1) מהם הספרים האהובים עלייך?

הראשונים שעולים לי לראש עכשיו: גן הבטון של איאן מקיואן, והיום איננו כלה של אייטמטוב צ’ינגיס, המחברת הגדולה של אגוטה קריסטוף,  הבוקר הראשון בגן עדן של אלאונורה לב, אסור לשבת על צמות של מירית בן ישראל, רעב של קנוט המסון, אדון החצר של טריסטן אגולף, מחכים לברברים של קוטזי, ללא גורל של אימרה קרטס, זה עכשיו, אבל אם אשאל מחר את אותה שאלה ודאי יכנס כאן עוד ספר ואחר אולי ישכח.

5163

2) מהם ספרי הילדים האהובים עליך?

פרדיננד. הסיפור על השור פרדיננד וגם יוסי וכינור הקסמים שאבד לי לפני שנים ואני מתגעגע.

ferdinand-cover

3) מה הספר האחרון שקראת?

 ללכת בשדות הכחולים של קלייר קיגן.

6137556099099490684no

4) איזה ספר גרם לך לתהות ‘על מה המהומה’?

תלמוד בבלי, הוא בהחלט מעניין, אבל 16 שעות לימוד בכל שבוע במשך 4 שנות התיכון, לי זה הרגיש מוגזם לגמרי.

Babylonian_Talmud_2

5) איזה ספר לא זכה למספיק הערכה לדעתך?

כל הספרים של ליון פויכטונגר לא זכו לתשומת לב , זה מפתיע אותי, ברוסיה הוא נקרא כמו דוסטויבסקי ודווקא כאן הסופר היהודי הזה לא מוכר לרוב קהל הקוראים.

ליון

6) מיהם הסופרים האהובים עלייך?

מי שמלווה אותי בכתיבה, אסף שור, הוא נפלא בעיני. ויהושע קנז, היינריך בל, קוטזי, איאן מקיואן, אליס מונרו. אם מותר גם להזכיר משוררים אז, לאה גולדברג, רחל, חדווה הרכבי, אופיר נוריאל, תרצה אתר… יש עוד מלאנתאפלים שלא הזכרתי.

quote-one-ought-to-go-too-far-in-order-to-know-how-far-one-can-go-heinrich-boll-110-24-52

7) ספר שנתן לך השראה?

הגבוליים של פיטר הוג, הנה כבר מצאתי עוד אחד ששכחתי להזכיר למעלה ברשימת הספרים האהובים.

8058

8) ספר עיון מומלץ?

לא כך כתוב בתנ”ך / יאיר זקוביץ ואביגדור שנאן.

1650

***

איתן דרור-פריאר נולד בירושלים. למד מוזיקולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים והלחנה לקולנוע בבית הספר הגבוה למוזיקה רימון. הוציא עד כה שני דיסקים משיריו (מילים ולחן), בהוצאת נענע-דיסק. מלחין מוזיקה לסרטים ולתוכניות טלוויזיה. מ-2010 מופיע ברחבי הארץ עם   “אנסמבל דרור – שירה עברית” , שהקים ומנהל. סיפורים פרי עטו התפרסמו ב-“כל העיר”, “עיניים”  וכן ביקורות ספרים ב”העיר”, “טיים אאוט”, ועוד. “האצבעות על הגבעה” הוא ספרו הראשון.

לעמוד הספר באתר ההוצאה לחצו כאן

עוד על הספר: 

נגה, אישה בתחילת שנות החמישים לחייה, מודיעה לבעלה שהיא מתכוונת להיפרד ממנו, וכבר מצאה לו תחליף לא צפוי. חנוך, מתקשה להאמין בהחלטתה ובטוח שזו דרכה להעניש אותו על בגידה ישנה. מצפונו המייסר אותו שולח אותו שנים לאחור.

זאת אחת משלוש נובלות שמתמודדות בדרך יוצאת דופן עם הנושאים הטעונים ביותר: זוגיות שמתפרקת מקץ שנים ארוכות; בן שמקנא עד טירוף באביו הזקן על המטפלת שלו, ששניהם חושקים בה; אם שחוטפת את שני ילדיה כדי להרחיק אותם מאב הלום קרב.

במכחול דק מועלות כאן עלילות שיכולות לפרנס מלודרמות, והדמויות המיטלטלות בהן – מבית אחד לאחר ומיבשת ליבשת – מצטיירות בעדינות כובש לב.

האצבעות על הגבעה