1) הטור השלישי שלי בוואלה: “חיי מדף – סיכום ופרשנות של חדשות ספרותיות“. הנושאים בטור: פרשת יצחק לאור והקריאה לביטול פרס לנדאו שזכה בו; הספר “כסא פנוי” של ג’יי קיי רולינג יעובד לסדרת טלוויזיה; ניתוח של 40 אלף קוראים ב”גודרידס” העלה כל מיני מסקנות ביניהן שקוראים מעדיפים לקרוא סופרים מהמין שלהם; ג’יימס פטרסון פוצח בקמפיין להצלת ספרים וקורא לאובמה ולאמזון לתמוך בו; אפל תשלם פיצויים בסך 450 מיליון דולר בגלל מעורבות בקרטל הוצאות לאור של ספרים דיגיטליים; חנות ספרים בטייוואן שפתוחה 24 שעות ביממה זוכה להצלחה מסחררת ועוד כמה דברים (סרטוני אנימציה של המינגווי וחדשות בשורה) (עברית)

2) סוף השנה האזרחית מגיעה ואיתה כל סיכומי השנה. הנה כמה מהם: רשימת הספרים הבולטים לשנת 2014 של הניו יורק טיימס; וכאן רשימה דומה שמתמקדת בספרי ילדים;  הספרים הטובים לפי גודרידס; לפי בוק ריוט; לפי NPR (אנגלית)

3) [ויה מירי שחם] מודל כלכלי חדש לסופרים? הסופרת מירנדה ג’ולי מוציאה ספר חדש (הראשון שלה בסוגת הרומן), ובמקביל פותחת חנות וירטואלית שמוכרת פריטים שהוזכרו בתוך הספר (עברית)

4) רותי לוי (דה מארקר) בכתבה על ספרים דגיטליים. עוד קצת חדשות ספרותיות שאפשר להוסיף לכתבה של רותי – אינדיבוק החלו למכור ספרים של כנרת זמורה-ביתן בעצמם (עד עכשיו הם נמכרו רק ב”עברית”). עם זאת, כיוון שכז”ב מסכימה למכור את הספרים שלה רק בצורה מאוד מוגנת (טכנולוגיה שנקראת DRM), הספרים הללו יכולים להיקרא רק באפליקצייה מיוחדת שיצרו באינדיבוק, ולא בכל פורמט אחר (גם לא בקינדל). למעשה, אינדיבוק יצרו אפליקציה מקבילה ל”עברית”, כדי לאפשר לקוראים שלה לקנות את כל הספרים דרכה; עם זאת הבחירה של כנרת זמורה-ביתן מסרבלת את הקנייה, כי בעוד את שאר הספרים אפשר לקרוא על כל מכשיר וללא שום אפליקציה ייעודית, את הספרים של כז”ב יהיה אפשר לקרוא רק דרך האפליקציה (וכאמור, אי אפשר יהיה לקרוא אותם בקינדל) (עברית)

5) קמפיין להחרמת אמזון בכריסמס (אנגלית)

6) כתבה בהארץ של מיה סלע: כך הפכה שלי אוריה לכוכבת העולה של הספרות האמריקאית (עברית)

7) ועידן בן ברק כותב פוסט בדיוק בעקבות הכתבה הזו (עברית)

8) ניתוח משפטי של ״תהילה״, יצירתו הנודעת של ש״י עגנון, שופך אור חדש ‫על האופן שבו אנו מבינים את חוזה הנישואין, ואת הפרתו ‎ (עברית)

9) ספר הביכורים של כוכבת היוטיוב הבריטית זואילה שובר שיאי מכירות. זואילה התחילה את בלוג הווידיאו שלה ביוטיוב בשנת 2009 כנערה עם אובססיה לאופנה ויופי. הספר מתואר כ”נוטינג היל לבני הנעורים” ומתאר את יחסיה של נערה בת 15 עם כוכב פופ אמריקאי (עברית)

10) ילדה בת 8 מסבירה לעולם מדוע העולם צריך ספרים (וידאו, אנגלית)

11) כתבה בטיימאווט ובה סופרים מספרים איך תל אביב נכנסה להם לנשמה (עברית)

12) 25 ספרים שצריכים להפוך לקלאסיקות (אנגלית)

13) פרס סצינת הסקס הספרותית הגרועה ביותר הוענק לבן אוקרי. הסופר הניגרי זכה בפרס של המגזין “ליטררי רוויו” על סצינה בספרו “Age of Magic” שבה הוא משתמש בדימוי של טיל תועה הנשלח אל הלילה (עברית)

14) ילדה מקליפורניה הצליחה לשכנע מו”ל שלא רק בנים מתעניינים בחרקים. פרק דיינס, בת 7, כתבה למו”ל לאחר שגילתה שהספר שהיא קוראת “הספר הגדול של החרקים” הוא חלק מסדרה שנקראת הספרים הכי גדולים לנערים (עברית)

15) חלקים מראיון שנתנה איריס בראל לעיתון “ליידי גלובס” (עברית)

16) ראיון עם המאייר נעם נדב בעקבות ספר חדש שלו (עברית)

17) השבוע בבלוג: ראיון שלי עם תמר וייס, אחת מיוזמי הפרוייקט “2” לקירוב בין ספרות ערבית לעברית; “צביטה” – סיפור קצר מאת שושנה ויג; ואסף מונד כותב על הספר “לטעות” של קת’רין שולץ (מתוך הטור “שפה זרה” שפורסם ב7 לילות) (עברית)

18) אינפוגרפיקה של הספר הפופלרי ביותר בכל הזמנים (תמונות, אנגלית)

19) [ויה גילי בר הלל סמו] מסתבר שלחיזבאללה יש עיתון ילדים ייעודי (ואתם יכולים לנחש מה יש בו) (אנגלית)

20) בעיות של אנשים עם חתולים שגם אוהבים לקרוא (וידאו, אנגלית)

21) במאקו ממליצים על 6 ספרים שאתם חייבים לקרוא בדצמבר (עברית)

22) 50 ספרים אפלים לכבוד החורף (שיש בחו”ל ופחות בארץ) (אנגלית)

23) 23 טישירטים לחובבי ספרים (תמונות, אנגלית)

24) אבישי מתיה כותב על המרקיז דה סאד בעקבות 200 שנה למותו (עברית)

25) 100 שנים אחרי – מה למדנו מ”הדבלינאים” של ג’יימס ג’וייס? (אנגלית)

26) בזמן האחרון מוצאים בלי סוף כל מיני כתבים לא מוכרים של סופרים ישנים. השבוע – ריימונד צ’נדלר (אנגלית)

27)  ההוליווד ריפורטר מונה את 25 הסופרים שהשפעתם על הוליווד היא הגדולה ביותר (אנגלית)

28) 10 הספרים הטובים ביותר שיצאו בהוצאות אוניברסיטאיות (אנגלית)

29) שאלון של באזזפיד: האם תוכלו לזהות את שמות העט של הסופרים המפורסמים הללו? (אני השגתי 5 מ-10 כשאת רוב התשובות ניחשתי) (עברית)

30) ולסיום – ביאליק בערב שירה ואליעזר בן יהודה ממציא מילים מיניות עפ”י “היהודים באים” (וידאו, עברית)