברה ועדיין לא החזרתי לה!)

all-my-puny-sorrows-toews

6) מי הסופר/ת האהוב/ה עליך?

הסופרת האהובה עליי היא ככל הנראה קרול שילדס. היא כתבה ברגישות ובהומור ואני גם אוהבת שהיא לא מתנצלת על העובדה שהיא כותבת על מה שקורה בתוך הבית. הסיפורים שלה גדושים באבחנות חדות כתער ובפרוזה יפהפייה.

quote-this-is-why-i-read-novels-so-i-can-escape-my-own-unrelenting-monologue-carol-shields-35-98-43

7) איזה ספר עורר בך השראה?

אני זוכרת שקראתי את אסופת הסיפורים הקצרים של קרול שילדס כשרק התחלתי לכתוב והם עוררו בי השראה רבה. קריאת הפרוזה של שילדס סייעה לי להבין שיש בחיי היומיום פרטים מרתקים לרוב ששווה לשים לב אליהם ולכתוב עליהם.

Shields

8) ספר עיון מומלץ?

לאחרונה קראתי ממואר מאת קתי רנצנברינק בשם “The Last Act of Love” (“מעשה האהבה האחרון”) מאת קתי רנצנברינק (Cathy Rentzenbrink). הוא מספר על אחיה של המחברת שקרתה לו תאונה בגיל העשרה ובגללה הוא נשאר צמח לכל החיים. הממואר מספר איך המשפחה התמודדה עם המצב ואיך הדבר השפיע על חייה של רנצנברינק. זה ספר עצוב מאוד, אבל יש בו גם תקווה כי הוא מוכיח איך משפחות יכולות להתמודד עם נסיבות איומות ונוראות.

Last-Act-of-Love-PHB-Rentzenbrink

***

קריס בריי גדלה במשפחה מורמונית אדוקה. בראשית שנות השלושים לחייה, היא עזבה את הדת וסיימה תואר שני בכתיבה יוצרת. אסופת הסיפורים פרי עטה, Sweet Home, זכתה בפרס סקוט. בריי מתגוררת כיום בסאות’פורט שבאנגליה עם בעלה וארבעת ילדיהם.

ספר הביכורים שלה, “שיר לאיזי ברדלי” (מאנגלית: שי סנדיק), נבחר לאחד הספרים הטובים ביותר בבריטניה לשנת 2014, היה מועמד לפרס קוסטה וזכה בפרס מועדון הסופרים של לונדון לרומן הביכורים הטוב ביותר לשנת 2015.

לעמוד הספר באתר הוצאת סנדיק לחצו כאן

עוד על הספר:

“אינני זוכר מתי רומן סחף אותי לחלוטין כמו שיר לאיזי ברדלי. הרגשתי כאילו חבר ותיק מספר לי את הסיפור, כאילו אני מכיר את הדמויות מקרוב.” הטיימס

משפחת ברדלי היא בדרך כלל משפחה מורמונית רגילה, מלאת שמחה וחדורת אמונה. אך כאשר עולמה חרב עליה עקב אסון משפחתי, הקרקע היציבה מתחילה להישמט תחת רגליה וחיי בני המשפחה מתחילים להסתחרר.

“שיר לאיזי ברדלי” הוא רומן מרגש, מצחיק ומטלטל על ספק ואמונה, על ניסים וצירופי מקרים ועל משפחה שתעשה הכול כדי להישאר יחד.

“אסור להחמיץ את רומן הביכורים המופלא הזה” סאנדיי אקספרס

“ספר נפלא, שנון וחכם… מרגש ומנחם במידה הנכונה.” ניק הורנבי

409 עמ’ | 68 ש”ח

איזי כריכה