1) מהו הספר האהוב עלייך?

הספר האהוב עליי הוא “סיפור פשוט” של ש”י עגנון המתאר את אהבתם הבלתי אפשרית של הירשל ובלומה.

הספר השני הוא “אהבה בימי כולרה” של גבריאל גארסיה מרקס זהו סיפור אהבה רומנטי וקסום.

עוד ספר שקראתי לפני שנים ומאוד אהבתי : “דמעות של אש” של דבורה עומר

ספר נוסף הוא “כרוניקה של מוות ידוע מראש” של גארסיה מרקס.

2) מהו ספר הילדים האהוב עליך?

ספר הילדים האהוב עליי הוא “והילד הזה הוא אני” של יהודה אטלס, בנוסף הספר ” פרח לב הזהב“.

3) מה הספר האחרון שקראת?

הספר האחרון שקראתי הוא “בן גוריון של שמעון פרס“.

4) איזה ספר גרם לך לתהות ‘על מה המהומה’?

אני מגיע מעולם הרפואה, לכן אני מודה שאינני עוקב כל כך ההתרחשויות והטרנדים בסצנת הספרות. יש לי מגוון רחב של נושאים אותם אני אוהב לקרוא ומעניינים אותי החל מספרי עיון בנוושאי היסטוריה, פוליטיקה, מחקרים רפואיים, טיפול אלטרנטיבי פסיכואנליזה ומדריכים בנושאי ניהול. וכמובן שאני גם נהנה מפרוזה ופרוזה בעיקר מסיפורים רומנטיים ורומנים היסטוריים. כך שכמעט ולא יקרה שאני אבחר ספר לפי המלצות מדורי הספרות או שאתאכזב מספר שאבחר לקרוא.

5) מיהו הסופר האהוב עלייך?

הסופר האהוב עליי הוא גבריאל גארסיה מרקס. גבריאל גארסיה מרקס הוא איש שעבר תהליכים מאוד מעניינים בכתיבה שלו, למשל לאחר כשכתב את “מאה שנים של בדידות” הוא זרק אותו לזבל ואשתו לקחה את הספר ונתנה למוציא לאור, לאחר זמן מה הוא זכה לפרס נובל לספרות.

6) ספר שנתן לך השראה?

את הספר שנתן לי השראה הזכרתי בתשובתי הקודמת, זה “אהבה בימי כולרה” זהו סיפור אהבה בלתי אפשרי שלא מתממש בגלל הבדלי מעמדות. לאחר 40 שנה כשבעלה נפטר. גיבור הספור מחכה לה והם ממשים את אהבתם. מספר זה קיבלתי השראה לכתיבת הספר “בצער תלד“.

7) ספר עיון מומלץ?

ספר עיון מומלץ בעיני הוא “כעוף החול” של פרופסור מיכאל בר זוהר זהו ספר על שמעון פרס.

***

ד”ר משה כהן, 38, רופא, יזם וסופר. מתמחה במחלקה פנימית – קרדיולוגיה בבית החולים איכילוב, ומאז שנת 2006 הינו המייסד והבעלים של M.D. International Studies – המכינה  הראשונה והמובילה בישראל ללימודי רפואה, רפואת שיניים ווטרינריה בחו”ל. בשנת 2009 פתחה המכינה סניף בשוודיה ובשנת 2013 סניף נוסף בניו יורק. לאחרונה פרסם את ספרו השלישי – “יוצר הרוח”  – שנכתב בהשראת צפייה בטיפולים פסיכיאטריים רבים ומתבסס על ספרו השני “כפר השוטים” (2003). על בסיסו העביר המחבר סדנאות מודעוּת בפני קהל משתתפים רב.

על הספר יוצר הרוח:

“בים הסוער אליו אתה נכנס, עם משוט בלבד, אינני דואג שלא תצליח לשוט. אני דואג שתטבע!” דן קפא וראש המחלקה לא הסיר ממנו את עיניו. “נפשו של האדם הזה היא כל כך סבוכה וסוערת, ואתה מבקש להיכנס לשם לגמרי לבדך. אתה משול לאדם שנכנס לים, בזמן החזקה שבסערות, לא עם סירת משוטים אלא עם רפסודה העשויה קליפה של עץ.” 

רצח אלים בירושלים, הוביל למפגש גורלי בין ד”ר דן להב, פסיכיאטר צעיר ומבטיח לבין אדוארדו, מטופל סכיזופרן הסובל מהתקפים מתמשכים של ניתוק מן המציאות. במהלכם, אדוארדו רואה ושומע דמויות הקוראות לו לפגוע באנשים בהם מסתתרת רוחו של אביו האלים. 

“יוצר הרוח” הוא מותחן פסיכולוגי מרתק המציג קרב מוחות בין אדם הנשלט על ידי מחלתו לבין רופא המתעלם מכל תמרורי האזהרה שמופיעים לאורך הדרך, וקוראים תיגר על אמונתו הבלתי מתפשרת ועל דרך הטיפול המהפכנית אותה פיתח.

יחד עם הפסיכיאטר הצעיר, יצאו הקוראים למסע ניסיוני  וחלוצי החושף את עמקי אישיותו של סכיזופרן אלים, בעזרת שיטת טיפול ייחודית בשם “מפגשים בכפר השוטים”; המתבססת על התנסות המטופל בכלי הדמיון המודרך כצוהר כניסה לנפשו של אדם.  את תוצאות הטיפול איש לא יכול היה לצפות. 

לעמוד הספר בהוצאת “גוונים” לחצו כאן