קומוניקטים ופרטים על ספרים יש לשלוח לעורכת המדור דנית צמית במייל:  danittzamit@gmail.com


“הציפורים” מאת בננה יושימוטו

מיפנית: אירית ויינברג

הוצאת כתר

מאקו וסאגה הם שתי נשמות אבודות. מאז שהיו ילדים גדלו יחד במעין כת משפחתית, ועכשיו הם מנסים למצוא דרך החוצה ולבנות חיים חדשים שיהיו סוף סוף שלהם בלבד.

אבל האם למה שקיים ביניהם באמת אפשר לקרוא אהבה?

הציפורים הוא רומן מקורי ומכושף שבמרכזו אישה וגבר. בננה יושימוטו, הסופרת היפנית האהובה, מספרת סיפור חד פעמי על דמויות נוגעות ללב, הקשורות יחד בעצב ובתקווה. זוהי רקמה ייחודית ויפהפייה שהאהבה בה נקלעת למתח שבין שתי תרבויות.

בננה יושימוטו, ילידת 1964, פרצה לתודעה העולמית בשנת 1989 עם ספר הביכורים המטבח שזיכה אותה בתואר “ההבטחה הגדולה של הספרות היפנית המודרנית”. כשהספר תורגם לאנגלית בשנת 1993 הוא הפך במהירות לספר היפני הנמכר ביותר בארה”ב. ספריה זכו לאינספור פרסים והיו לרבי מכר בכל רחבי העולם. ספריה המטבח, האגם וישנה ראו אור גם הם בהוצאת כתר וזכו לאהבת הקהל ולשבחי הביקורת.

175 עמודים * 92 ש”ח

%d7%94%d7%a6%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%9d2

“הבן המושלם” מאת שילפי סומאיה גוודה

מאנגלית: אורית הראל

הוצאת כתר

שילְפּי סוֹמאיה גַוודה, מחברת רב-המכר העולמי הבת הסודית, חוזרת עם רומן בלתי נשכח על משפחה, אהבה, מסורת וזהות.

אַנִיל, הבן המושלם, הוא הראשון מבני משפחתו שנשלח ללימודים גבוהים. למורת רוחה של המשפחה, הוא עוזב את הכפר הקטן בהודו ומתחיל לעבוד בבית חולים גדול בטקסס, שם המתחים התרבותיים גובים ממנו מחיר יקר. לינה, חברתו מילדות, נותרה מאחור, בכפר. היא מנסה להתמודד עם חייה החדשים לצד בעלה, ששודך לה נגד רצונה, ועם התנפצות חלומותיה הרומנטיים.

כשאניל מגיע לביקור בהודו הוא מחדש את הקשר עם לינה, המבינה אותו יותר מכל אדם אחר. אבל השניים מגלים שלעתים אין בכוחן של משאלות הלב לגבור על חובות משפחתיות וציות למסורת. וכך, ללינה ולאניל אין ברירה אלא למצוא את נתיב חייהם האישי בין אחריות לחירות, בין נאמנות לאהבה. ביד עדינה וחומלת, הבן המושלם שופך אור על המסע שאליו אנחנו יוצאים כדי לגלות מי אנחנו באמת.

שילפי סומאיה גוודה  נולדה להורים הודים וגדלה בטורונטו, קנדה. הרומן הראשון שלה, הבת הסודית, זכה להצלחה רבה ונמכרו ממנו יותר ממיליון עותקים ברחבי העולם. הבן המושלם היה אף הוא לרב-מכר עולמי ותורגם ליותר מעשרים שפות. כיום מתגוררת שילפי עם בעלה ועם ילדיה בקליפורניה.

391  עמודים * 98 ₪

%d7%94%d7%91%d7%9f-%d7%94%d7%9e%d7%95%d7%a9%d7%9c%d7%9d-%d7%9b%d7%a8%d7%99%d7%9b%d7%94

“נגד כל הסיכויים” מאת ג’ודי בלום

מאנגלית: מיכל ארז

הוצאת כתר

ראשית שנות החמישים של המאה העשרים: נט קינג קול מתנגן ברדיו, מלחמת קוריאה גובה קורבנות, ושמועות על האיום הקומוניסטי מטרידות את כולם. חייהם של תושבי העיירה אליזבת שבניו ג’רזי עוברים עליהם ללא כל אירוע משמעותי. אך אז מתרסקים להם שלושה מטוסים שמשנים את חייהם ומותירים אחריהם קהילה קטנה והמומה.

נגד כל הסיכויים הוא ספר שכולו לב, סודות וגעגועים לתקופה שחלפה, ספר על משפחות מושלמות שדבר אינו מושלם בהן, על זמנים טובים וזמנים רעים ועל העובדה האחת שאי אפשר להתכחש לה: החיים, תמיד, נמשכים.

ג’ודי בלום, 78, היא מהסופרות האמריקאיות האהובות והמצליחות בכל הזמנים. יותר מארבעה עשורים פרסמה  עשרות ספרי ילדים – ביניהם “פשוש בריבוע”, “שיגעון של פשוש”, “סופר פשוש” – וגם שני ספרים למבוגרים  – (“נשים נבונות” ו”אשתתי” – שניהם היו רבי מכר בארה”ב).  ספריה נמכרו עד כה ביותר מ-75 מיליון עותקים, תורגמו לעשרים ושש שפות וזיכו אותה בפרסים ספרותיים חשובים על כתיבתה השנונה והרגישה. בלום נחשבה כחלוצה בז’אנר הספרות לבוגרים הצעירים, וכתיבתה המהפכנית שעסקו בגזענות ובמין שהיו טאבו לילדים והפכו את ספריה לאהובים וגם למוחרמים.

נגד כל הסיכויים היה לרב-מכר מיד עם צאתו.

452 עמודים * 98 ₪
%d7%a0%d7%92%d7%93-%d7%9b%d7%9c-%d7%94%d7%a1%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%9b%d7%a8%d7%99%d7%9b%d7%94

 

“בלא זוגיות – למה אני עדיין לבד?” מאת זיוית אברמסון

הוצאת מודן

בן 50 שמאוהב בבוסית הנשואה שלו ובינתיים הוא לבד; בן 24 שאינו מצליח להתחייב כי הוא עדיין חושב על החברה הראשונה שלו; בת 55 שהיא מושלמת, ובכל זאת זה לא קורה. אתם משתוקקים לזוגיות, בטוחים שאתם מוכנים לקראתה, ותעשו הכול כדי למצוא את האדם המושלם. אם כן, למה אתם עדיין לבד?

בספר ‘בלא זוגיות’ מסבירה זיוית אברמסון כי הסיבה לכך שאנשים ונשים מתקשים למצוא זוגיות נעוצה בדרך כלל במכשולים הקיימים בתוכנו, ורק לאחר שמתוודעים למכשול, גדֵל מאוד הסיכוי להתגבר עליו ולמצוא בן או בת זוג.

באמצעות מכתבים של אנשים שפנו אליה לייעוץ וכן בראיונות אישיים, מדגימה אברמסון מגוון רחב של מצבים אופייניים אצל המבקשים להיות בזוגיות, ותוך כך מאפשרת לקוראים לגלות את הגורמים שמכשילים אותם עצמם. בספר משולבים גם הסברים המציגים את ניתוח המקרים על פי התיאוריה הפסיכולוגית של אלפרד אדלר, שמציעה השקפת עולם רחבה ועקרונות התנהגות מעשיים.

ד”ר זיוית אברמסון היא פסיכולוגית שהתמחתה בטיפול במשפחה, בזוגיות ובמין. הנחתה וייעצה במשך שנים ארוכות בתוכנית הטלוויזיה ’קשר משפחתי’ וכתבה מדורי ייעוץ בנושאי הורות, זוגיות ומיניות. כמו כן ניהלה אברמסון את בית-הספר להורים ולזוגיות במכון אדלר, פיתחה טיפול משפחתי על פי התיאוריה של אדלר ותוכנית לקבוצות לימוד של זוגות. היום היא מרצה בתוכנית ללימודי פסיכותרפיה במכון אדלר ועוסקת בטיפול ובהדרכת מטפלים. ספרה הקודם ‘לומדים זוגיות’ יצא לאור בהוצאת מודן.

88 ₪

belozuguioot_cover

 

“המדריך הרשמי של TED לדיבור בפני קהל” מאת כריס אנדרסון

מאנגלית: ניצן לפידות

הוצאת מודן

כריס אנדרסון הדריך מאות מרצים בדרכם אל במת ההרצאות המבוקשת בעולם. הידע והניסיון שלו, יחד עם תובנותיהם של המרצים הפופולריים ביותר ב-TED המשולבות בספר, יסייעו לכל דובר לחולל שינוי בעזרת רעיונות. אנדרסון נטל את הפיקוד על טד בשנת 2001 כשהוא עצמו מתאושש מקריסתה של חברה שהשקיע  15 שנים בבנייתה ואחוז פחד מוות מכישלון ציבורי נוסף. היו לאנדרסון 15 דקות על הבמה בכינוס של TED לשכנע את מאזיניו ש-TED יכול להמשיך להתקיים. אילו כשל באותן 15 דקות, הספר הזה לא היה נכתב.

האורות כבים, שקט משתרר באולם, ומאות זוגות עיניים נשואות בציפייה. אלומת אור בודדת מלווה  אותך אל מרכז הבמה. נשימה עמוקה, ו… עכשיו זה הזמן שלך.לעמוד במקום או לצעוד על הבמה? לקרוא מן הכתב או להיעזר בראשי פרקים בלבד? לשלב מצגת עם תמונות, ואולי גם מוזיקה? ואיך להתגבר על המתח הנורא לפני רגע האמת? כל מרצה בוחר את הדרך הנכונה ביותר עבורו להציג את הרעיון שהוא רוצה לחלוק עם הקהל, ולכל הרצאה הייחוד שלה. ועם הכלים הנכונים – חלקם בסיסיים, אחרים מפתיעים – כל אדם יכול לשאת דברים בביטחון, ברהיטות ובטבעיות (גם אם זו הושגה בחזרות מתישות).

המדריך הרשמי של TED לדיבור בפני קהל הוא מאמץ קבוצתי, שיתוף פעולה בין מרצים ואנשי TED, שמטרתו לעודד הפצה של רעיונות רבי עוצמה: לתאר איך ניתן לעורר השראה ולשכנע קהל מאזינים. עוד מהמדורות של ימי קדם בני אדם תמיד שאפו לתקשר ולחבור ביחד למען רעיונות חדשים. כעת, בעידן האינטרנט, רעיונות שיכולים לפתור בעיות קשות אינם מוצנעים אלא מופצים במהירות. אבל על מנת שזה יקרה, צריך לדעת כיצד להעביר את המסר.

מרצים רבים של TED סיפרו סיפורים נפלאים על השפעת ההרצאות שלהם: לפעמים אנשים מקבלים הצעות לכתוב ספר או ליצור סרט, או מקבלים תמיכה כספית בלתי צפויה, אבל הסיפורים המעניינים ביותר הם סיפורים על רעיונות שצברו תאוצה, על חיים שהשתנו: איימי קאדה, שנתנה הרצאה פופולרית מאד על האופן שבו שינוי שפת הגוף יכולה לעלות את הביטחון העצמי שלנו, קיבלה למעלה מ 15,000 תגובות שסיפרו לה איך חוכמתה עזרה להם. הממציא הצעיר ויליאם קומקוומבה ממלאווי, שסיפר כיצד בנה טחנת רוח בכפר שלו כשהיה בן ארבע-עשרה, התקבל ללימודי הנדסה באוניברסיטת דרטמות. מוניקה לווינסקי, שהרגישה שהיא מסכנת את כל מה שיש לה, הצליחה לחזור אל החיים הציבוריים בנראות טובה יותר למרות האירועים שבהם התפרסמה שבע-עשרה שנים קודם לכן. בתום ההרצאה שלה קם הקהל על רגליו והגיב במחיאות כפיים סוערות. הסרט צבר יותר ממיליון צפיות, הביקורת ברשת היללו וההרצאה שלה אף הובילה להתנצלות פומבית של הסופרת הפמיניסטית אריקה יונג, שמתחה עליה ביקורת חריפה במשך שנים.

278 עמודים * 98 ₪
ted_cover

 

“תעלומת גלידת הבמבוק” מאת ערן כץ

הספר הראשון בסדרה חדשה לילדים ונוער – אלופי הזיכרון

הוצאת מודן

סדרה המשלבת הומור, הרפתקה ומתח, העוסקת בדרכים לשיפור אמצעי הזיכרון. הסדרה נכתבה על ידי ערן כץ מומחה בתחום הזיכרון  ושיאן גינס בנושא זיכרון ומי שהוציא לאור רבי מכר בינלאומיים כמו : סוד המח המצוין וסוד המח היהודי.

הספרים בסדרה יעסקו בנושא הזיכרון מזויות שונות : הספר הראשון תעלומת גלידת הבמבוק, עוסק בטכניקת זיכרון כללית, השני ינגיש את האמצעים לזכירת שפה חדשה בסופה יבינו הילדים טקסט שלם שיהיה כתוב בשפה חדשה לחלוטין! השלישי בטכניקה של זיכרון של מקומות ואירועים היסטוריים ועוד, כל זאת ברוח מותחת ומשעשעת ללא תחושה של העברת מידע דידקטי

ספריו של ערן שהיו לרבי מכר  בארץ ובעולם  הינם : סוד הזיכרון היהודי סוד המוח המצוין וחמש מתנות למוח. תורגמו ליותר מ 16 שפות. זכויות הספר נקנו על ידי הסוכנות היוקרתית RANDOM HOUSE  ספריו  של ערן ונמכרו ברחבי עולם בלמעלה מחצי מליון עותקים  בעיקר במזרח אסיה שם הוא נחשב לדמות פופולארית והוא נושא הרצאות רבות וסמינרים רבים באו”ם ובעיקר במזרח הרחוק, בקוריאה יפן סינגפור ותאילנד.

ערן כץ הוא הסופר הישראלי היחידי שספריו תורגמו לתאילנדית ולאינדונזית – ספרו סוד המוח היהודי זכה באינדונזיה להצלחה גדולה ואף הומלץ על ידי האתר הרשמי של הקוראן באינדונזיה. ערן נולד וגדל בחיפה ,הוא היה תלמיד בינוני, רגע לפני שסולק מבית הספר הוא קרא את ספריו של הארי לוריין, מומחה אמריקאי בתחום שיפור הזיכרון והלה שינה את חייו. כץ עבר את בחינות הבגרות  בהצלחה, והקדיש את עיתותיו הפנויות לטיפוח מיומנויות שישחיזו את זיכרונו ובחלוף השנים נהפכו להיות משלח ידו. ערן הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה  ולימודים ספרדיים ותואר שני במנהל אדמיניסטרטיבי מתקדם מבית הספר של השוק האירופאי המשותף הנמצא בברז שבבלגיה.

הוא נכנס לספר השיאים של גינס, במהדורת 1998 לאחר שזכר מספר בן חמש מאות ספרות שהוקראו לו פעם אחת בלבד והקריא אותו מן ההתחלה לסוף ומן הסוף להתחלה, עם ארבע טעויות בלבד .ערן משמש כשגריר הסברה של משרד החוץ ויוצר קשרי ידידות על רקע תרבותי בין ישראל וארצות מזרח אסיה .

59 ₪

alufey_hazicaron_cover

 

“לעזוב לפני בוא הגשמים” מאת אלכסנדרה פולר

מאנגלית: קטיה בנוביץ’

הוצאת מודן

לעזוב לפני בוא הגשמים, הוא ממואר של הסופרת אלכסנדרה פולר, (46) בו היא מתארת בכנות מפתיעה  ובסערה חורכת לב  את סיפור חייה  המרתק של מי  שגדלה ברואנדה וזימבבואה בשנות ה-70 עד סוף שנות ה80, לזוג הורים אנגלים מורכבים ולא שגרתיים, סיפור בו כרוכים אהבה כאב ופטליזם המונחים  בילדותה הפראית באפריקה הדרומית אותה היא עוזבת עם בחיר לבה האמריקאי לארה”ב .

בילדותה הקאוטית והפטליסטית מאבדת פולר את אחת מאחיותיה אל מול עיניה, נלחמת בפילים טובעת בנהר, חווה עוני מרוד, חיי טבע פרועים, לצד חינוך אנגלי משובח, על ידי זוג הורים מורכבים בלתי שגרתיים שאוהבים אותה אהבה גדולה. לימים היא פוגשת את אהבת חייה צ’ארלי שמגיעה לדרום אפריקה כמדריך טיולים קשוח ואוהב טבע שנדמה לה שהוא המענה לכל חלומותיה איתו היא עוזבת את כל מה שהכירה לחיים חדשים בארה”ב. פולר, פורשת את חייה ואת בחירותיה מנקודת מבט של אישה המתבוננת אחור  בלשון מלאת הומור כאב ואהבה להוריה לילדיה וגם לבן זוגה ממנו היא עומדת להפרד .

לעזוב לפני הגשמים, היה לרב מכר בארה”ב וזכה לביקורת נלהבות במדורי הספרות המובילים בארה”ב ספריה הקודמים היו אף הם לרבי מכר. הכתיבה משמשת לפולר אמצעי להבין את המסע שהיא עוברת בחייה, להתעמת עם שאלות קשות על האהבה והאובדן שלה, על הקשר למשפחה ולאדמה, על הגשמה ועל הפרגמטיזם האמריקאי אל מול הפטליזם האפריקאי. היא משתפת את הקוראים בפיסות אינטימיות מחייה וחורכת את הנייר בכתיבתה המבריקה. “לעזוב עם בוא הגשמים” מציע חווית קריאה סוחפת, מעוררת למחשבה ומעצימה.

אלכסנדרה פולר נולדה באנגליה בשנת 1969. ב-1972 עברה עם משפחתה לחווה ברודזיה שבאפריקה הדרומית שלימים לאחר מלחמות אזרחים התפצלה לזימבבואה וזמביה. היא חייתה שם עד אמצע שנות העשרים שלה ובשנת 1994 עברה להתגורר בוויומינג. היא פירסמה מספר ספרים המבוססים על חייה שזכו לביקורות מהללות ולהצלחה רבה בעולם

149 עמודים * 88 ש”ח

laazovbolifneihagshamim

 

“יודיסאה” מאת שי צ’רקה

הוצאת מודן 

יודיסאה הינו רומן גרפי מפרי עטו של שי צ’רקה, מאייר, קריקטוריסט ומבכירי הקומיקסאים בארץ, ‘יודיסאה’ הינה  יצירה המבקשת לתת ביטוי לשואה – אירוע דמוני וגדול מהחיים באמצעות אגדה ואיור.

אבותינו בתקופת התלמוד, כשרצו לתאר את הטראומות הלאומיות, חורבן בית ראשון ושני, חורבן הארץ והיציאה לגלות, עשו זאת באמצעות אגדות. התלמוד וספרי המדרש מלאים באגדות חורבן. צ’רקה מבקש לבטא את הטראומה הענקית של תקופתנו ולתת לה ביטוי אגדתי על פי תבנית סיפור האודיסיאה, אשר לא פעם שימש  השראה  לסיפור מסע של אדם, תוך שהוא נוגע בסוגיות כמו מוסריותה של הבריחה, נאמנות, החיה שבאדם, איפה אלוקים היה בשואה, הסכנה שבשקיעה בנוסטלגיה, החיבור בין הומור ושואה ועוד.

‘יודיסאה’ הוא סיפור מסעו של ליאון יודוקובסקי, פרופסור צעיר לתרבויות עתיקות באוניברסיטה של קרקוב, מתמחה במיתולוגיה יוונית, שבנו הפעוט ואשתו האהובה נלקחים ע”י הנאצים באחת האקציות. דודו, רבי נערץ על חסידיו, שולח את ליאון ליערות בראש קבוצה של תלמידיו הצעירים. הוא מוכן למסור אותם בידי אחיינו המתפקר ובלבד שישרדו. במהלך מסעותיהם ביערות הם פוגשים את מקביליהם המודרניים של אוכלי הלוטוס – חבורת פרטיזנים מסוממים מפטריות יער, הציקלופ – קצין אס. אס. ענק ושתום-עין, קירקה – בעלת חווה מבודדת, ספק מכשפה, הסירנות – להקת כליזמרים ששירתם מושכת את היהודים מן היער לפונדק מלא בקצינים נאצים, סקילה וכריבדיס – מפציצים ומוקשים, קאליפסו – אצילה אוסטרית החיה לבדה בטירה על פסגה אלפית, והפיאקים – חבורת מאפיונרים איטלקים ממילאנו. ליאון נאלץ להיכנס אל השאול  מחנה השמדה כמובן) כדי שיוכל להמשיך במסעו, שם הוא פוגש את דודו בפעם האחרונה.

שי צ’רקה הינו מיוצרי התוכנית החרצופים, שקע ותקע, ויצר אנימציות לתוכניות טלוויזיה וילדים; וקריקטורות לעיתונים שונים בישראל. סדרות הקומיקס שלו הן מהמצליחות בקרב ילדים ונוער בישראל. ‘יודיסאה’ הוא ספרו השבעה- עשר.

98 ש”ח

udisea_cover

 

“קרוֹנוֹס” מאת מתיו דן

מאנגלית: שמעון בוזגלו

הוצאת ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

גְדנסק, פולין. ויל קוֹקְרן מחכה לעריק רוסי שבידיו מסמך סודי ביותר. אבל, כשהעריק מופיע, מופיע גם צוות של שירות הביון הרוסי. ואז, במהומת קרב היריות, רכב מגיח וחוטף את העריק. כולם רוצים את האיש ואת המסמך שאיתו – אבל עכשיו הוא נעלם, וְקוֹקְרן והצוות שלו חייבים למצוא אותו, לפני שהרוסים ימצאו אותו. מהר מאוד מתברר כי מי שמושך בחוטים הוא קצין לשעבר בשטאזי, סוכנות הביון המזרח גרמנית, שלפני עשרים שנה יזם ברית סודית ביותר בין גנרלים רוסים ואמריקאים. אם הברית תופר, יופעל אחד המתנקשים הקטלניים בעולם. הרוסים מייד מפעילים את סוכן העל שלהם במרדף אחר המסמך הסודי, וכעת קוקרן עומד מול שני יריבים, ערמומיים וקטלניים, שלא יתנו לשום איש לעמוד בדרכם להשלמת המשימה.

קְרוֹנוֹס הוא ספרו השלישי של מתיו דן, ספר שהוכתר על ידי רבים כטוב בספריו. קדמו לו רבי המכר מגידו ושם צופן: סֶנטינֶל. מתיו דן שירת שנים רבות כסוכן חשאי בשירות המודיעין הבריטי וזכה על שירותו בציון לשבח. הוא חי באנגליה.

412 עמודים * 98 ש”ח

%d7%a7%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%a1-%d7%a2%d7%9e%d7%95%d7%93-%d7%a1%d7%a4%d7%a8

“הבלנדר במוח שלי תנור” מאת חיה אסתר

הוצאת 62

” הַחַיִּים שֶׁלִּי הֵם שִׁירָה בְּלִי זְמַן

מַשֶּׁהוּ אֵינְסוֹפִי

וְעוֹד לֹא כָּתַבְתִּי עַל הָאֲגַם הַלּוֹהֵט הַמַּהְבִּיל

שֶׁאֲנִי עוֹלָה מִמֶּנּוּ מֵהָרַחְצָה

וְכָל אוֹרְחַי בַּחֲלוֹם מֻזְהָרִים שֶׁהוּא לוֹהֵט נוֹרָא

וְעַל מַשְׁמָעוּת צִבְעֵי הַשָּׁמַיִם בַּחֲלוֹם עוֹד לֹא עָמַדְתִּי

וְעַל כָּךְ שֶׁהָיִיתִי חוּצָן שֶׁנָּחַת מִפְּלָנֶטָה אַחֶרֶת לֹא דִּבַּרְתִּי

וּמַמָּשׁ בְּרֶגַע זֶה הוֹמִים פַּעֲמוֹנֵי הַקָּתֶדְרָלוֹת “

חיה-אסתר היא מיסטיקנית, משוררת, סופרת, אמנית. היא חיה בירושלים, בשכונה חרדית, ויוצרת מתוך חופש מוחלט. הספר הוא מבחר מיצירתה בעריכת בנימין שבילי.

167 עמודים * 68 ₪

%d7%a2%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%94-%d7%97%d7%99%d7%94-%d7%90%d7%a1%d7%aa%d7%a8-%d7%a7

“לבנה כחלב אדומה כדם” מאת אלסנדרו דאבניה

הוצאת מודן

ספרו הראשון של אלסנדרו ד’אבניה מורה לספרות ותסריטאי איטלקי הפך לרב מכר עולמי – הוא תורגם ללמעלה מעשרים שפות ועובד בהצלחה לסרט.

‘תמיד תהיתי:

מדוע צבע הדם הוא גם צבע האהבה? עכשיו – אני מבין.’

עבור ליאו בן ה-16 צבעים הם שער לרגשות ולתופעות בעולם: כחול למשל, הוא צבע הידידות והחמימות בעיניה של סילביה, לה סיפר תמיד הכול. אדום הוא צבע התשוקה לביאטריצ‘ה אדומת השיער, ששפתיה מופיעות  בחלומו. אבל מכל הצבעים מעסיק את ליאו הצבע הלבן – צבע הריק, צבעם של פחדיו הגדולים ביותר. כאשר ביאטריצ‘ה מספרת לליאו שהדם שלה הולך ומלבין והיא חולה מאוד, עולמו משתנה בבת אחת ומתמלא ספקות ושאלות החושפים אותו לכאב אך גם לכוחות בעוצמה שמעולם לא תיאר לעצמוהאם יוכל להיפתח בפני ביאטריצ‘ה באמת? האם יעמוד לצידה ברגעים של מצוקה? והאם יצליח, גם לאחר ניסיונות שכשלו, להשיב את האמון בעצמו, בחיים ובאהבה?

בתיאורים חודרים וישירים ובכתיבה המשלבת בטבעיות רגש, עומק ודמיון מפלס סיפורו של ליאו דרך היישר לעומק הלב ומזמין את הקורא ללוות אותו במסע התבגרות כואב, מצחיק

64 ש”ח

white-as-milk-coverscreen

“אי-סבירות האהבה” מאת האנה רוטשילד

מאנגלית: רחל פן

פן הוצאה לאור וידיעות ספרים

יצירת אמנות גדולה מתגלה בחנות גרוטאות ומובילה לרומן שנון ומעשיר שנע בין לונדון בת זמננו לגרמניה הנאצית. הספר משלב סיפור אהבה עם סיפור בלשי המתרחש בעולמם חסר המעצורים של סוחרי האמנות והאספנים העשירים ובוחן את משמעותם של מוסריות ורדיפת בצע, תהפוכות החיים ומורכבות האהבה.

“ידעתי שאיחלץ אבל מעולם לא חשבתי שזה ייקח חמישים שנה. נדרשו לכך קבוצות חיפוש, גדודים ולגיונות. למה? משום שאני לא אסולא בפז ואני גם יצירת פאר שהתחילה סגנון אמנותי חדש. ואם זה לא מספיק, אני נחשבת לייצוג האהבה הגדול ביותר, המרגש ביותר והמרטיט ביותר.”

אנני מקדי לכודה בעבודה ללא אופק, כשפית של משפחת סוחרי אמנות יהודים וללא מערכת יחסים יציבה. בחיפושיה אחר מתנה למאהבה החדש בחנות יד שנייה לוכדת עינה ציור ישן ומלוכלך. הגבר לא מגיע לארוחת יום הולדתו, והמתנה נותרת להעלות אבק. התמונה, עוד יתברר, היא “אי-סבירות האהבה“, יצירת מופת אבודה של אנטואן ואטו, מהבולטים והמשפיעים בציירים הצרפתים של המאה השמונה-עשרה. עד מהרה אנני נשאבת לעולם האמנות ומגלה שהיא נרדפת על ידי מתעניינים שיעשו הכול כדי לזכות ביצירה שמסמלת את תקוותיהם ואת חרדותיהם הגדולות ביותר. בחיפושיה אחר זהות הציור אנני חושפת מהסודות הכמוסים בהיסטוריה האירופית, ולומדת גם על עצמה ועל סבירותה של האהבה.

זהו רומן הביכורים של האנה רוטשילד, במאית סרטים תיעודיים, פילנתרופית, סגנית נשיא פסטיבל הספרים הידוע בהיי, חברה בחבר הנאמנים של גלריית טייט והאישה הראשונה המשמשת יו”ר חבר הנאמנים של הנשיונל גלרי בלונדון. כתבה ל”וואניטי פייר”, ל”ווג”, ל”אינדיפנדנט”, ול”ספקטייטור”.

495 עמודים * 98 ש”ח

%d7%90%d7%99-%d7%a1%d7%91%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%aa_%d7%94%d7%90%d7%94%d7%91%d7%94_%d7%a2%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%94_%d7%a7%d7%93%d7%9e%d7%99%d7%aa

“כתב סתרים” מאת שושי בריינר

הוצאת עם עובד “ספריה לעם”

״מי יקבע מהו נוף האהבה? לפעמים, כך מסתבר, פניה כפני הירח – אבק ומכתשים וחושך – ורק לעתים אור מעט, מושאל מן השמש.״ כך מתאר מנחם, העורך בדימוס בהוצאת אבוקה, את הסיפור של איה הסופרת ושל אלכס העורך, שניהם אנשים במיטב שנותיהם שחייהם הקודמים מכבידים על כתפיהם. זהו סיפור רב=תהפוכות, הנודד בין חיפה ובין תל אביב, בין הסוואנה של אפריקה ובין הוליווד של מרילין מונרו, ומפתיע את הקוראים לא פחות מאשר את איה ואלכס.

בסופו, אחרי התערבות מטעמם של עולמות עליונים, אנחנו נשארים עם השאלה איזה נוף של אהבה אנחנו אוהבים.

שושי בריינר, אמנית וסופרת, נולדה ב-1952 בחיפה ומתגוררת כיום בתל אביב. למדה ספרות ואמנות באוניברסיטת חיפה, ולאחר מכן ספרות וכתיבה יוצרת באוניברסיטת בן גוריון. במשך השנים חיתה גם באמסטרדם ובברלין. ספרה “אהבה עברית” יצא לאור בספריה לעם, (2006), זכה לתשבחות רבות ואף היה מועמד לפרס ספיר. “ספר הפרדות הגדול”, יצא לאור ב-2009 (ספריה לעם, עם עובד), היה רב מכר ותורגם להולנדית ולגרמנית.

בדיוק כמו בחייה, כך גם בספרה החדש כתב סתרים, עוסקת המחברת באהבה, מערכות יחסים מורכבות, כתיבה, פרדות ונדודים ומתארת בעוצמה רגשית ובניסוחים מדויקים את מה שגלוי ומשעשע בין גברים לנשים וגם את מה שמאיים ונסתר.

320 עמודים * 88 ש”ח

Ktav Starim_AW3.indd

“לגלות את הגן הנעלם – ילדים בטיפול” מאת לילך רחמים

הוצאת דיונון

ילדים ומתבגרים רבים סובלים מקשיים רגשיים וזקוקים לטיפול פסיכולוגי. קשיים רגשיים נפוצים בקרב ילדים הם פוביות, חרדה חברתית, דיכאון ותסמונת פוסט-טראומטית בעקבות אירועים מאיימים. הספר “לגלות את הגן הנעלם – ילדים בטיפול” מכניס את הקוראים אל הטיפול הפסיכולוגי בילדים ובמתבגרים, אל היחסים הנרקמים בין המטפל למטופל ואל שיטות פסיכולוגיות שיכולות לסייע לילדים. כל פרק בספר הוא שילוב של סיפורת שלוקחת את הקורא אל עולמו של ילד אשר סובל מבעיה פסיכולוגית ספציפית, מידע על הבעיה, שיטות טיפול מבוססות מחקר לאותה בעיה ותיאור סיפורי של מהלך הטיפול. הספר פורש את הישגי השנים האחרונות בפסיכולוגיה ובמדעי המוח ומציג שיטות טיפול שבאמצעותן יוכל קהל הקוראים למצוא מזור לסבלם של ילדים ומתבגרים. 

הסבל שילדים, והורים חווים הינו לעיתים עצום ואף על פי כן רבים מהם אינם פונים לטיפול. לא אחת, ההורים אינם מתמצאים בטיפול פסיכולוגי, והם סוג של “מהגרים במולדת חדשה”. כל פרק בספר פורש עולם רגשי וידע פסיכולוגי ופסיכיאטרי, ומכניס את הקורא לעולמו האישי של הילד ולעלילה המתרחשת בחדר הטיפול. הפרק הראשון מייצג ילדים אשר סובלים מתסמונת פוסט טראומטית בעקבות תקיפה מינית. הפרק השני מייצג חיילים הסובלים מתגובות לקרב. הפרק השלישי מייצג ילדים הסובלים מתסמונת טורדנית כפייתית. הפרק הרביעי מייצג נערות הסובלות מדיכאון ופגיעה עצמית. הפרק החמישי מייצג את סבלם של אלו הסובלים מחרדה חברתית. הפרק השישי מייצג חוויה פוסט טראומטית הנגרמת כתוצאה ממקרים של טראומה וסבל גופני.

במקרים אלה ובדומיהם טיפלה ד”ר לילך רחמים. בן, דין, דור, שרון, דניאל ואופק הם ילדים נורמליים הסובלים מקשיים שונים ויכולים להיעזר בטיפול יעיל שיסייע להם לפתור, להפחית ואף להעלים את הקשיים אותם הם חווים. ולהשתחרר מהסבל. סיבה מרכזית להימנעות כזו היא הסטיגמה של מחלת נפש, מכשול אדיר שמקורו בחלוקה לא נכונה של הגוף והנפש. עם התקדמות המדע אנו מבינים שהסבל נגרם כתוצאה ממשתנים רבים ביניהם גורמים ביולוגיים וסביבתיים, אבל בסופו של דבר החותם נותר. טיפול בדיבור, ושינויים בחשיבה ובהתנהגות מביאים לשינוי והחלמה של מרכזים שונים במוח ולהחלמתו של הגוף.  בששת הפרקים בספר מופיע מידע על המתרחש במערכת העצבים ובמבנים מוחיים ספציפיים בחרדה, בדיכאון, בתסמונת טורדנית כפייתית ובהפרעות פוסט טראומתיות.

שמו של הספר הוא בהשראת ספרה הקלאסי והיפהפה של פרנסס הודג’סון, “סוד הגן הנעלם” – ספר שכבש את המחברת בילדותה ומהלך עליה קסם עד היום. הספר מספר על חברות הנרקמת בין שלושה ילדים, כל אחד מהם הוזנח רגשית על ידי הוריו או דמויות חינוכיות נוספות – הזנחה שלא הייתה מכוונת ולא נבעה מרוע – אך יצרה טראומה ותחושות אובדן. הילדים מוצאים את הגן הנעלם – זה שהוזנח ונבל וקמל – ותחת טיפוחם הגן מלבלב ופורח.

ד”ר לילך רחמים,PhD, היא פסיכולוגית קלינית ורפואית מומחית, מדריכה, מייסדת ומנהלת תוכנית ההכשרה לפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית בילדים ובמתבגרים במרכז “חוסן”. רחמים מרצה ועמיתת מחקר בבית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה ובתוכנית ללימודי המשך בבית הספר לרפואה שבאוניברסיטת תל אביב. עמדה בראש משלחות סיוע בארצות בעולם שחוו טראומות המוניות. בתקופת מלחמת לבנון השנייה הוענק לה אות על התנדבותה במהלך המלחמה. בימים אלה היא מובילה מחקר בתחום הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי בפעוטות פוסט-טראומטיים.

237 עמודים * 89 ₪

%d7%a2%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%94-%d7%a7-%d7%9c%d7%92%d7%9c%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%aa-%d7%94%d7%92%d7%9f-%d7%94%d7%a0%d7%a2%d7%9c%d7%9d

“בית הספר לעֻבָּרִים” מאת איילת פרחי

הוצאה עצמית

ספר ילדים המדגיש את ערך החברוּת והאהבה בין אחים, הספר מעצים את האח הגדול ונותן לו מקום ותפקיד משמעותי בחייו של האח הצעיר. מומלץ במיוחד לילדים שנולד להם אח ובאופן כללי לכל ילד שגדל בבית עם אחים. הספר מותאם גם להורים צעירים, הוא משעשע ומציג בצורה קומית סיטואציות לא פשוטות מחיי היומיום של הורים לתינוקות.

הסיפור מתחיל בצורה קומית-דמיונית: כשלגיבורת הספר נולדת אחות, היא שואלת את עצמה- מי לימד אותה לישון? לבכות? לקום בלילה? איך היא יודעת הכל…?

“לילה אחד ניגשתי אליה בשקט בשקט, ושאלתי אותה  – אחות קטנה, איך את יודעת הכל? ואז היא גילתה לי סוד קטן, שאותו אספר לכם מייד… (אם תבטיחו לא לגלות אותו לאף אחד…)”

ואז, מגלה האחות הגדולה שבבטן של אמא יש בית ספר, שַם העֻבָּרִים לומדים ומתרגלים איך להיות תינוקות. אחד המורים בבית הספר הוא מר קישון:

“לְאַחַר חֹדֶשׁ שֶׁל תִּרְגּוּלִים, מִתְקַיֵּם שִׁעוּר ‘שֵׁנָה לְמִתְקַדְּמִים’

שֶׁבּוֹ לוֹמְדִים הָעֻבָּרִים לְהֵרָדֵם רַק עַל יְדֵי נִדְנוּדִים.

מַר קִישׁוֹן אֵינוֹ מַרְשֶׁה לְהֵרָדֵם סְתָם כָּךְ בַּמִּטָּה,

אֶלָּא רַק עַל הַיָּדַיִם, תּוֹךְ כְּדֵי תְּנוּעָה.

‘וּכְשֶׁאַתֶּם סוֹף-סוֹף נִרְדָּמִים”, כך הוא מסביר לעֻבָּרִים,

עֲלֵיכֶם לְהִתְעוֹרֵר בְּדִיּוּק… כְּשֶׁאֶתְכֶם לַמִּטָּה מַעֲבִירִים’!!”

בסוף התקופה, שולחים המורים את העֻבָּרִים לידיהם האמונות של האחים הגדולים שימשיכו ללמד ולדאוג להם מחוץ לבטן:

“הַמּוֹרִים סִפְּרוּ לָנוּ, שֶׁמִּחוּץ לַבֶּטֶן יְחַכּוּ לָנוּ הָאַחִים הַגְּדוֹלִים,

שֶׁיִּשְׁמְרוּ עָלֵינוּ, יְשַׂחֲקוּ אִתָּנוּ וִילַמְּדוּ אוֹתָנוּ אֶת כֹּל הַכְּלָלִים.

‘מֵעַכְשָׁו, הַתַּפְקִיד שֶׁלָּךְ’, אָמְרָה אֲחוֹתִי.

“הַמּוֹרִים אָמְרוּ, שֶׁעַל הָאַחִים הַגְּדוֹלִים אֶפְשָׁר לִסְמֹךְ,

שֶׁהֵם מְאוֹד אַחְרָאִים, וְשֶׁאֵין לָנוּ מַה לִּדְאֹג!”

וכך מסתיים הסיפור בידיעה שלאח הגדול יש תפקיד חשוב, האח שנולד בעצם ציפה לפגוש אותו והאח הבוגר מבין שיש לו תפקיד משמעותי בחיי האח הצעיר ובנוסף – והכי חשוב, שיש לו חבר לכל החיים.

40 ש”ח
fb_img_1472893279094