1) מהו הספר האהוב עלייך?

זוהי שאלה שתמיד לא קל לענות עליה, אך הספר שתמיד אני חוזרת אליו הינו “הנסיך הקטן” מאת אנטואן דה-סנט אכזופרי. מילדות ובכל גיל הסיפור על הנסיך הקטן מחדש בי משהו שמרביתנו שוכחים.

כמו כן “האלכימאי” מאת פאולו קואלו ו”מרד הנפילים” מאת איין ראנד שהייתה קודם זמנה ומאוד רלוונטית עד היום.

2) מהו ספר הילדים האהוב עליך?

פיטר פן” מאת ג’יימס מתיו ברי, ללא ספק הינו סיפור חובה לכל ילד כמו כן כל סיפורי האחים גרים הינם חלק בלתי נפרד מילדותי וכפי שאמר איינשטיין: “הסימן האמיתי לחוכמה הוא לא ידע אלא דמיון. אם אתם רוצים שהילדים שלכם יהיו חכמים, תקריאו להם סיפורי אגדות. אם אתם רוצים שהם יהיו עוד יותר חכמים, תקראו להם עוד סיפורי אגדות.”

ואני אישית חושבת שגם אנחנו ה “מבוגרים” יכולים בהחלט להקשיב וללמוד מחדש בזמן שאנו מקריאים לילדים ואולי לעורר את הילדים שבתוכנו.

3) מה הספר האחרון שקראת?

האדם מחפש משמעות” מאת ויקטור פראנקל. אחד הספרים שמעורר את האדם להבנה על קיומו כחלק מהכלל ועל התמודדות במצבים קשים בחיים.

4) איזה ספר גרם לך לתהות ‘על מה המהומה’?

50 גוונים של אפור” מאת אי. אל. ג’יימס. לא קראתי, אך עלעלתי וזה הספיק.

5) איזה ספר לא זכה למספיק הערכה לדעתך?

סיפורי מעשיות” של רבי נחמן מברסלב, נכתב לפני למעלה ממאתים שנה וכל כך רלוונטי להיום. לדעתי זהו ספר שחייב להמצא בכל בית. מעורר מחשבה ודימיון.

6) מיהו הסופר האהוב עלייך?

שלמה המלך“, ספריו נכתבו לפני אלפי שנים וסיגנון כתיבתו עדיין מעורר השראה לכל סופר/משורר באשר הוא.

7) ספר שנתן לך השראה?

אין מקום שהוא רחוק מידי” מאת ריצ’רד באך היה להשראה ויזואלית וכמו כן סיגנון ההאנשה העשיר.

8) ספר עיון מומלץ?

כוחו של התת מודע” מאת ג’וזף מרפי. מעודד את החיבור הישיר וההבנה בין המחשבה והדמיון לתוצאות מעשיות מחיינו.

***

מירב גונן היא סופרת ומתמחה בדימיון מודרך טיפולי. אהבתה ואמונתה ביכולת האדם לחיות חיים מאושרים הניעה אותה ללמוד פסיכותרפיה רפואית בקליפורניה, ולהתמחות בדמיון מודרך. עם סיום לימודיה פתחה משרד מצליח בלוס אנג’לס והתנדבה במרכז לחולי סרטן, במתן דימיון מודרך קבוצתי שבועי.

בשנת 2011 חזרה לארץ לביקור, והחלה במסע מחודש לגילוי תובנות בין נופיה המרהיבים. בהשראתם, נולד הספר “וכך היה”. בימים אלו פתחה אתר חדש – www.LetLife-Live.com  עם ויטלי יעקב – אמן יוצר. האתר מבקש לעורר את הדימיון והיצירתיות ובתוכו יש בלוג בו ניתן לקרוא את משנתה והגיגיה  של מירב.  

עוד על הספר “וכך היה”:

“וכך היה…” הינו ספר ראשון מסוגו בעברית שפת מקור, בהשראת – הנסיך הקטן, העץ הנדיב, השחף, אין מקום שהוא רחוק מידי ועוד טובים אחרים.זהו סיפור על מפגש קסום בין פרפר מבוגר המיצג את ה”אני הביקורתי” וסנונית צעירה המיצגת את ה”אני הילדותי” אשר יוצאים למסע חיפוש אחר התשובה לשאלה הניצחית –האם ישנה אמת מוחלטת? ומהיא התכלית?הסיפור מועבר בחריזה עם מסרים חיוביים לחיים מאושרים ומעורר את הדימיון לטיול במסתרי הטבע ופנימיות האדם. הספר מלווה בציורי מים מקוריים של ויטלי יעקב, אמן עולה, אשר מעשירים את חווית הקריאה.  

לכניסה לדף הפייסבוק של הספר לחצו כאן

להצצה בפרק הראשון לחצו כאן

 לרכישת הספר (קנייה מאובטחת באמצעות שרת מוצפן) לחצו כאן או כאן