“הזוג מהבית השכן” מאת שרי לפֶּניה

מאנגלית: יעל ענבר

הוצאת ידיעות ספרים

אן ומרקו, זוג צעיר עם תינוקת בת פחות משנה, מיודדים מאוד עם סינתיה וגראהם, הזוג מהבית השכן. כאשר הם מוזמנים לארוחת ערב לכבוד יום הולדתו של גרהאם, סינתיה מבקשת מהם לבוא בלי התינוקת, ובעל כורחם הם מחליטים להשאיר אותה בבית. אם ייקחו איתם את מכשיר האינטרקום וילכו לבדוק מה קורה איתה בכל שעה עגולה – הכול יהיה בסדר. הרי הם בסך הכול בבית השכן…

הארוחה, שאמורה להיות מפגש נעים בין ידידים ותיקים, לא מתנהלת על מי מנוחות. מתברר שלא הכול כשורה בין שני הזוגות, ומתחת לפני השטח רוחשים הרבה רגשות ומתחים.

כאשר אן ומרקו חוזרים סוף-סוף הביתה, אחרי ששתו כמויות גדולות של אלכוהול, ממתין להם למרבה הזוועה הסיוט הגדול ביותר של כל הורה: בתם התינוקת נעלמה ממיטתה, וכל הסימנים מעידים שהיא נחטפה.

המשטרה מתחילה לחקור וחשדות רבים מופרחים לאוויר: מתברר שלא הכול ורוד בביתם של אן ומרקו. סודות מן העבר צפים לפתע ומאירים את השניים באור לא מחמיא. האם אחד מההורים אחראי להיעלמה של התינוקת? גם השכנים מסתירים דברים, ובצדק כך נראה. החקירה מסתעפת ושני הזוגות מסתבכים במסכת של שקרים; והתינוקת – כמו בלעה אותה האדמה.

הזוג מהבית השכן הוא מותחן עוצר נשימה, מלא תפניות ותהפוכות מפתיעות. הספר תורגם ליותר מ-20 שפות ומככב ברשימות רבי-המכר באנגליה ובארצות הברית.

“אותן משימות, לגמרי אחרת” מאת יניב שור

הוצאת מטר

“משום מה, הייתי נינוח למדי. אחרי הכול, אפשר לומר שכבר נכשלנו, כך שאין לי מה להפסיד. אנסה לעשות מה שתכננתי וזה הכול”.

במילים אלו נפתח המסע של גארי באלדר, גיבור הספר שאתם מחזיקים, מכישלון מפואר להצלחה מסחררת.

גארי הוא מנהל פרויקט מצליח ועתיר ניסיון. את הפרויקט הנוכחי שלו הוא מנהל תוך שימוש בכל השיטות המקובלות אבל בכל זאת נמצא על סף כישלון. ברגע האחרון, לפני שהכול מתפרק וגארי עצמו מפוטר, הוא פוגש יועץ מסתורי החושף בפניו גישה חדשה לתכנון וניהול פרויקטים. – היועץ מתייחס אל הפרוייקטים כאתגר חברתי, אתגר של אנשים, ולא כאתגר הנדסי – ומעלה את הפרויקט על פסים של הצלחה.

אחרי שצבר 20 שנות ניסיון בחברות גלובליות, מגיש לכם יניב שור, מנכ”ל חברת הסטארטאפ Proggio, ספר חובה למנהלי פרויקטים ומנהלים בכלל. דרך סיפור על ניהול פרויקט מורכב, הוא פותח בפניכם אשנב לשיטות עבודה חדשות שחותרות תחת הנחות היסוד של עולם הניהול.

איך מנהלים פעילות מורכבת באפקטיביות? למה הגאנט בן מאה השנים כבר לא רלוונטי? למה השרשרת הקריטית כלל איננה קריטית? ולמה שינוי הוא הדבר הכי טוב שיקרה לפרויקט שלכם ולכם כמנהלים בכלל. מתכנון הפרויקט דרך מעקב ביצוע ועד ניהול סיכונים, הספר חושף תובנות חדשניות וכלי עבודה מתקדמים המתאימים לעידן שלנו.

שיטות העבודה המתוארות בספר אינן תאורטיות. הן תולדה של ניסיון רב שנים בחברות גלובליות גדולות וקטנות. הסטארטאפ הישראלי Proggio הוקם כדי ליישם הלכה למעשה את השיטות החדשות וקונה לעצמו משתמשים חדשים ברחבי העולם בכל יום. ניתן לקרוא עוד על הרעיונות המובאים בספר באתר projectmap.solutions.

“השממית” מאת ניסים אלוני

הוצאת דביר

קובץ סיפורים מפתיע, מסקרן ומטריד הכולל גם נובלה מופתית שנתגלתה לאחרונה בארכיונו של אלוני ולא ראתה אור מעולם

הקובץ שלפניכם מגלה פנים חדשות ולא מוכרות ביצירתו של המחזאי והסופר הגדול. הוא כולל סיפורים שלו שלא נכרכו בספר, ונובלה מופתית, “השממית“, שנתגלתה לאחרונה בארכיונו ולא ראתה אור מעולם.

ברקע הקובץ ניצבים מוראותיה של מלחמת השחרור. המלחמה, כפי שעולה מסיפוריו של נסים אלוני, היא חומר מדבק, מפושט, רעיל. דרך הגוף הפצוע, הפנים השרופים, היא נצמדת לנפשות החיילים, הלומי הקרבות, המגלים שהם גולים בממלכת האנשים הרגילים.

בקובץ הסיפורים הנפלא והמצמרר זה ניכר, ביתר שאת, כוחו של אלוני כסופר, שאינו נופל כאן, ואולי אף עולה, על כוחו כמחזאי. גלריית הדמויות שהוא משרטט, המתרוצצת אנה ואנה כעכברים במלכודת, לופתת כמו בצבת את המוח ואת הלב.  בדרכו הייחודית הוא פותח כאן חלון הצצה לזמן אחר, דרכו מתגלה זמננו אנו.

את הספר חותמת אחרית דבר מאת אילן בר דוד, המופקד על ארכיונו של אלוני.

נסים אלוני, (1998-1926)  מחזאי, במאי, סופר ומתרגם. גדל בשכונת פלורנטין בתל אביב. כתב מחזות רבים, בהם בגדי המלך, הנסיכה האמריקאית והכלה וצייד הפרפרים, אשר יצרו שפה חדשה בתיאטרון הישראלי. פירסם עשרות סיפורים קצרים בשבועונים ובמוספים ספרותיים. ארבעה מסיפוריו, המתארים את חוויות נערי השכונה בדרום תל אביב, כונסו בקובץ הינשוף. תירגם ועיבד למעלה משישים מחזות עבור תיאטראות שונים. חתן פרס ביאליק (1983) ופרס ישראל (1996).

“ימים אחרונים של ליל” מאת גרהם מור

מאנגלית: אורטל אריכה

הוצאת כנרת זמורה-ביתן

ניו יורק, 1888. נס הנורה החשמלית עדיין בחיתוליו. תומס אדיסון זוכה במרוץ על רישום הפטנט שלו במשרד הפטנטים ותובע את היריב היחיד שנותר לו, ג’ורג’ וסטינגהאוס, על סכום שטרם נשמע כמותו – ביליון דולר.

כדי להגן על עצמו וסטינגהאוס שוכר, למרבה ההפתעה, את שירותיו של עורך דין בן 26 שזה עתה סיים את לימודיו, פול קראוואת. אין מרתיעה מהמשימה הניצבת בפניו. אדיסון נודע כיריב אימתני, ערמומי ומסוכן. אך שניהם נחושים לנצח. איך פול יעשה זאת? ככל שהוא מסתכן, הוא למד שכל מי שנמצא בדרכו משחק את משחקו-שלו, ושאיש אינו באמת כפי שהוא נראה.

ימי אחרונים של ליל הוא דיוקן מרתק של שלושה ממציאים אמריקנים: אדיסון, וסטינגהאוס וטסלה, ששינו את חיי כולנו ללא הכר.

גרהם מור הוא התסריטאי זוכה פרס האוסקר לסרט “משחקי החיקוי”, שזכתה גם בפרס גילדת התסריטאים של אמריקה לתסריט המעובד הטוב ביותר. מור נולד בשיקגו בבית יהודי, קיבל תואר ראשון בהיסטוריה דתית מאוניברסיטת קולומביה בשנת 2003 וכיום מתגורר בלוס אנג’לס.

“למכור כאילו יש מחר” מאת לוטן סגל

הוצאת מטר

  • איך יכול להיות שהמקצוע החשוב בעולם, מקצוע המכירות שמניע כלכלות ומשמש ה”חמצן” של כל חברה, עסק או ארגון – הוא לא משהו שאפשר ללמוד אותו באוניברסיטה?

  • האם ייתכן שלקוחות עושים “שיעורי בית”: קוראים ביקורות וסקירות, משתמשים ברשתות החברתיות, משווים מחירים, ובזמן הזה איש המכירות יושב חסר מעש בלי לעשות שום הכנה מוקדמת או “איסוף מודיעין” אודות הלקוח?

  • איך יכול להיות שהעולם זז קדימה, משתנה בקצב רצחני, אבל מודל המכירות שמלמדים בכל חברה נשאר בדיוק כפי שהיה לפני עשרות שנים?

כל אחד ואחת מאיתנו הוא איש מכירות. לא משנה אם אתם מנכ”לים, בעלים של חברות, מנהלים בכירים או זוטרים, עובדים במוקד מכירות, שימור או שירות, ואפילו סבתא שרוצה לשכנע את הנכדים לבוא יותר לבקר – כולנו מוכרים סביב השעון ובכל אחד חבוי איש מכירות.

אם זה המצב – לא כדאי שנעשה מאמץ כדי להשתפר בכך?

כדי למכור לא צריך כישרון מולד. אפשר להתאמן ולהפוך למומחי מכירות. אני רואה את זה קורה יום-יום, שעה-שעה, בחברות וארגונים שאני מלווה במשך שנים ארוכות.

אני מזמין אתכם לצעוד איתי אל העתיד, לרוץ לעידן חדש, למכירה נכונה ומדויקת יותר, מכירה מתוך תשוקה, רצון, בחירה, כזו שתחזיק ותיצור Win Win לאורך שנים רבות.

הספר יקנה לכם כלים פרקטיים שנוסו אינספור פעמים בהמון חברות מקומיות ובינלאומיות, תלמדו איך להיכנס ללב של הלקוחות שלכם, איך לעשות את המאמץ הנוסף, איך להשאיר חותם, איך למכור בצורה טבעית, בלי מאמץ ובלי להישחק מהדרך – אתם אפילו תיהנו.

לוטן סגל משמש כיועץ, מרצה מבוקש ומומחה בתחום שיפור מערכי מכירות של חברות וארגונים.

לוטן מלווה חברות בתחום בניית תורות מכירה, כתיבת תסריטים, הכשרות מנהלים ועובדים בכל הדרגים. בין לקוחותיו: צ’קפוינט, בנק מזרחי-טפחות, קופ”ח כללית, טמבור, מגדל, מכללת רידמן, מדנס ביטוח, רהיטי דורון ועוד.

ללוטן תואר בכלכלה עם התמחות בשיווק, והוא למד גם NLP בלונדון וקופירייטינג וכתיבה בסם שפיגל.

“נתניהו – בית ספר לשיווק פוליטי” מאת ד”ר ברוך לשם

הוצאת מטר

בנימין נתניהו נבחר ארבע פעמים לראשות הממשלה והוא מכהן בתפקיד זה יותר מאשר כל ראש ממשלה אחר במדינת ישראל, לבד מדוד בן גוריון. אם עדיין ימשיך בתפקידו גם בשנת 2018, הוא יחלוף גם על פניו של ראש הממשלה הראשון במספר הימים שבהם שימש בתפקיד.

כיצד הוא מצליח לעשות זאת? כיצד התמודד, לכל אורך דרכו הפוליטית, עם משברים רבים ומול עמדה עוינת של התקשורת? הספר מבהיר את תופעת נתניהו באמצעות ניתוח מקצועי ותוך הסברת שיטות הקמפיין האמריקניות שנתניהו ייבא לישראל, ואשר שינו לעד את פניו של השיווק הפוליטי בארץ ואולי גם את פניה של המדינה.

בעזרת יועצי התקשורת, שעבדו עם נתניהו במשך השנים, מאפשר הספר הצצה נדירה אל המטבח הפוליטי-תקשורתי שלו. הוא חושף כיצד נולדו וגובשו האסטרטגיות והטקטיקות שבהן השתמש נתניהו במערכות הבחירות השונות, וכיצד סייעו השיטות הללו להשגת ניצחונותיו, אך במקביל תרמו גם לכישלונותיו.

נתניהו הוא מכונת תקשורת משוכללת. אמרו על ג’ון קנדי כי הוא היה המייקל ג’ורדן של הפוליטיקה האמריקנית. על נתניהו אפשר לומר שהוא הליונל מסי של הפוליטיקה הישראלית. הוא לא רק הקמפיינר הטוב ביותר בישראל. הוא אחד הקמפיינרים הטובים בעולם. הוא בדרגה אחת עם ביל קלינטון וברק אובמה. מבחינת יכולותיו התקשורתיות, הוא היה יכול להיבחר בקלות לנשיא ארה”ב, אם הוא היה נולד במדינה זו.

ד”ר ברוך לשם הוא מרצה לתקשורת במכללה האקדמית הדסה בירושלים. הוא כיהן בעבר כדובר משטרת ישראל וכיועץ תקשורת של שרים. נתניהו בי”ס לשיווק פוליטי הוא ספרו הרביעי.

“שיעור לילי” מאת לי צ’יילד

מאנגלית: קטיה בנוביץ

הוצאת כנרת זמורה-ביתן

בשביל מה? עבור מי?

השנה היא 1996, והסובייטים עזבו את הזירה מזמן. אבל כעת יש אויב חדש. בדירה בהמבורג, קבוצה של צעירים סעודים בלבוש אלגנטי מתכננים משהו גדול.

ג’ק ריצ’ר זה אך סיים משימה חשאית בהצלחה יתרה. הצבא העניק לו מדליה. ואז שלח אותו בחזרה לספסל הלימודים. בכיתה יש שלושה תלמידים בלבד: ריצ’ר, סוכן אף-בי-איי וסוכן סי-איי-אי.

המשימה שלהם? למצוא אמריקני אחד ולגלות מה הוא מוכר. ולמי.

סיפור רציני ביותר מתרחש תחת אפם, סימנים לעולם שהולך ומשתגע. 

לי צ´יילד הוא מסופרי המתח המובילים בעולם. ספריו מככבים בקביעות בראש רשימות רבי־המכר ומתורגמים ליותר מארבעים שפות. זכויות לעיבוד קולנועי נקנו לכולם.

“תוגת השמאל – יוסי ביילין וקריסת מחנה השלום, הסיפור שלא סופר” מאת אבי שילון

הוצאת דביר

בספרו תוגת השמאל עוקב ההיסטוריון אבי שילון אחר חייו ופעילותו של יוסי ביילין, האיש שכמעט שינה את המסלול שבו נעה מדינת ישראל, ומי שבהיותו סגן שר החוץ בממשלת רבין השנייה היה אחראי להובלת תהליך אוסלו, הניסיון החשוב ביותר לשים קץ לסכסוך בין  ישראל לפלסטינים.

בתוך כך בוחן שילון את עלייתם ואת שקיעתם של תהליך השלום ושל מחנה השמאל הליברלי במדינת ישראל.

ספרו של שילון מתבסס בין השאר על הארכיון הפרטי של ביילין, שהועמד לרשות המחבר באופן בלעדי ומלא. אלפי התעודות המצויות בו מצטרפות לכדי תמונה שלמה יותר של התהליכים המדיניים שישראל היתה מעורבת בהם בסוף המאה ה-20, וחושפות גילויים חדשים על אירועי מפתח.

התוצאה היא ספר מרתק. ביוגרפיה פוליטית המגוללת את התהליכים המדיניים והשינויים הפוליטיים והחברתיים שחלו בישראל בארבעת העשורים האחרונים.

ד”ר אבי שילון הוא חוקר מדעי המדינה והיסטוריון המלמד באוניברסיטת בן גוריון ובקמפוס של אוניברסיטת ניו יורק בתל אביב.

ספרו הראשון, “בגין 1992-1913” (עם עובד, 2008), תורגם לאנגלית בהוצאת Yale University Press וזכה במקום השני בקטגוריות הביוגרפיות של Jewish Book Council . מחקרו על שנותיו האחרונות של דוד בן גוריון, “בן גוריון, אפילוג” (עם עובד, 2013 ) פורסם גם בהוצאת Rowman & Littlefield.

“החבר הכי טוב שלי” מאת רינת פרימו

הוצאת אדם צעיר וידיעות ספרים

יואב חוזר אחרי טיול באפריקה ורץ ישר לבית של החבר הכי טוב שלו איתמר, כדי לספר חוויות. אלא שאז קורה דבר משונה מאוד: בבית של איתמר גרה מישהי שיואב מעולם לא ראה. ויותר מזה – אף אחד בכלל לא יודע מי זה איתמר. כאילו הוא וכל משפחתו מעולם לא היו קיימים.

כאן מתחילה הרפתקה מותחת ומרתקת שכוללת ילדה ממציאה שמתכננת לזכות בפרס נובל, שכנה מבוגרת עם כלב פינצ’ר, פסלון אפריקאי מסתורי והרבה סודות שתהיו חייבים – פשוט חייבים – לקרוא כדי לגלות.

החבר הכי טוב שלי הוא מותחן קצבי ומלא תהפוכות, אבל גם סיפור מרגש על חברות עמוקה, על נחישות ועל אומץ.

רינת פרימו כתבה ספר מתח מחשמל שלא תוכלו להפסיק לקרוא עד לפתרון התעלומה. פרימו היא סופרת ילדים מצליחה ומוערכת שכתבה, בין היתר, את הספרים “איה אאוץ’ אווה”, “מכתב לביאליק”, “שלג של סביונים”, “זהרורים”, “אמא מושלמת”, “יחי והידד”, “מכופף הבננות” ועוד. בנוסף היא עורכת ספרות ילדים ונוער בהוצאת “ידיעות ספרים”.

יניב שמעוני (הסדרות “הדוד אריה“, “חבורת בית העץ” ועוד ספרים רבים אחרים) הוא אחד המאיירים האהובים בישראל.

זהו הספר הראשון של הוצאת ספרי הילדים “אדם צעיר“, המוציאה לאור מדי חודש את עיתון הילדים “אדם צעיר”, בעריכת רינת פרימו.

“השאלות של מדעני העתיד” מדעני מכון ויצמן עונים לשאלות ילדים

הוצאת ידיעות ספרים ומכון ויצמן למדע

  • למה אנחנו חולמים?

  • למה אנחנו מתנשקים?

  • למה ילדים מרביצים לפעמים?

  • למה אי־אפשר לעבור דרך קירות?

  • למה אנחנו לא בונים מעלית לחלל?

  • למה אי־אפשר לנסוע בזמן?

ילדים, כמו מדענים, שואלים שאלות ומנסים להבין את העולם.
השאלות של מדעני העתיד
מציג 100 שאלות של ילדים ואת תשובותיהם של מדעני “מכון ויצמן למדע”. התשובות, שנערכו במיוחד לילדות ולילדים, מגיעות מחזית המדע העולמית, מגבירות את סקרנות הקורא ומעוררות רצון לדעת עוד.

הספר הוא צעד ראשון בדרך לחינוך ילדים לסקרנות ולשאילת שאלות שתוביל אותם לעולם המדע.

“התרסקות – סיפור קריסתו של השמאל בישראל” מאת צביה גרינפלד

הוצאת ידיעות ספרים

התרסקות – סיפור קריסתו של השמאל בישראל מתאר את התהליך המדהים שהתרחש בשלושים השנים האחרונות ובמרוצתו איבד מחנה השמאל את כוחו. ד”ר צביה גרינפילד בוחנת בספרה מתי נהפך השמאל הישראלי המעשי, הציוני והבורגני כל כך, לאותו “סמול” מרוחק, קר נפש ושנוא, הנתפס בעיני המוני ישראלים כעוין וכמתנשא, ומדוע הוא נמצא כיום במגננה ובנסיגה מתמדת, כשמאחוריו נשרך שובל של הפסדים וכישלונות. בהמשך היא מעריכה את הסיכויים לשינוי ומציעה רעיונות לאמצעי התיקון האפשריים.

ד”ר צביה גרינפילד עומדת מאז 1993 בראש מכון מפנה לחקר מחשבה דמוקרטית-יהודית, והיא מקדישה שנים רבות לקידום המאמצים לשלום בישראל, גם במסגרת מפלגת מרצ. ספרה הקודם, “תיקון עולם”, חקר את הרעיונות הגדולים של מחשבת השמאל, בעוד ספרה הראשון, “הם מפחדים”, תיאר את עלייתו הפוליטית של הימין הדתי והחרדי בישראל.

“מה אהבתי” על פרשת השבוע מאת יאיר אגמון

הוצאת ידיעות ספרים

מה אהבתי הוא פרי אהבתו של יאיר אגמון לתורה. למילים שבה, לסיפורים שבה, לרגעיה היפים והעלובים, לתיאוריה הספציפיים, ליכולת שלה להיות תלושה ומופקעת, רלוונטית ואישית, והכל בו בזמן. הרעיונות הקצרים והעסיסיים שבספר זה עשויים לגעת בכם, לרגש אתכם, ולפעמים גם לעצבן אתכם, ולהביך אתכם. אבל זה בסדר. זה הכול מאהבה.

יאיר אגמון הוא סופר ובמאי קולנוע. זה ספרו החמישי.

“רשת הזמן – מסע להבנת הזמן והמציאות” מאת אלון הלפרין

הוצאת מטר

הגיע הזמן לחשוף את הסיפור המסתורי של מושג הזמן.

זמן הוא דבר כה בסיסי בחיינו עד שהוא נראה לעתים מובן מאליו. אולם עצרו רגע וחשבו: מהו זמן? כיצד אפשר להגדיר אותו? אם תנסו להתעמק בהגדרה של מושג הזמן תגלו לא רק שהתשובה לשאלות אלה אינה טריוויאלית, אלא גם שלמרבה ההפתעה, מעולם לא נמצאה להן תשובה אחת ברורה ומוסכמת.

לפני 2,500 שנים הגדירו שני פילוסופים יוונים שתי תפיסות עולם מנוגדות של מושג הזמן: הרקליטוס הגדיר את הזמן כדבר היסודי ביותר בעולם ופרמנידס הגדיר אותו כאשליה בלבד. הידעתם שגם הפילוסופיה והפיזיקה של המאה ה-21 ממשיכות להתווכח בנוגע לשאלה אם ה”זמן” הוא אמיתי או אשליה בלבד?

הספר שלפניכם מוביל את הקורא במסע מרתק בעקבות התפתחות הדיון במושג הזמן, מהעת העתיקה ועד המאה ה-21, ומתאר כיצד המהפכה שחוללו תורת היחסות ותורת הקוונטים בפיזיקה של המאה ה-20 פתחה כיווני חשיבה חדשים על מושג הזמן. התחנות השונות במסע זה נוגעות בשאלות פילוסופיות על תפיסת המציאות, מסע בזמן, דטרמיניזם ובחירה חופשית. נושאים שהיו עד היום נגישים למעטים, כמו המסתורין העולה מתורת הקוונטים, הופכים בספר לתובנות בהירות.

הספר דן גם בקשר בין תורת המורכבות והרשתות, שהיא תחום מחקר המתפתח במהירות בעשורים האחרונים, לבין מושג הזמן. ההבנה של מערכות מורכבות, כמו מערכות ביולוגיות ומערכות כלכליות, חושפת תובנות חדשות בנוגע להתפתחות תהליכים בתחומים רבים בחיי היום-יום האישיים שלנו, בכלכלה ובחברה האנושית בכללותה. בסופו של דבר מצטרפות תובנות אלה לכדי תיאוריה שלמה אחת על היקום, הזמן והמציאות.

אלון הלפרין הוא מרצה מבוקש בחברות ולקהל הרחב. הוא בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במִנהל עסקים וכן תואר שני מ”מכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות” באוניברסיטת תל אביב. הלפרין עוסק בחקר המציאות הפיזיקלית ומנסה למצוא תשובות לשאלות עתיקות יומין בנוגע למציאות, ליקום ולמושג הזמן, ולמשמעויות של נושאים אלו בחיי היום-יום.

“ויליאם ונטון והחידה הבלתי אפשרית” מאת בובי פירס

תרגום: יעל ענבר

הוצאת הכורסא

ויליאם ונטון בן ה-12 הוא גאון בפתרון חידות – כישרון שירש מסבו. כש”החידה הבלתי אפשרית” מגיעה למקום מגוריו, הוא לא עומד בפיתוי ופותר אותה, למרות התנגדות הוריו. ויליאם לא ידע שבכך יעיר מרבצם את שדי העבר, ואלה יחזרו לרדוף אותו ואת משפחתו. הוא גם לא ידע שייחטף בידי סוכנות סודית וימצא את עצמו בבית ספר משונה מלא רובוטים, לצדם של ילדים בעלי כישרון דומה לשלו לפתרון חידות.

כשהוא מנותק מהוריו, ויליאם מנסה להבין את העולם החדש שבו הוא נמצא, לגלות על מי הוא יכול לסמוך ולהבין איך כל זה קשור למעטה המסתורין סביב סבו. 

ויליאם ונטון והחידה הבלתי אפשרית הוא הראשון בסדרה של שלושה ספרים מותחים ומרחיבי אופקים.

בובי פירס הוא במאי סרטים, סופר ומאייר נורבגי. סרטו הקצר הראשון, “סניפר” (2006), זיכה אותו בפרס “דקל הזהב” בפסטיבל קאן.

“בתו של מלך הביצה” מאת קארן דיון

מאנגלית: קטיה בנוביץ’

הוצאת הכורסא

להלנה פֵּלֶטְיֶה יש סוד שהיא מסתירה מכל מי שמכיר אותה, אפילו מבעלה.

לפני יותר מעשרים שנה, נערה צעירה ממישיגן נחטפה והוחזקה בבקתה מבודדת באזור מוקף ביצות. הנערה הזאת הייתה אמא שלה, והחוטף – אבא שלה. הלנה נולדה וגדלה בבקתה המבודד ת הזאת, ללא חשמל, חימום או מים זורמים, ופיתחה מערכת יחסים מורכבת עם אביה שלימד אותה כיצד לשרוד באזור הביצות.

כשהיא נתקלת בדיווח חדשות אודות פושע מסוכן שנמלט מהכלא, הרג שני סוהרים ונעלם באזור הביצות של מישיגן, הלנה יודעת מיהו, ושהמשטרה לעולם לא תצליח ללכוד אותו. היא גם יודעת שיש רק אדם אחד בעולם שיוכל ללכוד את הפושע הזה, שזכה לכינוי “מלך הביצה”. אדם שהפושע בעצמו הכשיר לחיים בביצה. האדם הזה הינו היא עצמה.

“בתו של מלך הביצה”, הוא מותחן פסיכולוגי עוצר נשימה ששואב את שמו מאגדת ילדים מאת הנס כריסטיאן אנדרסן.

קארן דיון היא סופרת ועיתונאית. היא חובבת צילום טבע וגרה יחד עם בעלה בפרבריה הצפוניים של דטרויט.

גיבורה למען וונדלה” מאת טוני דיטרליצי

הוצאת מטר

היא חשבה על הוונדלה שלה ועל התמונה העליזה שהציגה, משפחה בשדה של פרחים אדומים. היא חשבה על ההרפתקאות הממתינות לה ולרובנדר באטיקה החדשה”.

אווה תשע מעולם לא ראתה בן אנוש, אך לאחר שנער בשם היילי, בסוף הספר הראשון, מגיע להציל אותה ואת בני הלוויה שלה, אין קץ לאושרה. כשהיילי מביא אותה ואת חבריה לאטיקה החדשה, שם בני אדם בכל צורה וגודל חיים למראית עין בהרמוניה ושלום, אווה תשע מאמינה שכל מה שחלמה, ומה שלא חלמה, עומד להתגשם.

אבל לא הכול שלֵו באטיקה החדשה, ובעקבות פגישה מפתיעה מגלה עד מהרה אווה תשע שמשהו אפל מתרחש שם ואם לא תזדרז להתערב, אורבונה עלולה להיחרב כליל.

גיבורה למען וונדלה הוא ספר שני בטרילוגיה הממשיך את קודמו בעלילה מרתקת ובאיורים עוצרי נשימה, אשר יגרמו לקוראים להמשיך לחלום על עולמות רחוקים. המאבק רק מתחיל…

טוני דיטרליצי הוא סופר ומאייר שספריו כיכבו ברשימת רבי-המכר של “ניו-יורק טיימס”. הוא יצר יחד עם הסופרת הולי בלק את סדרת רבי-המכר “עלילות ספיידרוויק”, וכתב ואייר את הספרים “ג’ זה גזונק גדול” ו”קני והדרקון” (כולם יצאו לאור בעברית בהוצאת “מטר”).

“עגונה” מאת שולמית חרמש

הוצאת קוראים

“עגונה” הוא סיפורם של נשים וגברים הנאבקים בחירוף נפש על גורלם במציאות אכזרית. איש מהם אינו מעוניין לפגוע ברעהו אך כולם יוצאים בו נפגעים.

אברם, צעיר מבוכרה וזוהרה, נערה מבית מרוקאי, מקימים משפחה ביפו של ראשית המאה ה- 20 בשכונה מעורבת שבה חיים בצוות יהודים, ערבים, נוצרים וערבים מוסלמים. אבל הסוד הנורא שאברם מסתיר מרעייתו התמימה ומשני ילדיו רודף אחריו ומאיים על חייו. עם היעלמו המפתיע נאלצת זוהרה להגן כלביאה על ילדיה בתנאי הרעב והמחסור של מלחמת העולם הראשונה.

שולמית חרמש מגוללת בעושר ובעומק סיפור רב תהפוכות וחובק עולם, שגיבוריו הם דמויות מורכבות ומרתקות.

שולמית חרמש היא ילידת קבוצת כפר החורש, ששימשה רקע לספרה הקודם, “תנים מייללים בלילה” (הוצאת תמוז, 2005). היא בוגרת המחלקות למקרא ולמחשבת עם ישראל באוניברסיטת בן-גוריון ומוסמכת בגרונטולוגיה ב- California State College at Dominguez Hills.