1) מהו הספר האהוב עלייך?

העולם לפי גארפ – אני אוהב מאוד את התקופה של אמריקה הנאיבית (והטובה…) של אחרי המלחמה (WW2).

הגיבור ואמו הם פורצי דרך אך למעשה הם דמויות טרגיות שנכנסות לנשמה. הדרכים הקיצוניות בהם נוקט גארפ לפתור בעיות ולהתמודד עם מצבים, יחד עם שלל הדמויות האגוצנטריות והסיפורים בתוך העלילה שג’ון אירווינג רוקם, הופכים את הספר לאוניברסלי לכל עם ולכל אדם.

2) מהו ספר הילדים האהוב עליך?

אוזו ומוזו מכפר קקרוזו – ספר שסיפרתי אין ספור פעמים לחמשת ילדי… – ספר שבהחלט מדבר אלי אישית עם הומור עשיר וחרוזים שנונים שטוב גם להורים (בעיקר…).

3) מה הספר האחרון שקראת?

אף מילה על אהבה (חנה גולדברג) – ספר משעשע, מלא הומור וסקס, על מסעה של אישה לתאילנד בזמן משבר אמצע החיים. כגבר, הספר נותן הצצה נדירה לנבכי מוח שלוח רסן של אישה.

4) איזה ספר גרם לך לתהות ‘על מה המהומה’?

אלוהי הדברים הקטנים –  הזכיר לי קצת את הספר “נמר לבן” ולשניהם לא הצלחתי להתחבר.

הספר כתוב יפה אבל לא הצלחתי להזדהות עם הדמויות והתרבות.

5) איזה ספר לא זכה למספיק הערכה לדעתך?

עמודי תבל (קן פולט) – מבין הספרים היחידים שקראתי יותר מפעם. למי שאוהב Historical Fiction זהו ספר הרפתקאות דרמתי שמביא את תקופת ימי הביניים למרכז הבמה עם סיפור אהבה מרתק והצצה לימים בו העולם התנהל לפי חוקים אחרים.

6) מיהו הסופר האהוב עלייך?

אליסטר מקליין – גיבור הילדות שלי! לקח אותי למחוזות מלאי מתח והרפתקאות בתקופה בה הרעים והטובים היו מוגדרים היטב.

7) ספר שנתן לך השראה?

הפירמה (ג’ון גרישם) – התחלתי לכתוב את ספרי הראשון לאחר שקראתי “הפירמה”. חוץ מהעובדה שזה ספר מתח משובח, הוא גרם לי לעשות את הצעד לאחר שהבנתי שגם אנשים “רגילים” ולאו דווקא “סופרים” מדופלמים יכולים לכתוב ספרים טובים ולהצליח.

8) ספר עיון מומלץ?

ארבע ההסכמות (דון רואיז מיגל). כשתקראו תבינו…

***

ניב קפלן, בעל חבר ייעוץ לתעשיית המטוסים ומחבר ספרי המתח “היעלמות” (2012) ו”עקבות” שיצא בימים אלו לאור בעברית – שני הספרים יצאו בהוצאת רימונים. הוא חי שנים רבות בארה”ב והוא כותב באנגלית (כי כך קל לו יותר).  “עקבות” –”Tracks” הוא למעשה ספרו הראשון והוא התפרסם קודם בגרסתו האנגלית באתר אמזון שם הגיע עד למקום ה-14  במכירות בתשלום. זהו סיפור על טרור מודרני, מזימות בינלאומיות, דיפלומטיה והקרבה – עם מטרה למצוא ילד אחד קטן.

 

עוד קצת על “עקבות”:

סאם בייקר מתחיל ליהנות מחייו כאיש משפחה עם אישה אוהבת ובן תינוק כשאירוע אלים אחד מותיר אותו ללא כל – אשתו נרצחת ובנו נחטף.

חייו משתנים לבלי הכר והוא מתחיל לעקוב – מקדיש את זמנו לחיפוש רמזים שיובילו אל בנו ומקים ארגון בינלאומי לחיפוש ילדים נעדרים המנוצלים לעבדות, לסחר מין, ומהווים כלי משחק לנקמה בין הורים גרושים. 

העקבות מובילים למקומות עלומים. חברי ארגונו מנהלים מאבקים חובקי עולם, אך עמוק במדבר סיני בינות לרכסי גרניט אלמותיים וים בעל גוונים עוצרי נשימה, נאלץ סאם להתעמת עם הפחדים הגדולים ביותר שלו. שנאה, שחיתות, ותאוות בצע מאיימים על פעילות ארגונו והוא פונה ליחידה חשאית שמתגייסת לעזרתו.

שיתוף הפעולה מביא תוצאות אך כשנחשפות ראיות מחרידות על שימוש בילדים לזרוע הרס, מובילות העקבות לעימות קטלני.

 

 לעמוד הספר “עקבות” באתר של הוצאת רימונים לחצו כאן

לעמוד הספר “היעלמות” באתר של הוצאת רימונים לחצו כאן