1) מהו הספר האהוב עלייך?

תולדות האהבה של ניקול קראוס. זוהי יצירת מופת ספרותית הכתובה בשני קולות אותנטיים מצחיקים ומרגשים. קראתי את הספר אולי שבע פעמים ובכל פעם נפעמתי מההעזה של הסופרת, מסגנונות הכתיבה ומהעלילה המפותלת.

2) מהו ספר הילדים האהוב עליך?

“מי מכיר את בילבי בת גרב?” הערצתי את הדמות של בילבי. אני זוכרת עד כמה התרשמתי מהחוזק של הילדה הגלמודה ומלאת ההעזה והתרגשתי כשהחמלה וטוב הלב שלה התגלו פתאום כשהעניקה לגנבים שפרצו לבית שלה מטבעות זהב.

בילבי

3) מה הספר האחרון שקראת?

“העדינות” של דויד פואנקינוס. התפעלתי מייחודה של דמות המספר, מהכתיבה השנונה ומההומור הפנטסטי של פואנקינוס.

4) איזה ספר גרם לך לתהות ‘על מה המהומה’?

“עונת העצמות” של סמנתה שאנון. כפריקית של ספרי פנטזיה מד”ב אני קוראת ספרים רבים של הז’אנר. עונת העצמות שראה אור ב-20 מדינות ברחבי העולם, התגלה כסבוך מדי, עמוס בפרטים מייגעים ובחוסר עקביות משווע של העלילה, על אף שהקונספט שהגתה שאנון הינו מקורי לטעמי.

5) איזה ספר לא זכה למספיק הערכה לדעתך?

העיקרון הסודי של התשוקה” של הלן גרמיון. ספר ביכורים אלגנטי ומתחוכם מאוד שלא זכה אצלנו ליחס הראוי לו.

277951(2)

6) מיהו הסופר האהוב עלייך?

ניקול קראוס, פול אוסטר, מריו ורגס יוסה, דוד גרוסמן, מאיר שלו, נטליה גינצבורג, אלזה מורנטה, צ’ינגיז אייטמטוב, יהושע קנז ודורית רביניאן.

7) ספר שנתן לך השראה?

“סטונר” של ג’ון ויליאמס. ההשראה היא במילים שעוטפות אותך. הקורא חש בכל מאודו במלנכוליה של סטונר, בהשלמה עם גורלו ובאהבתו הלא ממומשת ולבו יוצא אל סטונר. ויליאמס טווה כאן סיפור פנטסטי, העוסק אך ורק בנפש האדם וזו גדולתו.

8) ספר עיון מומלץ?

“חלומו של הכוזרי” של ד”ר מיכה גודמן המציג את רבי יהודה הלוי (ריה”ל) כדמות החבר שמצליח להשפיע על מלך כוזר להתגייר וסוחף אחריו את כל ממלכתו העצומה. ייחודו של הספר נעוץ בפילוסופיה המתוחכמת שלו ופרשנותו האישית של גודמן.

963401

 ***

כרמית גלבוע, ילידת 1972, סופרת ובעלת משרד פרסום, הוציאה בשנת 2012 את ספרה הראשון בסדרת ספרי פנטסיה מד”ב לבני נוער “ייעודו של דן-ההתגלות” (בהוצאת עם עובד) הספר השני בסדרה “ייעודו של דן – המסע הגלקטי” יראה אור בקרוב. בימים אלה עובדת על עריכת ספר הפרוזה שכתבה למבוגרים “צדו המואר של הצל” ועל כתיבת ספר פרוזה דיסטופי למבוגרים.

לעמוד הספר “ייעודו של דן – ההתגלות” באתר ההוצאה לחצו כאן

 לעמוד הפייסבוק של כרמית גלבוע לחצו כאן

ייעודו_של_דן(2)