1) מהו הספר האהוב עלייך? 

בשנים האחרונות הרביתי בקריאת ספרי עיון בהיסטוריה ויהדות, חלקם לצורך המחקר הישיר של הספר שכתבתי “אריות יהודה”, וחלקם כהעשרה והרחבת אופקים.

לא יכול להגדיר ספר אחד אהוב ביותר, אם כי “פומפיי” של רוברט האריס יכול להיות מועמד ראוי.

2) מהו ספר הילדים האהוב עליך?

אם יוצאים מגיעים למקומות מופלאים” של ד”ר סוס. קשה להגדירו כספר ילדים כי הוא מתאים לכל גיל. ספר נפלא ואחד היחידים שניתן לעיין בו שוב ושוב מבלי שימאס.

 

3) מה הספר האחרון שקראת?     

המכה האחרונה” של מיכאל דרור. ספר ביכורים מפתיע לטובה.

4) איזה ספר גרם לך לתהות ‘על מה המהומה’?

הסוד“.

5) איזה ספר לא זכה למספיק הערכה לדעתך?

היהדות שלא הכרנו” של יוכי ברנדס. הספר מורכב מפרקים קצרים המפרקים את היהדות המודרנית לגורמים, תוך גילוי שורשיה האמיתיים. ספר זה מתקשר לספרי “אריות יהודה”, שאותו אני מגדיר כספר העוסק במכבים על דרך הפשט, וביהדות עצמה על דרך הדרש, כאשר זוהי באמת היהדות שלא הכרנו, הכהנית והמקורית.

625-1201043b

6) מיהו הסופר האהוב עלייך?

רוברט האריס, לדעתי קראתי את כל ספריו שתורגמו לעברית.

יוכי ברנדס מקבלת אצלי מקום של כבוד. אהבתי מאוד את “מלכים ג'”, מצאתי עניין רב ביהדות שלא הכרנו, ומצד שני את “הפרדס של עקיבא” התקשיתי לקרוא עד תומו.

7) ספר שנתן לך השראה?

צופן העתיד” של דוד פסיג. ספר שהמחיש לי שטווח של עשרים ושלושים שנה קדימה זה משהו שניתן וצריך לחשוב ולתכנן אליו בהווה, כרצוי במישור האישי והכרחי במישור הלאומי.

8) ספר עיון מומלץ?

קיצור תולדות האנושות” של יובל נח הררי. ספר נהדר, הנותן פרספקטיבה על הווה. מומלץ לנערים ומבוגרים.

 938692

***

עמית ארד הוא עו”ד ויזם בעל תואר שני במנהל עסקים ותארים ראשונים במשפטים וכלכלה. לאחר מחקר וכתיבה שערכו למעלה מחמש שנים, הוציא לאור את ספרו “אריות יהודה – סיפורם המופלא של המכבים”.

לאתר הבית של הספר לחצו כאן

עוד על הספר “אריות יהודה” מתוך הקומוניקט:

“אריות יהודה” הוא רומן היסטורי אודות יהודה המכבי ומלחמת העצמאות הקדומה של העם היהודי, המגולל את סיפורו של אחד הגיבורים המרכזיים בהיסטוריה היהודית של עמנו.

בשפה קולחת ובהירה כותב עמית ארד סיפור מסע מופלא, דרמטי ורומנטי שהתרחש בשנים 160-180 לפנה”ס, במהלכן הגיע לשיאו מאבק המנהיגות בין הכהנים, המתייוונים והחכמים בארץ ישראל. בשנים תם עידן הכהנים מבית-צדוק, שעמדו בראש העם היהודי והיהדות תקופה של מאות שנים והתרחש הניסיון הראשון בתולדות האנושות להשמיד דת, היא היהדות. 

עמית ארד פורש בספרו פרק משמעותי בהיסטוריה של עם ישראל הכתוב כרומן מרתק וסוחף וחושף את הקורא לרבדי מידע חדשים ומסקרנים. גיבורי התקופה והתרחשויותיה קמות לחיים אל מול הקורא המלווה נער צעיר ומיוחד המתבגר להיות הסמל המשמעותי ביותר של המאבק לעצמאות וחופש דתי של העם היהודי. 

לראשונה רואה אור בעברית רומן אינטראקטיבי כשהקורא יכול לסרוק את הקודים המופיעים במהלך הספר ולצפות תוך כדי קריאה בסרטונים מקוריים אודות המקומות בהם מתרחשת עלילתו. 

“אין ספק כי לפנינו יצירה מאלפת מצד רמת כתיבתה, ערכיותה ותרומתה ללימוד המורשת היהודית”  פרופ’ גבריאל מוקד

 “מובטח לקוראים להבין את אשר יכול להתרחש בתקופתנו בבהירות ששום מחקר מקיף ככל שיהיה לא יוכל להציג” פרופ’ דוד פסיג

אריות יהודה. עטיפה