1) מהו הספר האהוב עלייך?

 הספר האהוב עלי הוא “מובי דיק” להרמן מלוויל. אני חושב שאין ספר שמצליח לגעת לי במקום העמוק ביותר של הנפש כמו הספר הזה. בתרגום הנהדר של אהרון אמיר זו פשוט חגיגה של קריאה.

2) מהו ספר הילדים האהוב עליך?

ספר שילדים האהוב עלי הוא “אי המטמון” לרוברט לואיס סטיבנסון. זה אמנם יותר ספר לנוער אבל הוא זכור לי כספר שהדליק אצלי שמחת חיים והרפתקאות שרק ילד יכול להבין במלואה.

3) מה הספר האחרון שקראת?

 הספר האחרון שקראתי הוא “חרפה” ל – ג’.מ. קוטזי. ספר מטלטל שמצליח לערער כל תפיסת עולם אפשרית בנוגע לטבע האדם.

4) איזה ספר גרם לך לתהות ‘על מה המהומה’?

טורפים של קיץ” לענת עינהר. מהודק מדי, לטעמי, “ספרותי” לעייפה.

5) איזה ספר לא זכה למספיק הערכה לדעתך?

לוויה בצהריים לישעיהו קורן. ספר נפלא ופרוזה צלולה וטהורה. איכשהו, הספר והסופר עברו מתחת לראדאר של הספרות העברית ובעיקר של הקוראים, וחבל.

6) מיהו הסופר האהוב עלייך?

 אין לי סופר אהוב, יש סופרים שאני נהנה לקרוא באותה תקופה: ישעיהו קורן, ג’ון סטיינבק, ג’ונתן פראנזן, שמעון אדף ויש עוד המון.

7) ספר שנתן לך השראה?

 יער נורווגי להרוקי מוראקמי נתן לי השראה גדולה לכתיבת הרומן שלי. זה ספר התבגרות עדין, עצוב ויפה. לטעמי הטוב ביותר של מוראקמי.

8) ספר עיון מומלץ?

דיאטת השלום העולמי של וויל טאטל – שינוי תודעתי דרך תזונה טבעונית. ספר שמסביר באופן הבהיר ביותר את הקשר שבין תזונה והתנהגויות אנושיות לאורך ההיסטוריה

***

רון דהן, משורר וסופר, טבעוני. הוציא שני ספרי שירה, רומן ראשון פרי עטו עתיד לצאת במהלך 2013. מייסד אתר אינדיבוק – חנות הספרים העצמאית ברשת שעובדת במודל של תגמול גבוה למחברים, מחירים משתלמים לרוכשים והצגת כל ספר במדף אינטרנטי מעוצב ומושקע.