ימי שירה במדבר – פסטיבל “ארץ אחרת” ייערך זו הפעם ה-12 ברמת הנגב / 17-19.1.2013

פסטיבל “ארץ אחרת – ימי שירה במדבר” יתקיים זו השנה ה-12 במדרשת בן גוריון שבמועצה האזורית רמת הנגב, בין התאריכים 17-19.1.2013. במשך השנים בהן הוא נערך הפך הפסטיבל לאחד מההתכנסויות החשובות של עולם הרוח הישראלי, ומגיעים אליו בכירי המשוררים, הסופרים, המוזיקאים, חוקרי הספרות והשירה, אנשי הקולנוע ואנשי הרוח בארץ. במהלך שלושת ימי הפסטיבל יקריאו ויציגו האמנים מיצירותיהם, יערכו כיתות אמן ומפגשים אינטימיים עם הקהל, וישתתפו בדיונים ופאנלים במגוון נושאים. ההשתתפות באירועי הפסטיבל חופשית וללא תשלום!

בין האמנים ואנשי הרוח שיגיעו להשתתף השנה בפסטיבל ניתן למצוא את חיים גורי, יוסי שריד, מירון איזקסון, נורית זרחי, א.ב. יהושע, מאיר שלו, יהודה אטלס, דורית וייסמן, רוני סומק, ד”ר חליל אבו- רביע, אהרון ידלין, נידאא חורי, ישראל בר- כוכב, רות נצר, יהונדב פרלמן, פוצ’ו, מחמוד זיידאן, פרופ’ נורית גוברין, נעם פרתום, דנה מרקוביץ’, צביה ליטבסקי, יערה בן דוד, מיכאל וולפה ועוד רבים וטובים.

אילנה שחף, המנהלת האמנותית של הפסטיבל: “התכנסות המשוררים הגדולה שמתקיימת בראשית כל חורף במרחבי ארץ המכתשים צמחה כתגובה להתבדלות המרכז התרבותי בתל-אביב, בהשפעת עוצמתו המנכרת של מדיום הרייטינג ומגמת הפקרת הפריפריה. מדי שנה, כבר יותר מעשר שנים, אנו מקיימים במרחב רמת נגב, על שפת נחל צין, במשך שלושה ימים, פעילויות מגוונות בנושאי שירה, ספרות, דרמה ומוסיקה. בין האירועים מופעי קריאה, ערבי שירה, סדנאות, תערוכות, מחוות למשוררים, סרטים, הצגות וטיולים מיוחדים בעקבות המילים”.

תכנית פסטיבל ימי שירה במדבר

יום שישי 18.1.13

10:00-11:00 אודיטוריום המורשת במדרשת בן גוריון

שירה בע”מ- עם המשוררים שי דותן ודורית וייסמן מקבוצת “כתובת”

יוקרן סרטה של דורית וייסמן, שזוכה לשבחים בפסטיבלים בעולם.

11:15-12:45 אודיטוריום המורשת במדרשת בן גוריון

אליהו הנביא- נדודי האבות ביהדות, בנצרות ובאסלאם

משתתפים: חוה פנחס-כהן, מירון איזקסון, פרופ’ ששון סומך, ד”ר חליל אבו-רביע, נידאא חורי, אמיר אור וסיוון הר-שפי.

מוזיקה: וואפא בלאן.

מנחה: אליעז כהן.

13:30-15:00 בית הכנסת במדרשת בן גוריון

יציאת מצרים- משוררים קוראים בפרשת השבוע

משתתפים: יוסי שריד, חוה פנחס-כהן, מירון איזקסון, ישראל בר-כוכב, רות נצר, יפתח בן- אהרון, עלי אלון, איתן קלינסקי, יהונדב פרלמן. פרופ’ דיויד פיימן- הגיגים על יציאת מצרים.

מנחה: אליעז כהן.

15:15-16:15 בית פיימן ב”נווה צין”, מדרשת בן גוריון

“כשאת עולה בסולם” – מופע מוסיקלי-ספרותי

משתתפים: חמוטל בר-יוסף, יעל תאי – זמרת, ומוסיקאים נוספים: סלבה וינוקור, יונתן ניב ועתני אורון

16:45-18:15 אודיטוריום המורשת במדרשת בן גוריון

שקופים- סרטה של גליה עוז על היקום המקביל של קהילת המהגרים בדרום תל אביב

מאירים: יהודה אטלס, פוצ’ו, נורית זרחי, דונדיט וחברים.

20:00-21:30 אודיטוריום המורשת במדרשת בן גוריון

ויהפוך מדבר לכרמל- שירי חיפה

משתתפים- חיים גורי, רוני סומק, נורית זרחי, צביקה שטרנפלד, מחמוד זיידאן, יהונדב פרלמן, ליאורה בינג-היידקר, שי דותן ורועי (צ’יקי) ארד.

הארות על שירה ומקום: פרופ’ עוזי שביט, פרופ’ נורית גוברין.

מנחה: רפי וייכרט.

22:00-24:00 אודיטוריום המורשת במדרשת בן גוריון:

כוח המילים, סרטו של עומרי ליאור עם יהודית הנדל

22:00-24:00 פאב הג’ומעה (לשעבר האיזופאב) במדרשת בן גוריון

קברט שירה פרוע

משתתפים: נעם פרתום, ערן הדס, רועי צ’יקי ארד, מיכל אגסי, קלקידן מששה, אבנר עמית, דנה לובינסקי, יהושע סימון, מתי שמואלוף, יעל בירנבאום, מיכל דר, יובל בן עמי, סילאן דלאל, דנה מרקוביץ’, הדס גלעד

מנחה: רועי (צ’יקי) ארד

יום שבת 19.1.13

6:30-8:00 יציאה מרחבת בית הספר שדה ברכבים פרטיים.

סיור בעקבות הרועה משדה בוקר עם שירי אנדה עמיר ואלתרמן

במקביל תתקיימנה סדנאות גוף-נפש-שירה

9:00-10:15 בניין דונדיש, ליד קבר בן גוריון

בוקר אינטימי- מפגשי משורר וסדנאות כתיבה

מפגש עם ישראל בר-כוכב, רות נצר נורית זרחי וגרא (על אפוסים הודים)

* המפגשים מתקיימים במקביל בבניין.

9:00-10:15 אודיטוריום המורשת, מדרשת בן גוריון

משי לחשת לי- הוקרה לש. שפרה

משתתפים: חיים גורי, נורית זרחי, צביה ליטבסקי, יערה בן-דוד.

מנחה: דורית וייסמן

יוקרנו קטעי-וידאו ערוכים מארכיון דינה גונה

10:30-12:00 מרכז הבינתחומי נגב, ליד קבר בן גוריון

שלושה בשירה אחת-  “שיח רעים”

משתתפים: רוני סומק, אמיר אור ורפי וייכרט מארחים את נמרוד בר-עם, ענת שרון-בלייס וסיון בלסלב

המוסיקאי עודד גדיר

10:30-12:00 בית משפחת פיימן, נווה צין

בין אבות ישורון לנתן יונתן

עם המוסיקאים מיכאל וולפה ויאיר אפשטיין

10:30-12:00 בניין דונדיש, ליד קבר בן גוריון

שירים מ”כבר”

ליאת קפלן תציג את שרון אס, ערן ויזל וענת זכריה שספריהם החדשים בהוצאת “כבר” ו”מוסד ביאליק” יצאו לאחרונה בעריכתה.

12:30-14:00 אודיטוריום המורשת, מדרשת בן גוריון

געגועים- כיכר היינה בתל אביב

משתתפים: פרופ שמעון זנדבנק על תרגומי היינה ופאול צלאן, פרופ’ ששון סומך על סרגון בולוס ואדוניס, סיוון בלסלב על תרגום המשוררת האיראנית פרחוד.

מוסיקה: מיכאל וולפה על היינה ושומן, צביה ליטבסקי- הליד הגרמני, וואפא בלאן- קאנון

יוקרן סרטה של דינה גונה.

מנחה: רפי וייכרט

12:30-14:00 מרכז הבינתחומי, ליד קבר בן גוריון

קברט שירה צעירה בהנחיית אמיר אור ודניאל עוז

משתתפים: מרדכי שרי,אורנה גל, אילה בן לולו, הילה אהרון בריק, דניאל באומגרטן, רון דהן

14:15-15:45 אולם אוונס, מדרשת בן גוריון

אהבת פרחי הבר- טבע אחר

משתתפים: מאיר שלו, אריאל הירשפלד, פרופ’ אמוץ דפני- ישוחחו על פרחים ועצים בשירתו של יצחק שלו וביצירתם שלהם.

מנחה: רפי וייכרט.

14:15-15:45 מרכז הבינתחומי, ליד קבר בן גוריון

הייד-פארק שירה צעירה בהנחיית רועי (צ’יקי) ארד

16:00-17:3 אולם אוונס, מדרשת בן גוריון:

הילכו שניים יחדיו- על המחזה של א.ב. יהושע ועל ספרו של זאב צחור העוסקים בדמויותיהם של דוד בן גוריון, זאב ז’בוטינסקי וטרוצקי.

משתתפים: א.ב. יהושע, פרופ’ זאב צחור ויוסי שריד.

מנחה: ד”ר ניר קידר.

19:00-20:30 אולם גולדה, קיבוץ רביבים

“אדמה ללא צל”

הצדעת השירה והספרות העברית להתיישבות בנגב , כולל מחווה למשורר חיים גורי בשנת ה-90 לחייו ולקיבוץ רביבים החוגג 70 שנה להיווסדו.

אירועים נוספים:

יום חמישי 17.01

הילכו השניים יחדיו – הצגת תיאטרון הקאמרי תועלה ברביבים בשעה 14:30. פתוחה לתלמידי כל האזור ולקהל הרחב.

מפגש אינטימי עם משורר – עדי וולפסון משוחח עם המשורר מירון איזקסון. 17:30-18:30 בספריה במדרשה.

עטור מצחך זהב שחור – ערב לכבוד משפחת חלפי במועדון לחבר בקיבוץ שדה בוקר בשעה 20:00

יום שישי בבוקר

 משוררים וסופרים בביה”ס צין במפגש עם תלמידים

יום שבת, 10:30 בספריה

לילה מטפסת למעלה – תיאטרון בובות וספר ילדים חדש

* במסגרת האירועים ישתתפו חתני פרס ישראל: חיים גורי, א.ב. יהושע, פרופ’ שמעון זנדבנק, אהרון ידלין (שר החינוך לשעבר), פרופ’ ששון סומך.

** הרכבים מוזיקלים של התיכון הסביבתי בהנחיית יואל כהן, המקהלה בהנחיית ארזה ומחול בהנחיית הדר רוזה ילוו את אירועי הערב.

*** הסעות תצאנה ביום שישי בבוקר מירושלים (רחבת בנייני האומה) ומתל אביב (תחנה מרכזית- ארלוזורוב) בשעה 7:30.

הסעות חזרה יצאו ביום שבת בשעה 18:00 לקיבוץ רביבים ובשעה 21:00 לירושלים ותל אביב.

לפרטים נוספים ויצירת קשר ניתן להיכנס לעמוד הפייסבוק של הפסטיבל:

http://www.facebook.com/#!/ShiraBamidbar

השאירו תגובה