שלום לכולם,

השבוע מוגרלים בין תומכי קורא בספרים 3 עותקים של הספר “שרודר” מאת אמיטי גייג’ (מאנגלית: עפרה אביגד, הוצאת ידיעות ספרים). את כל הפרטים על ההגרלה שהחלה ביום רביעי ותסתיים ביום ראשון תוכלו לקרוא כאן.

בכל שבוע ביום רביעי תהיה הגרלה כזו בין התורמים לאתר (ככל שהתרומה החודשית גבוהה יותר, כך יהיה יותר סיכוי לזכות – אבל דולר בחודש מספיק כדי להכנס להגרלה וכדי לעזור לקורא בספרים). לתמיכה בקורא בספרים שתעזור לו להמשיך ולהתקיים אתם מוזמנים להכנס לכאן.

תודה ושבת שלום,

ירין

שרודר


1) חיי מדף – הטור הספרותי שלי בוואלה שמסכם את החדשות של השבוע (עברית)

2) נטע הלפרין (ישראל היום) בכתבה על יוזמה חדשה – שכר מינימום לסופרים ומשוררים על השתתפות באירועים (עברית)

3) ספר חדש של צ’ארלס בוקובסקי יראה אור באוקטובר (עברית)

4) מעל ל-600 אנשים, שרכשו לפני כמה חודשים את עותקי המגזין “אתה נמצא כאן” דרך הדסטארט, לא קיבלו את הגיליונות. שעתיים לאחר הפרסום בוואלה תרבות: נמצאו הגיליונות האבודים (עברית)

5) הספריה בקרייה נסגרה (עברית)

6) ספר חדש יסביר לילדים קטנים על השואה באמצעות צעצועים (עברית)

7) המועמדים לפרס מאן בוקר הבינלאומי (עברית)

8) השבוע בקורא בספרים: ביקורת שלי על הספרים “מט ילדים” מאת בלה שייר ו-“איך מתים” מאת אמיל זולה; שאלון מתורגם עם אמה הילי מחברת הספר “אליזבת איננה”; סיפור קצר בשם “מה יש, אסור” מאת איתמר זהר; חגית בת אליעזר על אירוע לכבוד הספר “כחץ מיתר שלוח” מאת עצמון יניבשחר אבן-דר מאנדל על הספר “How Markets Fail” מאת ג’ון קסידי (עברית)

9) צבי בראל (הארץ) כותב על המלחמה של ארדואן בטורקיה בתקשורת וגם בספרים ובסופרים (עברית)

10) [ויה שלי דובילנסקי] מאייר שאחראי לכמה מסרטי האנימציה המצליחים ביותר של חברת פיקסאר החליט להוציא ספר ילדים בו הוא מציג בסגנונו המוכר כמה מהסצינות המפורסמות ביותר בתולדות הקולנוע (תמונות, אנגלית)

 de522c00fd74bd9ad14360f38a98cdb3

11) גליה עוז כותבת בפנקס על יצירתו של רואלד דאל לילדים (אם עוד לא ניצלתם את שני ביקורי החינם באתר בחודש, אז תוכלו לקרוא בלי בעיות. אם כבר ניצלתם – אז תעשו מנוי, זה כדאי בכל מקרה 🙂 ) (עברית)

12) המתרגמת דנה אלעזר לוי תרגמה את ספר הילדים “הספר בלי תמונות” ונאלצה להתמודד עם קשיים רבים בתרגול שהכריחו אותה לפתרונות יצירתיים. היא כתבה על זה עבור וואלה (עברית)

13) גיאגי פינקלשטיין (פה-שם) כותבת על הרקע של הרומן “לוליטה” של נבוקוב (עברית)

14) ראיון בכלכליסט עם נועה רבינר  – מאיירת, ציירת, מתרגמת ועורכת – בו היא מדברת על הפיכת תחביב למקצוע, אמנות וכסף ומקומות שהפרילאנסר בישראל (עברית)

15) יובל סער (טיימאווט) ראיין את האמנית מירב שחם שאיירה את הספר החדש של גורי אלפי (עברית)

16) הרלן קובן אומר שכל סופר מצליח צריך להתייחס לכתיבתו כמו משרה (ג’וב) (אנגלית)

17) כאשר מקלידים בגוגל את השאלה הספרותית המפורסמת – מהי “התשובה לחיים, היקום וכל השאר” –  מתוך הספר “מדריך לטמרפיסט בגלקסיה”, מקבלים את המספר 42 כשהוא מופיע בתוך המחשבון המובנה של גוגל. גוגל גם הקדישו דודל לדאגלס כשמלאו 61 שנים להולדתו (אנגלית)

18) נהוג לייחס להמינגווי סיפור קצר בן 6 מילים. כבר הוזכר בעבר שהוא לא אמיתי, אך פורסמה הידיעה הזו מחדש בכמה אתרים (אנגלית)

19) דפנה לוי בראיון עם המתרגמת רותי שפירא שכתבה ספר על הבת שאימצה לפני 18 שנה בויטנאם (עברית)

20) לא בדיוק ספרות, אבל סביר שיעניין את האנשים שקוראים פה – סיור בתלת מימד ברומא העתיקה (זה לא וידאו חדש, אבל פרסמו אותו השבוע מחדש וכך נתקלתי בו) (וידאו, אנגלית)

21) ארנה קזין בפוסט ארוך עם תובנות על כתיבה (איך לא) (עברית)

22) נחשפו: הכריכה של הספר החדש של הרפר לי, הכריכה של הספר החדש של ג’ונתן פראנזןוהכריכה של המהדורה המאויירת של הארי פוטר (תמונות, אנגלית)

23) בוחן של באזזפיד – כמה מהקלאסיקות האלה לילדים ונוער קראתם? (אנגלית)

24) 21 דברים שלא ידעתם שאתם יכולים לעשות עם קינדל (אנגלית)

25) מוזיאון חדש לד”ר סוס (תמונות, אנגלית)

26) 25 חברויות הומואירוטיות בספרות (אנגלית)

27) העונה הטלוויזיונית החדשה של “משחקי הכס” עושה ספויילר לספרים (באופן רשמי) (אנגלית)

28) נחום אבניאל ממרכז שלם התחיל לכתוב סדרת מאמרים על פילוסופיה בסדרי ילדים. השבוע מתפרסם המאמר השני בסדרה על תירס חם ודמוקרטיה. הקודם השווה בין מעשה בחמישה בלונים לדרטמיניזם של שפינוזה (עברית)

29) אינפוגרפיקה שאוספת עלבונות שסופרים מפורסמים הטיחו בסופרים אחרים (תמונות, אנגלית)

30) ולסיום – קובי מידן ראיין בחוצה ישראל את הסופר והמשורר יונתן ברג (וידאו, עברית)


ותזכורת: בואו לתמוך ב”קורא בספרים” תמורת דולר אחד בחודש כדי לאפשר את המשך פעילותו. אפשר לעשות זאת כאן