מתוך ההודעה:

לאחר שתיים עשרה שנים בהוצאת ידיעות ספרים מסיימת נטע גורביץ, העורכת הראשית, את תפקידה.

גורביץ, החתומה על רבות מן ההצלחות של ההוצאה, מסרה בהודעת הפרישה: “לאחר למעלה מעשור של עשייה בענף מרגש ומאתגר מאין כמוהו החלטתי לצאת לדרך חדשה. זכיתי לעבוד בתחום הקרוב ללבי, בהוצאה לאור הנמצאת בחוד החנית של התעשייה, ואני שמחה שעלה בידי להוציא לאור ספרים רבים שהותירו את חותמם על הקוראים ועל העשייה הספרותית בארץ. כל הספרים הללו, וכמובן הסופרים ואנשי ההוצאה, הטביעו את חותמם גם עלי.” 

גורביץ החלה את תפקידה בהוצאה כמנהלת זכויות התרגום, ואחר כך היתה עורכת ספרי הילדים והנוער ועורכת ספרי התרגום. בסוף שנת 2011 נתמנתה לעורכת הראשית. גורביץ שיחקה תפקיד מרכזי בהצלחתם העולמית של ספריו של ג’ון ויליאמס “סטונר”, “אוגוסטוס” ו”בוצ’רס קרוסינג”, והיתה הראשונה בעולם שקנתה את זכויות התרגום לטרילוגיית “חמישים גוונים של אפור”. בין הסופרים הבולטים עמם עבדה: ג’ון באנוויל, קייט אטקינסון, יורם קניוק, נורית זרחי, ויקטוריה היסלופ, הרלן קובן ועוד רבים אחרים. הוציאה לאור תרגומים חדשים של “נשים קטנות”, “תום סויר” ומספריהם של אסטריד לינדרגרן, יצחק בשביס זינגר ורומן גארי, וכן את רבי המכר המוערכים “הארנבת עם עיני הענבר”, “נופים ממטרופולין המוות”, “נעלמת”, “לקרוא את לוליטה בטהרן” וספרו של אנטוני ביוור “מלחמת העולם השנייה”. 

מנכ”ל הוצאת ידיעות ספרים, דב איכנולד, אמר כי “ההישגים יוצאי הדופן של נטע התבססו על שילוב נדיר של הבנה ספרותית עמוקה ורחבה עם תפיסה חדה של שוק המו”לות, צרכיו והתהליכים העוברים עליו. החלטותיה המקצועיות והמעורבות העמוקה שלה בתעשיית המו”לות המקומית והבינלאומית עיצבו במידה רבה את הספרים שקראנו בעשור האחרון. סופרי ההוצאה, אנשיה ואני חבים לה תודה על מקצוענות ומסירות חסרת פשרות. אני גאה בנטע ושמח בשבילה, ומשוכנע שהיא תצליח בדרכה החדשה.”