1) מהו הספר האהוב עלייך?

ספר הדיקדוק הפנימי. קראתי אותו בפעם הראשונה כשהייתי בכתה י״א והוא רק יצא. מדי כמה שנים אני חוזר אליו ומגלה שהוא עדיין כתוב נהדר.

4195

2) מהו ספר הילדים האהוב עליך?
כל ספרי הארי פוטר. הייתי שמח לשתות קפה עם ג׳י קיי רולינג. היא נראית לי סופר מגניבה.

33863

3) מה הספר האחרון שקראת?

מרוץ שליחים של אריאלה גולדמינץ. אני ואריאלה חתמנו על ספרים בשבוע הספר וישבנו זה ליד זה. כשהערב הסתיים החלפנו ספרים והקדשות. קראתי בשקיקה, נהניתי נורא, ורצתי לאכול סברינה.

975063

4) איזה ספר גרם לך לתהות ‘על מה המהומה’?

חמישים גוונים של אפור – לא הצלחתי לעבור את עמוד 30, אבל מצד שני אני לא באמת קהל היעד.

50_Shades_of_Grey_Hebrew (1)

5) איזה ספר לא זכה למספיק הערכה לדעתך?

׳נתב״ג׳ של יואב כ״ץ. גילוי נאות: יואב הוא גיסי, אך בלי שום קשר אני חושב שזה ספר מתח מעולה שעבר קצת מתחת לרדאר.

נתבג

6) מיהו הסופר האהוב עלייך?

כל ספר של פיליפ רות׳ מבחינתי הוא חגיגה, אם כי נוירוטית למדי.

tumblr_ls5z6y8gwP1qgllp5o1_5001

7) ספר שנתן לך השראה?

האחרון שממש עשה לי את זה היה ״רומן מצרי״ של אורלי קסטל בלום. לאורך הקריאה, בכל פעם שנאלצתי לעשות הפסקה אמרתי לעצמי ״איזו מלכה״.

Z8) ספר עיון מומלץ?

״קיצור תולדות האנושות״ של יובל נח הררי, כל כך קריא שאפילו ההסטוריה של ביטוח החיים נראית מעניינת.

כריכת_קיצור_תולדות_האנושות

***

ניר דרום נולד בירושלים בשנת 1974. בשנת 2000 סיים תואר ראשון מהמחלקה לתקשורת חזותית ב”בצלאל” ונסע לניו יורק לעבוד בתחום העיצוב. בעשור האחרון הוא גר בתל אביב ועובד כמעצב גרפי ומרצה לעיצוב אינטראקטיבי. בין השאר עיצב עשרות עטיפות ספרים. בשנת 2013, בעקבות מות אמו, החל לכתוב את ‘הלו דורית’ – רומן על נערה ירושלמית, שאביה נעלם באסון התאומים.  נשוי לנעמי ואב לאורי, בן ומיקה.  

 לעמוד הספר באתר ההוצאה לחצו כאן

לעמוד הספר בפייסבוק לחצו כאן

 

הלו דורית

ניר דרום

בכל שנה בקיץ הן נפרדות. דורית נוסעת לבלות אצל אנטי רייצ’ל בתל אביב, ואף אחד לא באמת יודע לאן נוסעת אמא שלה. אבל בקיץ הזה מלווה את דורית דולי פרטון, הזמרת שהיא מעריצה. כשדורית מגלה שאמה, השרויה בדיכאון עמוק, שיקרה לה במשך שנים, הזעם והתסכול גורמים לה לצאת עם דולי למסע שישנה את חייה.

סיפור ההתבגרות של דורית והאהבה שהיא מוצאת הרחק מהבית משתלבים בנפילת מגדלי התאומים בניו-יורק, בסיפור חייהם של המבוגרים סביבה, שגם הם עדיין לומדים את דרכם בענייני אהבה, מוות והתגברות על מכשולים פנימיים וחיצוניים.

דורית, בובי בן כיתתה, אנטי רייצ’ל ואהובה המיתולוגי נייתן, כולם דמויות בלתי נשכחות, חיוניות ויוצאות דופן בספרות העברית.

“עונג קריאה נדיר, מלא חמלה סוחפת ויופי אמיתי. לא תרצו להיפרד מאף אחת מהשורות, מאף אחת מהדמויות ומאף אחת מההבטחות שהספר מציע לחייכם שלכם”.

 ירון פריד

“הלו דורית, ממש כמו שיר קאנטרי יפה, הוא סיפור התבגרות מלא בפרטים קטנים המצוירים במבט חד וביד אמן, ומתוכם קורנת תשוקה אדירה לחיים”.

יהלי סובול

ניר דרום, יליד ירושלים, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית ב”בצלאל”. 

הלו דורית הוא ספרו הראשון. בהומור, ברגישות ובתשומת לב נדירה לפרטים משמיע ניר דרום את קולן המיוחד של דמויותיו. הוא מספר את סיפורן במונולוגים מקוריים, שכמו נמסרים למאזין חיצוני, אולי הקורא, שמוזמן ללוות אותן במסע של תשעה ימים בין ירושלים, תל אביב ומנהטן.

303 עמ’ 59 ₪

הלו דורית - קטן