שלום לכולם, 

אני שמח לחנוך פינה חדשה בקורא בספרים בשם “ספרים לשבת”. הפינה תתפרסם מעתה בכל שבוע בימי חמישי, והיא תכלול המלצות על ספרים שכדאי לקחת אותם בחשבון כשאתם מנסים להחליט לגבי הספר הבא שתקראו. ההמלצות ינתנו על-ידי עובדים ומנהלים של חנויות ספרים עצמאיות.

ראשונה חביבה היא ציפי גוריון מחנות הספרים “סיפור פשוט”, והיא פותחת את הפינה באופן חגיגי במיוחד. 

שתהיה לכולם שבת של קריאה מהנה במיוחד,

ירין 


!Willkommen, Bienvenue, Welcome

 

היי, היי, שלום, ברוכים הבאים. כאן נמצאים הספרים החדשים, ושם יש עוד ספרים חדשים, כאן הפרוזה וכאן העיון. כן. הפרוזה מחולקת לפי שפת התרגום, במיוחד חביבים עלי השכנים המתורגמים מערבית ומיידיש. בקייס הכתום יש את ספרי האומנות, מימינם עיצוב ואופנה, משמאלם ארון ספרי הבישול. כאן תמצאו ספרי ילדים מאויירים באנגלית לצד נובלות גרפיות מעל למדפי הקולנוע, התאטרון והמוזיקה. את אזור הילדים ראיתם? יש המון המון, ומשמאל אזור הראשית קריאה. במעלה המדרגות תמצאו את הספריה המפוארת באנגלית, את ספרי הנוער, הפילוסופיה, ההיסטוריה והביוגרפיות, יוגה ודתות ומיתולוגיות, פסיכולוגיה וחינוך, ושימו לב לארון השירה המרשים שלנו.

חנות 4

חנות 3

על מה אני ממליצה היום? ובכן, אם בא לכם משהו ישראלי מצוין, “המאחרים” של אגור שיף שהיה מועמד לספיר הוא ספר נהדר, אל תקראו את גב העטיפה, יש שם ספויילר נוראי, אני אספר לכם: הבעל של הגיבורה חטף כדור בראש בששת הימים והפך לאדם אחר. יש כאן כמה צירי זמן שונים בחיים שלה והכול נע סביב הפער שבין הממלכתיות של להיות אשת פצוע לבין חיי היומיום המשמימים, אבל שיף כותב כל כך טוב שיותר מכל זה ספר מצחיק.

המאחרים

בין המתורגמים, בערך מתורגמים כי היא מתגוררת בארץ אבל כותבת רוסית, ממליצה בחום על “ראינו לילה” של אליס ביאלסקי. הוא עוסק בחייה של צעירה פאנקיסטית מטורפת למדי ברוסיה של סוף שנות השמונים, וכתוב בכזה שטף נהדר שקשה שלא להתמוגג.

ראינו לילה

אם בא לכם משהו מכתבי והסטורי, כולנו פה קראנו וממליצות בפה מלא על “השמיים שבתוכי”, היומנים של אתי הילסום, אישה הולנדית צעירה ממשפחה יהודית מתבוללת שכתבה יומן בין 1941 ל-1943. לא יאמן כמה החיים שהיא מנהלת דומים לאלה שלנו, היא קוראת המון ושואפת לכתוב והמלחמה שמתקרבת והולכת גורמת לה להתכנס להתבוננות פנימית מרתקת.

השמיים שבתוכי

יש גם חטיף-שירה מעולה בשם ננופואטיקה 2. “מקום לשירה” הירושלמים הוציאו חוברת קטנטנה בשם ננופואטיקה לפני זמן-מה, עם שירים קצרצרים, ובננופואטיקה השני יש גם שירים קצרצרים אבל לא רק – תמצאו שם גם כמה סיפורונים, מאמרונים ומיקרו-ראיון עם זלי גורביץ’.

ננופואטיקה 2

זהו, אתם מוזמנים לשוטט, לשבת עם ספר, להשתהות, אני פה אם אתם צריכים משהו.

חנות 2

חתול חנות 3

___________________

*) הפוסט נכתב ע”י ציפי גוריון – חובבת ספרים ותיקה ועובדת ב-“סיפור פשוט” (והיא אחראית גם על הצילומים).

 

***

סיפור פשוט היא חנות ספרים עצמאית. נוסדה ב-2003, שוכנת ברחוב שבזי 36 בתל אביב.

לאתר הבית של “סיפור פשוט” לחצו כאן

לעמוד הפייסבוק של סיפור פשוט לחצו כאן

 

אירועים מעניינים ב”סיפור פשוט” בחודש הקרוב (פברואר)

3/2 – השקת הספר “מאחורי מסכה, או: כוחה של אישה” מאת לואיזה מיי אלקוט, בהוצאת סנדיק ספרים 

11-12/2 – כנס “גבולות רחבים, פרוזה קצרה” שייערך במסגרת יריד הספרים הבינלאומי בהפקתנו 

11/2 – השקת הגיליון השני של גרנטה בבית הנסן בירושלים 

18/2 – 10 יוצרות על היות בעולם – סדנת לימוד עם שועי רז

 


ותזכורת: בואו לתמוך ב”קורא בספרים” תמורת דולר אחד בחודש כדי לאפשר את המשך פעילותו. אפשר לעשות זאת כאן