חיי מדף – סיכום חדשות ספרותיות – טור מספר 7

מאת | 2015-01-07T18:50:46+00:00 7 בינואר 2015|קטגוריות: חיי מדף - סיכום חדשות הספרות|Tags: , , |2 תגובות

שלום לכולם, 

היום פורסם הטור הספרותי השבועי שלי בוואלה – חיי מדף. מוזמנים לקרוא בלינק הבא:

http://e.walla.co.il/item/2817402

בין השאר כתבתי השבוע על הספרים הכי פופלרים בטוויטר, המחלוקת שמעורר הספר החדש של מישל וולבק, סופרים עצמאים מתרגזים על השירות החדש של אמזון, מלכת היופי של ירושלים הוא הספר הנמכר ביותר ב2014, קוראי ספרים אלקטרונים עלולים לפגוע בשינה ועוד. 

כרגיל – מוזמנים לשתף, להגיב, לטקבק ולעשות בטור כאוות נפשכם.

מוזמנים גם להציע במשך השבוע לינקים למדור – korebasfarim@gmail.com

תודה מראש!

ירין

חיי מדף  אשמת הכוכבים הוא הספר הכי פופולרי בטוויטר  וואלה תרבות(גם אם תלחצו על התמונה תוכלו להגיע לטור)
2 תגובות

 1. shahare 8 בינואר 2015 ב- 15:27 - Reply

  לפעמים נהוג לומר על מחקרים בעייתיים שהם “משווים תפוחים ותפוזים”, על מחקר הקוראים האלקטרוניים הייתי מרחיק ואומר שהוא “משווה פיות וחדי-קרן”, למה? כי הוא מטורף לגמרי, הנבדקים קראו בכל ערב כארבע שעות לפני השינה. אני מאוד אוהב לקרוא, גם לפני השינה, אבל ארבע שעות? אני לא חושב שאני זוכר מתי בפעם האחרונה אפילו התקרבתי לזה.
  בנוסף, מה הנבדק הם light-emitting e-readers ויש במחקר גם התייחסות לאורכי הגל הקצרים יחסית שמאפיינים אותם (אור כחול), אני לחלוטין לא בטוח שקוראים שמבוססים על טכנולוגיה של דיו אלקטרוני כמו הקינדל, גם אם יש להם תאורה פנימית דומים באיזשהו אופן לקוראים האלה (המחקר, בכל מקרה, בוצע עם iPad לפי הראיון עם אחת החוקרות).

  • ירין כץ 8 בינואר 2015 ב- 15:30 - Reply

   אני מסכים מאוד עם עניין ה-4 שעות. אתמול בלילה ישבתי עם הקינדל במיטה ותהיתי אם אני פוגע לעצמי בשינה. ואז אמרתי – אני קורא אולי 10 דקות לפני השינה, אני מניח שיהיה בסדר:)

השאירו תגובה