נבחרה ה”הרשימה הקצרה” והזוכה בפרס הביכורים של פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2014  

מאת | 2014-12-14T14:11:40+00:00 14 בדצמבר 2014|קטגוריות: חדשות ואירועים ספרותיים מהארץ ומהעולם|2 תגובות

מתוך ההודעה לעיתונות:

 

חבר השופטים בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2014, בראשותו של פרופ’ מני מאוטנר בחר את ה”רשימה הקצרה” ואת הזוכה בפרס הביכורים. כל אחד מהמועמדים לפרס ב”רשימה הקצרה” והזוכה בספר הביכורים יקבל פרס בסך 40 אלף ₪.

הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יקבל פרס כספי בסך 150 אלף ₪ וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת עפ”י בחירת הזוכה. כמו כן, מפעל הפיס ירכוש מהדורה בת 500 ספרים מה”רשימה הקצרה” וספר הביכורים ויעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

טקס הענקת פרס ספיר יתקיים ביום שני, 26 בינואר, ברידינג 3 בנמל תל-אביב.

 

הרשימה הקצרה לשנת 2014 היא (לפי סדר א”ב בשמות משפחה):

לאה איני – “בת המקום” – הוצאת כנרת זב”מ  דביר בע”מ.

חגית גרוסמן- “לילה ולואיס” – הוצאת כנרת זב”מ  דביר בע”מ.

גלית דיסטל אטבריאן – “טווס בחדר המדרגות” – הוצאת זמורה ביתן מוציאים לאור.

ראובן נמדר – “הבית אשר נחרב” – הוצאת כנרת זב”מ  דביר בע”מ.

אגור שיף – “המאחרים” – הוצאת ספרים עם עובד.

 

הזוכה בפרס הביכורים היא:

חנה נוימן – “העונה” – הוצאת גוונים

 

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס, שנוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, יחולק זו השנה ה- 14 לכותר הטוב ביותר של השנה על פי בחירת חבר השופטים .

דולין מלניק, מנהלת אגף תרבות ואמנות במפעל הפיס: “מאז ומעולם פרס ספיר מתעדכן ומתחדש ומגיב לסביבתו. השינויים העוברים על עולם הספרות אינם פוסחים על פרס ספיר של מפעל הפיס שבימים אלה מתכנס לחשיבה ובחינה של צעדים שיאפשרו לו להיענות ולהגיב לשוק המשתנה. יש להניח שבשנה הבאה נעדכן את הפרס ותכניס בו מספר חידושים.

2 תגובות

  1. […] של פיליפ פולמן; הגיג שכתבתי על הרגע בו מסיימים ספר; הרשימה הקצרה של פרס ספיר; דרור משעני ואילנה המרמן עוברים להוצאת אחוזת בית; […]

  2. אבי 20 בינואר 2015 ב- 11:47 - Reply

    לאנשי הרוח הנכבדים! אתם מקבלים את הפרס מחברת קזינו חוקי שמתנהג יותר גרוע מכל עולם הפשע. מרמה, משקר, ומפתה נוער ובוגרים, והורס חיי משפחות רבים מה שגורם לעליית העוני בישראל, אני מזמין את כל מי שרוצה להצטרף להפגנה נגד מפעל הפיס ביום חלוקת הפרס לאשר באימיל rakamt1@walla.com.

השאירו תגובה