1) עוד קצת בהקשר של יום האישה שחל בשבוע שעבר: אילי אבידן (הארץ) על ספרה החדש של דנה אולמרט שעוסק בכתיבה ואהבה בשירת המשוררות העבריות הראשונות. (עברית)

*) כיוון שעיתון הארץ עבר למתכונת בתשלום, ניתן לקרוא את הכתבה גם כאן:מלחמת המשוררות העבריות

2) 10 סופרים (ממין זכר) מדברים על האישה המושלמת בעיניהם (יש בעייתיות בציטוטים מהסוג הזה, כי הם מחפצנים נשים, אבל אני מביא את זה בכל זאת כי אפשר למצוא בזה עניין מסוים) (אנגלית)

3) גאווה ישראלית 1: הסופרת הישראלית שני בוינג’ו מועמדת לפרס בריטי לספרות נשים (עברית)

4) גאווה ישראלית 2: האתר הבינלאומי לשירה מארח את נוית בראל בין דייריו הקבועים עם ארבעה שירים שמתורגמים לאנגלית (אנגלית).

5) האם דמויות נשיות ברומאנים מוגבלות יותר מדמויות גבריות? (אנגלית)

 6) כתבה של שני ליטמן (הארץ) על הוצאת זיקית, הוצאת הספרים שמעוררת את זעמם של המו”לים הגדולים (עברית)

 *) כיוון שעיתון הארץ עבר למתכונת בתשלום, ניתן לקרוא את הכתבה גם כאן: הוצאת הספרים שמעוררת את זעמם של המולים

7) לכבוד יום הולדתו של הסופר דגלאס אדמס (המדריך לטרמפיסט בגלקסיה), גרורי ווינקוף (האפטינגטון פוסט) מציג 13 סיבות שבגללן הוא מעריץ את אדמס (אנגלית)

 8) ראיון של אלזיבת לוי בבלוג “קומפרס” עם ההיסטוריון טימוטי סניידר בעקבות ספרו החדש “ארצות הדם” (עברית)

9) מה קורה כשאוהבים ספרים יותר מכל דבר אחר בעולם? (אנגלית)

10) שתי סדנאות כתיבה מעניינות שונות נפתחו לאחרונה. האחת, עם  דודו בוסי שמציעה נסיעה לקפריסין ל-5 ימים שמשלבים כתיבה ויוגה. השניה היא סדנת כתיבה בחסות הוצאת הספרים כנרת-זמורה-ביתן (לא זכור לי שהוצאות נטלו יוזמה כזאת בארץ) עם הסופרת שהרה בלאו. (עברית).

11) לא מזמן יצא תרגום נוסף לאליס בארץ הפלאות (הפעם של עטרה אופק) ולא זכור לי שראיתי ביקורות ברשת או בעיתונים על התרגום החדש. לכן אני מביא כאן את ההתרשמות של הסופר והמאייר דני קרמן, שכתב על כך בבלוג שלו (ואפילו הדגים את ההבדלים בין התרגומים הקיימים) (עברית)

12) סרט תיעודי חדש על הסופר פיליפ רות (עברית)

13) הסופר אסף גברון התראיין באתר “מעמול” על תרבות גבוהה (עברית)

14) גילי בר-הלל (עורכת ומתרגמת) הכינה מתנת יומולדת ספרותית לבעלה – השלמת כל ספרי הקלאסיקה לילדים בהוצאת “מרגנית”. מסתבר שמדובר במבצע לא כל כך פשוט, כפי שמתחוור מהפוסט שפרסמה בנושא בבלוג שלה (עברית)

15) ולסיום – כתבה ישנה שנתקלתי בה השבוע בהקשר אחר אבל היא מעניינת: על ההחמצות הגדולות של המו”לים. (עברית)