1) ווילד נולד בדבלין ונשא שלושה שמות אמצעים. שמו המלא היה: אוסקר פינגאל או’פלאהרטי וילס וויילד.

2) הוא היה נשוי ואב לילדים שנעשה הומוסקסואל פעיל רק בשנות השלושים לחייו בעקבות תקופה רעה בחיי הנישואין שלו. בנושא זה אמר “הדרך היחידה להיפטר מפיתוי היא להכנע לו.”

3) ב-1895 הוא תבע לדין את אביו של מאהבו השחצן, הלורד אלפרד דגלס, לאחר שזה הטריד אותו והאשים אותו בביצוע מעשי סדום.  אך וויילד הפסיד במשפט הדיבה ומיד הואשם ב”עשיית מעשים מגונים ביותר בגברים,”  הורשע בעצמו ונידון לשנתיים מאסר עם עבודות פרך. נושיו של אבי מאהבו אילצו אותו להכריז על פשיטת רגל ולמכור את רכושו. הוא לא התאושש לא פיזית ולא נפשית מן המאסר ועשה את שנותיו האחרונות בנדודים באירופה (ועל מצב אמר “אני גוסס מעבר לאמצעָי”).

4) למרות שהוא ידוע בעולם כסופר, למעשה הוא פרסם רק רומן אחד בכל חייו – ‘תמונתו של דוריאן גריי’.

אוסקר וויילד

5) אחרי פרסומו של ‘תמונתו של דוריאן גריי’ ב – 1889, אמרה קונסטנס, אשתו, ש”מאז שאוסקר כתב את הספר הזה אף אחד לא מזמין אותנו להתארח אצלו”.

6) בני הזוג וויילד בילו לעיתים תכופות עם סופרים ומשוררים מפורסמים כמו ג’ון באטלר ייטס וג’ורג’ הנרי מור.

7) ווילד נסע לארצות הברית  להרצות בנושא אסתטיצם וכשהגיע למכס האמריקאי הכריז : “אין לי על מה להצהיר מלבד גאונותי”.

8) הוא היה תומך נלהב בסוציאליזם ובמאמר הפוליטי היחיד שלו “נפש האדם תחת סוציאליזם” מ – 1891, הוא הציג עמדות אנרכיסטיות רדיקליות.

9) לפני מותו מדלקת קרום המוח, הוא הוטבל לכנסיה הקתולית מבלי שיכול היה להתנגד לכך.

10) מסופר על כך שעל ערש דווי , הביט וויילד בטפט בחדרו ואמר: “אני והטפט שעל הקיר מנהלים דו קרב, אחד מאיתנו יצטרך ליפול ראשון”.

מיצירותיו: תמונתו של דוריאן גריי (1889) , מניפתה של ליידי וינדרמיר (1892),  אישה ללא חשיבות (1893), חשיבותה של רצינות (1895) , בעל אידאלי (1895), שלומית(Salomé)  (1893), הנסיך המאושר (1888) , הענק וגנו (1888) , בית הרימונים  (1891), , פשעו של לורד ארתור סאביל ועוד סיפורים (1891).