מתוך ההודעה לעיתונות:

סטימצקי מכרה בפחות מ 7 דקות 550 גיליונות של המגזין הצרפתי charlie hebdo – זאת לאחר החלטת בית משפט המחוזי בחיפה לא להיעתר לבקשה שהוגשה בצהריים לצו מניעה למכירת המגזין. 

בצהרי היום, נאבקה סטימצקי למנוע קבלת בקשתם של העותרים למניעת המכירה שתוכננה. החלטת כב’ השופטת ריבי למלשטריך-לטר לא להיעתר לבקשה, התקבלה ממש דקות לפני תחילת המכירה. עם פתיחת הקישור באתר סטימצקי עברו מעט פחות מ – 7 דקות עד שנרכשו 550 עותקים.

בתשובתה של סטימצקי לבית המשפט הבהירה הרשת כי מדובר בכתב עת שנמכר באמצעות האינטרנט בלבד ואשר אינו מוצב לעין כל בזירה הציבורית ומכאן שאין במכירה פגיעה ברגשות הציבור.

סיכום החלטת כב’ השופטת ריבי למלשטריך-לטר:

–        עולה כי זכות התביעה הלכאורית בבקשה זו, כפי שנבחנה, קלושה במיוחד. נוכח מקבילית הכוחות – משגובר משקלו של רכיב זה, מצטמצם משקל מאזן הכוחות.

–        לפיכך, אינני נעתרת לצו הזמני המבוקש.

עוד הוסיפה כבוד השופטת, כי אין מקום לטעון לפגיעה בסדר הציבורי. ושסטימצקי משמשת כצינור בלבד למכירת עיתונים וכתבי עת, עיתונים שכבר הופצו ונמכרו בעולם וניתנים להשגה גם שלא באמצעות סטימצקי.

 

תגובת סטימצקי: “סטימצקי עוסקת בספרים ובתרבות ולא בפוליטיקה. סטימצקי היא הגוף היחיד שהביא את charlie hebdo בחמש השנים האחרונות, היא זו שהביאה את המגזין המדובר והיא זאת שנלחמת גם היום על חופש הביטוי בישראל והחליטה לעשות זאת בשיקול דעת ומבלי לסכן את עובדיה”