מידע על ספרים חדשים אפשר לשלוח למייל הבא תחת הכותרת “ספרים חדשים” ושם ההוצאה: korebasfarim@gmail.com


אחוזת בית

רוח הרפאים של אלכסנדר ווֹלף

מאת גאיטו גזדנוב

תירגמה מרוסית: סיון בסקין 

*הספר הראשון בסדרת “הפרוזה שלי” בעריכת אילנה המרמן*

רוח הרפאים של אלכסנדר וולף נפתח בתיאור זיכרון של המספר מימי מלחמת האזרחים ברוסיה, שהשתתף בה והוא בן שש-עשרה בלבד: הוא רוכב לבדו על סוסתו, הרחק מהקרבות. הרעב, החום הכבד והעייפות כבר הכריעו אותו ואין הוא רוצה אלא לישון. והנה צונחת פתאום סוסתו תחתיו מפגיעת קליע של רובה, ומתה. הוא מספיק לראות את היורה דורך את רובהו לירייה שנייה וקטלנית, אבל בדרך נס עולה בידו להקדימו, לפגוע בו בשתי יריות אקדח, לצפות רגע בגסיסתו, לעלות על סוסו של הגוסס ולהימלט.

כעבור שנים, כשהמספר כבר עובד כעיתונאי בפריז, מתגלגל לידיו סיפור של סופר אנגלי, אלכסנדר וולף שמו, שמתאר בפרוטרוט את קורותיו של אותו מפגש טרגי מנקודת מבטו של היורה-הירוי. סביב הפרשה הרחוקה הזאת, שממאנת להרפות מגיבוריה, נשזרת בדרכים נפתלות עלילת הרומן כולו, עד לקרב היריות הבא בין השניים, שבו מתגלה מי מהם נידון באמת למוּת.

זה סיפור על שני אנשים שרודפים זה את זה מערבות רוסיה ועד סמטאות פריז. הרדיפה לובשת ממדים של עימות קיומי, פסיכולוגי ורוחני, שבמרכזו עומדת חוויית ההגירה במלוא עומקה: לא רק כמוקד עולמם של המהגרים הרוסים באירופה של המאה העשרים, אלא גם כמטאפורה של תבנית חיים שהתערערה אחיזתם בקרקע המציאות. ריבוי הפנים הזה של הרומן מושג באמצעות שילוב נועז, אסוציאטיבי, אקספרסיוניסטי, מודרני מאוד, בין קטעים עלילתיים לקטעי הגות, בין רצף סיפורי מרכזי, עקבי והגיוני, לדילוגים גחמניים אל סיפורים צדדיים ואל בדלי אפיזודות והגיגים, שמתחברים זה לזה בכל מיני רבדים לפסיפס חידתי, צבעוני ואפל, ריאליסטי ומיסטי כאחד.

רוח הרפאים של אלכסנדר וולף היא יצירת מופת שראתה אור לראשונה בשנים 1948-1947. הסופר, גאיטו גזדנוב, חי אז בפריז ונמנה עם הסופרים הבולטים בגלות הרוסית. אחר כך הוא נדחק לשנים רבות אל השוליים, עד שבשנות התשעים זכה לעדנה גדולה במולדתו. בשנים האחרונות מגלים אותו מחדש גם במערב כאחד מגדולי הסופרים של המאה העשרים.

גאיטו (גיאורגי) איוואנוביץ’ גזדנוב נולד ב-1903 בסנקט פטרבורג לאב ממוצא אוֹסֵטי, וגדל בסיביר ובאוקראינה, שם עבד אביו כיערן. בן שש-עשרה, בזמן מלחמת האזרחים, הפסיק את לימודיו בגימנסיה והתנדב לצבא הלבן. לאחר התבוסה נמלט לטורקיה, אחר כך עבר לבולגריה והשלים שם את השכלתו התיכונית. ב-1923 עקר לצרפת והשתקע בפריז. בפריז עבד לפרנסתו כסַבָּל, כמנקה קטרי רכבת וכפועל במפעלי “סיטרואן”, והורה רוסית לצרפתים וצרפתית לרוסים. שנים רבות עבד כנהג מונית בלילות. בסוף שנות העשרים למד בסורבון, ובאותה עת החל לכתוב ולפרסם את ספריו הראשונים. ספרו הראשון, “ערב עם קלר”, יצא לאור ב-1929 והתקבל בהערכה רבה בחוגי הספרות הרוסית, הן בגולה והן במולדת.

בשנות מלחמת העולם השנייה היה גזדנוב פעיל מאוד ברזיסטנס. בין השאר הוא הבריח יהודים לאזור הלא-כבוש של צרפת. אחרי המלחמה ועד סוף ימיו עבד ב”רדיו ליבֶּרטי”, תחנת רדיו אמריקאית ששידרה תכנים אסורים אל שטחה של ברית המועצות ושימשה במה לרבים מהסופרים והאינטלקטואלים הסובייטים המרכזיים שהיגרו למערב. הוא מת ב-1971 במינכן ונקבר בפריז.

גזדנוב כתב תשעה רומנים ועשרות סיפורים ומאמרים. יצירותיו לא פורסמו מעולם בברית המועצות, אבל בשנות התשעים הן החלו לצאת ברוסיה במהדורות רבות. בשנים האחרונות יש להם עדנה חדשה במערב.

עטיפה_רוחהרפאיםשלאלכסנדר


מודן

הקורא ברכבת של 6:27

מאת ז’אן פול דידילורן

אילו היו הוריו של לוקיון מץ מואילים לחשוב עוד קצת לפני שהעניקו לו את שמו הנורא, אולי הכול היה נראה אחרת. כבר שלושים ושש שנים שלוקיון מבקש להימנע מהדי הצחוקים ששמו, המתחרז עם המילים “מוקיון ולץ”, מעורר. בזמן הזה הוא לומד שמוטב לו להצניע את נוכחותו ולא לאחל לעצמו דבר ממה שיש לעולם להציע; לנהל את חייו מתוך שגרה קבועה ואפרורית של עבודה מתסכלת תחת רגלו הגסה של בוס מתעמר, ולאכול ארוחות ערב דוממות בחברת דג הזהב שלו.

רק פעם אחת ביום, ברכבת הבוקר של השעה 6:27, הוא מרשה לעצמו להזדקף אל מול העולם, לצאת להגנתן של מילים ולהקריא בקול
עמודים אקראיים מתוך ספרים, שהצליח להציל יום קודם לכן מפיה של מכונת הגריסה הרעבתנית שהוא מאכיל במקום עבודתו. הנוסעים הקבועים כבר הסכינו עם המופע המאולתר הזה, והם נוהגים בו בכבוד מהול ברחמים ששמור למשוגעים לא מזיקים.

אלא שהכול משתנה כשיום אחד הוא מוצא ברכבת דיסק און קי ובו
כתב יד שמעורר את סקרנותו, ולא רק את סקרנותו שלו!

הקורא ברכבת של 6:27 הוא ספר רב קסם שגיבוריו הם ה”אנשים השקופים” שאנו עוברים על פניהם יום יום, אך לא באמת רואים אותם. הוא עוסק בחברות, אמפתיה ותקווה, ומזכיר לכולנו שהאהבה
יכולה לחכות גם במקומות הכי פחות צפויים… וכשהיא מתגלה תמיד
טוב לצאת בעקבותיה.

סיפורו שובה הלב של לוקיון, שהיה לרב–מכר בצרפת, עורר התלהבות גדולה בקרב הוצאות הספרים בעולם וזכויות התרגום שלו נחטפו ביותר מ-20 מדינות.

176 ע”מ | 64 ש”ח

hakore baracevet cv


כנרת זמורה-ביתן

לחצות נהר פעמיים

מאת יואב אבני

זהו חורף קודר וסוער. גשם יורד ללא הפוגה, הירקון עולה על גדותיו, ובמשרד חקירות קטן ברחוב אבן גבירול מַפנה איתמר – פליט הייטק וחותר קיאק לשעבר – גב לַחיים על כל מה שכרוך בהם. הוא מרגיש מוצף, טובע בבעיות היומיום, וכל מה שהוא רוצה זה שקט, רצוי מהסוג היבש והחמים והבודד, רק הוא ודגת הזהב שלו, גולדי הון. איתמר מבקש נואשות להאמין שמה שרואים זה מה שיש, ומעולם לא העז להציץ מתחת לפני השטח, כי שם ממתינות צרות של אחרים.

אבל אז נכנסת בחורה לחייו. לרוע המזל היא מלוּוה בעבריין גדול מידות, מהיר חימה וחולה שליטה, המחפש את מעבידו של איתמר, שנעלם כאילו בלעה אותו האדמה. או הנהר. איתמר נזרק למימיה של תעלומה, בה גועשים פנסיונר סקוטי, תצלום מטושטש של הירקון, קריפטוזואולוגיה, הרבה יותר מדי כפתורים, ברנשים וחתיכות.

לחצות נהר פעמיים מאת זוכה פרס גפן, יואב אבני, הוא רומן בלשי מסוג שעוד לא קראתם. חכם ומתוחכם, קצבי ומותח, עולה על גדותיו מרוב הומור ושופע שנינה ואהבת אדם. בספרו החמישי מציע אבני, בסגנונו מלא הברק, גרסה מקומית לאחד המיתוסים הרודפים את הדמיון האנושי זה עידנים, שהיא גם שיר הלל אורבני לירקון ולכל מה שבו.

לחצות נהר פעמיים הוא הרומן הרביעי של אבני. קדמו לו רב-המכר שלושה דברים לאי בודד, החמישית של צ׳ונג לוי והרצל אמר.

מחיר:  69 ₪ , 365 עמ’.

lachazot_nhar_pamaim(2)


חרגול

לכתוב ולגנוב

מאת ענת שביט-פנחסי 

דריה היא תסריטאית, רן מפיק טלוויזיה, ושניהם הורים לילדים ונשואים באושר יחסי, אם כי לא זה לזה. רן מחליט להעסיק את דריה כעוזרת הפקה, והיא מאמצת אותו כעורך התסריט שהיא מנסה לכתוב. עולמם מתמלא בכמיהה עוצרת נשימה, אך גם נסדק ומאיים להתפרק. ההתאהבות הפתאומית שמשתלטת על חייהם מבהילה את שניהם בעוצמתה המפתה וההרסנית.

לכתוב ולגנוב הוא רומן שעוסק בכמיהה לאהבה גואלת ואמיתית, גם כשהיא בדויה. זה גם מה שעומד במרכז התסריט שדריה מנסה לכתוב, תסריט שהיא נסחפת לתוכו ומממשת בחייה שלה. מכותבת התסריט היא הופכת לגיבורה שלו, אך עד מהרה מגלה שלתנועה הזאת בין בדיון למציאות יש מחיר.

איך יוצרים אהבה? איך רוקמים אותה באמצעות מילים ותמונות, זיכרונות ותשוקות? ואחרי שהיא נוצרת, האם אפשר לתקן אותה, להעניק לה חיים, או שאין ברירה אלא למחוק את המילים ולפוגג את האשליה? ענת שביט-פנחסי נעה בווירטואוזיות בין נקודות המבט המתערבלות של גיבוריה: יוצרת את אהבתם באמצעות מילים מכושפות אך מפוכחות, ואז מניחה לאהבה הזאת להבין את עצמה ולקבוע את גורלה.

ענת שביט-פנחסי למדה פסיכולוגיה ותקשורת באוניברסיטה העברית. מילדותה חיה לסירוגין בישראל ובארצות-הברית. בקליפורניה עבדה כמורה ליוגה וכעורכת תוכן בהפקת הסדרה התיעודית Roadtrip Nation. בישראל יצרה וביימה את הסדרה התיעודית צומת דרכים ששודרה בערוץ 8. לכתוב ולגנוב הוא ספרה הראשון.

ענת שביט


 

 

אחוזת בית

אישה לבדה

ממואר מאת אילנה המרמן

רשימות הספר אישה לבדה נכתבו במשך כמעט שלושים שנה, מ-1987 ועד 2016: “הסיפורים סיפורים והעובדות עובדות והמחשבות נכונות. השמות רובם בדויים והאנשים רובם חיים וקיימים והמתעדת כבר בת יותר משבעים.”

אישה מאבדת את בעלה ואת אחותה, שמתו זה אחר זה, ומתקשה להאמין שתוכל למצוא שוב שמחת חיים. היא נוסעת עד לקצה העולם כדי למצוא שם – אולי – מקום שבו תוכל לרדת ממנו, מאותו עולם שריק עכשיו מאהוביה. עד לניו זילנד היא נוסעת, רוכבת שם על זוג אופניים. אנשים שנקרים בדרכה תוהים: איך היא נוסעת כך לבדה, בארץ לא נודעת?  “והיא המשיכה, לָבֶטח,” כותבת המספרת של הספר הזה ממרחק השנים. “לא איש ולא חיה לא נגעו בה לרעה… לבדה, אלמנה, אלמונית, חופשית.”

גיבורת אישה לבדה היא בת-דמותה של אילנה המרמן, מתרגמת, עורכת ופעילה פוליטית. שם, בקצה העולם, היא מצאה את סוד החירות האישית שלה: היכולת לנוע ממקום למקום ללא התחשבות בגבולות פנימיים וחיצוניים. ויחד עם החירות – נמצאה לה גם שמחת חיים. והחלטה: לצאת למסעות בחבל הארץ הקרוי “הגדה המערבית”, לפגוש שם נשים, גברים וילדים, להקשיב בלב פתוח לחלומותיהם, ולתעד את חייהם תחת הכיבוש הישראלי. היא החליפה את האופניים במכונית פורד-פיאסטה אדומה ויצאה למסעות המתרחשים קרוב לביתה, אבל רחוק מתודעת בני עמה היהודים.

אישה נוסעת לבדה ופוגשת כפריים שנפשה נקשרת בנפשם, ולו במהלך נסיעה קצרה. היא פוגשת הורים שמבקשים להגשים חלומות פשוטים של ילדים, כמו בילוי על חוף ים, ופלסטינים בני כל הגילים שחיים בעוני. היא מצטרפת לביקורי בני משפחות בבתי כלא, נדחקת במחסומים עם אלה שמבקשים לעבור לשטח ישראל בניסיון למצוא עבודה. היא פוגשת את כל האנשים האלה שאנחנו, ישראלים רבים כל כך, לא שומעים ולא רואים יותר. והיא כותבת עליהם ועל חייהם – כאן, בספר הזה.

אישה לבדה מתעד סיפורים וזיכרונות מחייה של אילנה המרמן בחמש-עשרה השנים האחרונות, וכן משנים שבהן ביקרה ברצועת עזה. כמה מהרשימות התפרסמו בעיתון “הארץ”, אך רובן מסופרות כאן לראשונה. זהו תיעוד שבוחן בזעם ובכאב את עוולות הכיבוש הישראלי, מבעד לעיניה של “אישה מצחיקה קצת […] לא כל כך זריזה להשתלב בסביבה, בעיקר כשהיא משוטטת במחוזות זרים לה.”

אילנה המרמן נולדה בחיפה וחיה בירושלים. היא מתרגמת, עורכת וסופרת, ומעורבת מאוד בחיים הפוליטיים בישראל.

 302 ע”מ | 74  ש”ח

isha levada front


דביר

יגאל אלון

ביוגרפיה פוליטית 1949-1980

מאת אודי מנור 

בקיץ 1979, כשנתיים אחרי ה”מהפך”, התכונן יגאל אלון להתמודדות מול שמעון פרס על ראשות מפלגת העבודה. הבחירות עמדו להתקיים ב-1981, והתחושה במפלגה היתה טובה למדי.

מותו הפתאומי ב-29 בפברואר 1980 קטע את התוכנית הזאת. אלון, שחשש ממשפטם של “ההיסטוריונים של העתיד”, לא היה יכול לדעת כי לאחר מותו יעלה ספק על עצם הצורך בכתיבת הביוגרפיה הפוליטית שלו. אבל ספר זה מתכוון להראות שאלון תרם  לקיומה של המדינה לא פחות משתרם להקמתה.

מ-1961 ועד 1977 עמד אלון בצומתי הכרעה בשאלות כלכליות, חברתיות וחינוכיות. אלון היה הראשון לקדם את הגנת הסביבה. על שמו קרויה “תוכנית אלון”, שאמרה לשים קץ לסכסוך היהודי-ערבי. הוא עיצב את מדיניות “העמימות הגרעינית”, וכשר חוץ הוא שיפר את מעמדה המדיני של ישראל באופן שהיום נראה כחלום רחוק. בלב מורשתו היחס הראוי לערבים: “לא נאיביות ולא ציניות”.

מותו המפתיע בעודו בן 61 בלבד תרם ליצירת הילה נוסטלגית סביב דמותו ולעוד אירוניה היסטורית: אם בחייו טושטש הוויכוח על דרכו בחתרנות פוליטית מצד יריבים מבית, הנה אחרי מותו עשו זאת אוהביו בחיבוק נוסטלגי. הכוונות היו הפוכות, התוצאה דומה. אבל “האמת” כפי שנהוג לומר, “היא בתו של הזמן”. הקורא הסבלן מוזמן לראות כי סיפורו הפוליטי של אלון, לא פחות משהוא שחזור של כמה תמונות עבר מכוננות, יש בו קריאת כיוון לקראת הימים הבאים.

ד”ר אודי (אהוד) מנור מלמד היסטוריה במכללת “אורנים” ובאוניברסיטת אריאל. במוקד מחקריו עומדת ההיסטוריה הפוליטית של העם היהודי בעת החדשה. פירסם מחקרים בעברית ובאנגלית על התחרות בין יומוני היידיש הסוציאליסטיים שראו אור בניו יורק בתחילת המאה ה-20: “הפארווערטס”  וה”ווארהייט” (הקיבוץ המאוחד 2008; ו-2009, Sussex Academic Press), ביוגרפיה פוליטית של ברל לוקר (הספרייה הציונית 2010) ומחקר על “אגודות הכפרים” (כרמל 2012). ספרו האחרון “השקפה אופטימית” ב-2014  (הוצאת מופת).

מחיר:  89 ₪ , 471 עמ’.

unnamed (4)


כנרת זמורה-ביתן

לרוץ עם סוסי הפרא

מאת מיכל שלו

לרוץ עם סוסי הפרא הוא פסיפס עוצר-נשימה מימי-הביניים המשתרע מאחוזות המלך אדוארד הראשון באנגליה, דרך מצודות צלבניות בעכו ועד לערבות-הדשא הפראיות של מונגוליה. בין עלילות-דם לנקם, בין מזימות ותככים לחברות-עד, בין נשים נבונות לגברים עזי-לב, בין יהודים, נוצרים ומוסלמים, הנתונים כולם בכף הקלע של הגורל.

אוצר אגדי מוביל מנהל יקב בגליל המערבי וארכיאולוגית שאפתנית, למסע של גילויים מעל ומעבר לכל דמיון. יחד הם מפענחים מגילות נושנות מתוכן קמים ועולים לתחייה אביר צעיר בעל קסם-אישי רב, גמד אציל וחד-חושים, בתו היפהפיה של צורף יהודי, לוחם מונגולי מהולל וברון אנגלי אכזר.

מיכל שלו פורשת בפני הקורא אפוס רחב-יריעה, הטומן בחובו אהבת-אמת גדולה מהזמן והמרחב, סאגה רווית גבורה, תשוקה ומיסתורין, שבמרכזה דמויות בלתי-נשכחות.

לרוץ עם סוסי הפרא שולח אותנו אל אחת התקופות המלהיבות והסוערות ביותר בהיסטוריה, שצחצוחי החרבות העתיקים שלה עדיין מהדהדים ברוב־עוצמה בעימותים בני ימינו.

מחיר:  78 ₪ , 445 עמ’.

unnamed


 

ספרי עליית הגג

שנינו

מאת אנדי ג’ונס

מאנגלית: שמעון בוזגלו

פישר ואַיְיבִי מאוהבים כבר 19 ימים שלמים. והם יודעים שהם פשוט נועדו אחד לשני. העובדה שהם כמעט ולא יודעים שום דבר אחר אחד על השני היא חסרת חשיבות. במהלך שנים-עשר חודשים, שבהם חייהם ישתנו לחלוטין, אייבי ופישר יגלו שלהתאהב זה דבר אחד, אבל מה שבאמת חשוב זה מה שקורה אחר-כך…

שנינו הוא רומן שובר-לב אך מצחיק, שנון ומקסים בכנות שבה הוא כתוב, על אהבה, על החיים ועל כמה חשוב לא לקחת אף אחד מהם כמובן מאליו.

בשנינו יש כל מה שאוהבי לונדון ואוהבי סיפורי אהבה מפותלים יהנו מהם: הפאבים, ימי ראשון, ההומור, לילות על הספה ובעיקר נקודת המבט הגברית על רומן אהבה פשוט שמתפתח מהר מן הצפוי.

אנדי ג’ונס פרסם שני ספרי ילדים וקובץ סיפורים. שנינו הוא הרומן הראשון שלו, וזכויות התרגום שלו נמכרו למדינות רבות.

שנינו / אנדי ג’ונס. 344 עמודים. מחיר: 76 ₪

שנינו. עטיפה


גרף

עיר של נשמות אבודות

מאת קסנדרה קלייר

הספר החמישי בסידרת רבי המכר בני הנפילים

מאנגלית: ענבל שגיב נקדימון

470 עמ’ * 78 ש”ח

במרכז הסידרה עומדת דמותה של קליירי פריי בת החמש-עשרה, נערה רגילה מניו יורק אשר מגלה, לילה אחד, כי עומדת בליבו של מאבק עתיק יומין בין בני הנפילים (הידועים גם כציידי הצללים – וזהו שמה של סידרת הטלוויזיה החדשה המשודרת בישראל ברשת נטפליקס) לשדים החיים בקרב האנושות כבר אלפי שנים.

עיר של נשמות אבודות, הספר החמישי בסידרה, מוצא את קליירי בנקודה גורלית במיוחד בעלילה, בה גורלו של ג’ייס יפה התואר, מושא אהבתה של קליירי, נתון בידיה ועליה לבחור בחירה בלתי אפשרית כדי שתוכל להציל את האנושות כולה מגורל אכזר.

בהמשך השנה תפרסם הוצאת גרף גם את הספר השישי בסידרה, עיר של אש שמיימית, כמו גם את המשכי סידרת הבת, מכשירי התופת, שהחלה בספר מלאך מכני ותמשיך בספרים נסיך מכני ונסיכה מכנית.

קסנדרה קלייר, הסופרת, נולדה להורים אמריקאים בעת שהיו בשליחות דיפלומטית. את רוב ילדותה העבירה במסעות ברחבי העולם עם משפחתה. כשהיתה פעוטה, במהלך אחד הטרקים בהרי ההימלאיה, העבירה חודש שלם בתיק הגב של אביה. עד לגיל עשר הספיקה ללהתגורר בצרפת, אנגליה ושוויץ. בני לוויתה במשך השנים היו הספרים שלקחה איתה כלכ מקום. לפני שהפכה לסופרת במשרה מאלה עבדה קסנדרה ככתבת לענייני בידור בהוליווד, שאיפתה האישית היא לא לכתוב יותר אף מילה על פאריס הילטון.

את עיר של עצמות, הספר הפותח את הסידרה, כתבה כשהתגוררה בניו יורק בהשראת נופי העיר, בה גם מתרחשת עלילת רובו של הספר. הספר זכה להצלחה כבירה והספר והמשכיו נמכרו במיליוני עותקים והפכו לרבי מכר ברחבי העולם, כמו גם במדינת ישראל. כיום היא מתגוררת במסצ’וסטס עם בעלה, חבורת חתולים והמוני ספרים.

עיר של נשמות


 

כרמל

מעבר מנדבלאום

מאת דליה כהן קנוהל

מספר עמודים:  399  מחיר: 89 ₪ 

מעבר מנדלבאום” הוא רומן ישראלי המתרחש בשנות החמישים. בשעה שהמדינה חוגגת עשור, ומחפשת גיבורים להתגאות בהם, מתפרסמת ז’קלין כהן היפה בעקבות כתבה בעיתון. היא נחשבת לאחת מעשר העולות החדשות המצליחות – כל שידוע עליה הוא שהיא ילידת צרפת, דוקטורנטית ומורה לצרפתית באוניברסיטה העברית. בראיון עם העיתונאית הנמרצת גליה, מתגלה הגיבורה כבעלת עבר מפואר, לוחמת ללא חת שהייתה חברה במחתרת נגד הנאצים בדרום צרפת. בכתבה נחשפו סיפורים על ארץ הולדתה וחינוכה ועלייתה ארצה. הכתבה, שפורסמה בהבלטה בעיתון פופולרי, מעוררת עניין בגידי, צבר נאה ממוצא ירושלמי גאה, בנה של בעלת הבית של ז’קלין. עד מהרה ניצתת האהבה והוא הופך לבן זוגה, אלא שכאן קורה הבלתי נמנע, כשגם אחיו יהורם מתאהב בה. המאבק על אהבתה נמשך באותו אביב של שנת 1958 וכל אותו זמן מצליחה ז’קלין להסתיר את סוד עברה, את זהותה האמתית. משולש רומנטי זה מגיע לרגע המבחן כאשר נחשפים פרקים בעברה אותם הסתירה.

ז’קלין בורחת לצרפת: מה עובר עליה עד שובה לארץ בשנות השישים? מדוע נעצרה ונכלאה בירושלים? מה עשתה במעבר מנדלבאום בדרכה לרובע הנוצרי בעיר העתיקה, ארבע שנים לפני מלחמת ששת הימים?

סיפור חייה של ז’קלין שופך אור על ישראל בעשור שקדם למלחמה: תל-אביב הקטנה; ירושלים החצויה; יחסי מזרח ומערב.

“מעבר מנדלבאום” מתורגם בימים אלה לערבית ויצא לאור בקרוב בקהיר.

“מעבר מנדלבאום” הוא ספרה השני של דליה כהן קנוהל. ב-2014 התפרסם ספרה הראשון “אשכבה בקורפו” במהדורה דיגיטלית בהוצאת “מנדלי מוכר ספרים”.

עטיפה מנדלבאום


 

 

כנרת זמורה-ביתן

מלכודת בפריז

מאת עוזי עילם

אחרי עבר ביטחוני מפואר והצלחה עסקית לא מבוטלת, ד”ר גדעון בן ארי מייחל רק לחיים שקטים.

אלא שאז הוא נקרא לדגל ולמלחמה הבלתי פוסקת בטרור העולמי. פריז, עיר האורות הליברלית, היא שדה המערכה של הקרב כנגד הגרעין האירני וניסיונו של שלטון האייתולות לרכוש טכנולוגיות מתקדמות עבור תוכנית הטילים.

על גדעון לגייס את ניסיונו ואת החברים שרכש במהלך שנות חייו כדי לעמוד מול אויב בלתי נראה. הוא יאלץ להבין כי מי שנראה כידיד ותיק הוא למעשה אויב חדש.

מלכודת בפריז הוא מותחן אמין ומרתק שעלילתו כמו נלקחה מכותרות העיתונים, המגולל תעלומת ביון מהירת קצב ועתירת תככים ובוגדים.

תא”ל (מיל’) עוזי עילם, בוגר הטכניון בהנדסת מכונות ובחקר ביצועים, היה מפקד גדוד 71 בחטיבת הצנחנים שלחמה בירושלים במלחמת ששת הימים. כיהן כמדען הראשי של מערכת הביטחון, כיום מנכ״ל הוועדה לאנרגיה אטומית במשרד ראש הממשלה.

מלכודת בפריז הוא ספרו הרביעי. קדמו לו המותחן משולש קליפורניה, רב-המכר האוטוביוגרפי “קשת עילם” ורב-המכר “עדות מן הבור”.

מחיר:  68 ₪ , 319 עמ’.

unnamed (1)


דביר

נשמת המשנה

מאת  יעקב נגן

יעקב נגן מבקש לעשות מהפכה בלימוד המשנה ומחפש אחר נשמתה החבויה – “עמוד הברזל” של התורה שבעל פה. הוא לומד את המשנה כפי שלומדים טקסט רעיוני או הלכתי, אבל אינו מסתפק בזה, הוא לומד אותה גם כפי שלומדים טקסט ספרותי. מחפש בה משחקי לשון, הקבלות, מוטיבים חוזרים, מנתח את המבנים השונים של פרקיה ומזהה את הזיקה האסתטית והתוכנית בהם. הוא רואה בלימוד המשנה לא רק שלב בדרך ללימוד התלמוד – המשנה עבורו עומדת בפני עצמה. רק כך, כאשר רואים בה יצירה נפרדת שלמה, אפשר לגעת בנשמתה. רק כך אפשר לרדת לשורשי כוונותיה ועולמה.   נשמת המשנה פותח צוהר לעולמה המיוחד של יצירה יהודית קדומה. לבקיאים בה הוא מאפשר מפגש מיוחד במינו המוביל לגילוי פנים חדשות בה; ולמי שנחשף אליה לראשונה זוהי הזדמנות נפלאה למפגש ידידותי ראשון עם המוסר, תורת החיים ואהבת האדם.

יעקב נגן, ר”ם וראש כולל בישיבת עתניאל, בעל תואר ד”ר למחשבת ישראל מהאוניברסיטה העברית, הוא מחבר ספרי הגות ופעיל במיזמי שלום בין-דתי בין היהדות לאסלאם ובשיח הבין-דתי בין היהדות  לדתות המזרח. 

מחיר:  74 ₪ , 462 עמ’

unnamed (3)


אריה ניר

כבי את הנר

מאת מוטי שריר

מוטי שריר לוקח את הקורא בין מסדרונות בתי החולים, המעבדות וחדרי הבדיקות בחיפוש אחר הצלתה של ענג, כי יש מישהו שמוכן לעשות הכל כדי שהיא תחיה. החיפוש מוביל את החוקרים אל משפחות ישראליות שונות, שהקשר ביניהן אינו ברור, אבל לאט לאט נפרם הסיפור של כל אחת מהן ומסתבר  שסודות סופם להתגלות…

כבי את הנר הוא ספר מתח מקורי מאת ד”ר מוטי שריר, רופא עיניים וחוקר, שספריו זכו לשבחי הביקורת. זהו ספרו החמישי.

כבי את הנר/ מוטי שריר/ מתח/מקור/מס’ עמודים: 368/מחיר: 62 ₪

כבי את הנר. עטיפה


כנרת זמורה-ביתן

פצצה מתקתקת

מאת יזהר דוד

אלון היה כוכב בשב”כ. מנהל מצטיין, יצירתי וכריזמטי ביחידת רכזי השטח בשומרון בתקופת האינתיפאדה השנייה, אחראי יחד עם עמיתיו מהשירות ומהצבא לסיכול ופיענוח של פיגועים רבים. אבל רגע לאחר שהתבשר שהוא מיועד לתפקיד בכיר בארגון הדהים את עובדיו ומנהליו בהודעה על התפטרותו. איש מחבריו בשירות לא ידע שאלון סובל תקופה ארוכה ממחלת הפוסט-טראומה. הדילמות הערכיות והמוסריות שהתמודד עמן, הגופות הרבות שראה, הפיגועים, הסיכולים ותחושת האשמה שרדפה אותו אחרי כל פיגוע שלא נמנע – כל אלה  ריסקו את נפשו.

פצצה מתקתקת הוא סיפור אמיתי שמתאר עולם כפול: פצצה מתקתקת בדמות מחבל מתאבד שנחוש להגיע למרכזי הערים בישראל, ופצצה מתקתקת בנפשו של איש השב”כ שמאיימת להתפוצץ בכל רגע. 

יזהר דוד, יליד 1969. לאחר שחרורו מצה”ל, בשנת 1990, הצטרף לשב”כ, “אלון” של השב”כ, ובמהלך שירותו מילא תפקידים מבצעיים מגוונים. הוא עזב את השב”כ כתוצאה מפוסט-טראומה מורכבת, תוצאת האירועים הקשים שחווה. כיום הוא מורה, מחנך, שותף ומוביל במספר תנועות חינוכיות-חברתיות. בעקבות המקרה הפרטי שלו ושל רכזים נוספים נערכה בשב”כ בחינה-מחדש של הליווי והטיפול שמקבלים אנשי השטח, הנמצאים בחוד החנית של הארגון ונחשפים לאירועים ומחזות קשים. בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, לימודי האסלאם והמזרח התיכון, תואר שני בלימודי המשפט ובמנהל ומנהיגות בחינוך ותעודת הוראה.

מחיר:  72 ₪ , 272 עמ’

unnamed (2)


גפן

היפהפייה מתעוררת

מאת אלן סנורטלנד

מאנגלית: יעל כהנא – שדמי

זה שנים רבות שהחברה מאלצת נשים להאמין שהן לא מסוגלות להשיב מלחמה, ושאין אפילו טעם לנסות. המיתוס שהיפהפייה חסרת אונים הפך למציאות, כיוון שכל המבנים החברתיים נועדו לכפות חולשה על הנשים: זירות הדת, המסחר, החינוך, המשפחה והפרט. רבות מאתנו כה מנותקות מהפוטנציאל של גופנו להגן עלינו באופן יעיל, שאיננו מביאות בחשבון שידע בהגנה עצמית הוא החוליה החסרה בכוח שלנו, עוד לפני שהתחלנו לדבר על העוצמה הרוחנית והאינטלקטואלית שלנו.

המהדורה העברית של “היפהפייה מתעוררת” היא תרגום ערוך ומעובד של הספר Beauty Bites Beast מאת אלן סנורטלנד שיצא בארה”ב לפני כ-15 שנה. בנוסף יש במהדורה העברית מקטעי מקור שנכתבו על ידי כותבות מקומיות שמבטאות קולות בעשייה הפמיניסטית בארץ, הן באקדמיה והן בתרבות ובתקשורת, וביניהן: נגה כהן (בעלת הבלוג ידועות בציבור“), דר ירון שוורץ (חוקר מגדר וגבריות), פרופרבקה תובלמשיח מהחוג לפסיכולוגיה בבר אילן, חמוטל גורי מנכ”לית קרן “דפנה”, הרבָּה חביבה נרדוד, אילנה סטוקמן (חוקרת ידועה בתחום פמיניזם ויהדות) ועוד.

הספר היפהפייה מתעוררתאיננו ספר הדרכה –  הוא אינו כולל טכניקות וטיפים להגנה עצמית מפני תקיפה (רגשית, פיזית או מינית), אלא קורא להתעוררות – חברתית, מוסרית, ערכית. זהו ספר הקורא להתעוררותה של “היפהפייה” מתרדמתה הארוכה בתרבות ובחברה, ליקיצתה של הלוחמת המצויה בכל אישה. זו שמסוגלת להשיב מלחמה – מילולית, שכלית, אידיאולוגית, ואם צריך – גם פיזית. זוהי קריאה לנשים ולגברים גם יחד, להכיר בזכותן של נשים להגנה על המרחב האישי שלהן, כביטוי להגנה על הרגשות, הדעות והערכים שלהן.

עמותת אל הלבהוקמה ב-2003 במטרה להעצים נערות ונשים המעוניינות לעסוק באומנויות לחימה ולהסיר את שלל החסמים העומדים בפניהן, מתוך כוונה לתרום ליצירת אקלים חברתי של שוויון הזדמנויות. לצרוך כך בנתה עמותת ״אל הלב״ מערך ארצי של הכשרה, הדרכה, פיתוח תכניות, חינוך והסברה בתחום צמצום ומניעת אלימות פיזית, מינית, רגשית וכלכלית המופנית כלפי ילדים, בני נוער, נשים, אנשים עם מוגבלויות וקשישים.

248 עמודים | 80 ש”ח

כריכת הספר


סטימצקי

שמש להבה

גרים ביחד | חיים בנפרד

מאת אלי כהן 

ספר מרתק, שמספר מכלי ראשון על אחד המאבקים המשמעותיים ביותר שחוותה החברה הישראלית בעשור האחרון, המאבק ההירואי על העיר בית שמש.

“שמש להבה”  מבקש לספר את סיפורה של המערכה על בית שמש, שהיא למעשה המערכה על צביונה הדמוקרטי והציוני של החברה הישראלית 

אלי כהן, נולד במרוקו. בגיל שנתיים עלה עם משפחתו לישראל, וגדל בבית שמש. את מסעו האישי והציבורי בבית שמש התחיל  כתלמיד תיכון. ב-2013 התמודד  לראשות העיר בית שמש , ולא העלה בדעתו כי הפוליטיקאים והרבנים החרדים ינתבו את הבחירות למלחמת דת. לא העלה  בדעתו  כי הוא וחבריו לתנועה  “בית שמש חוזרת” עתידים לחוות על בשרם  שנאת יהודים. וגם כשחשדו שנעשים מעשים להטיית הבחירות, לא שיערו שמדובר ב”מסכת שיטתית ורחבת היקף של הפרת חוק שתכליתה הטיית תוצאות הבחירות”, כפי שפסק בית המשפט העליון.

אלי כהן-כריכה קדמית


ידיעות ספרים

החייל מס’ 2

מאת פזית בן-נון בלום וגדי בלום

החייל מס’ 2 הוא מותחן עוצר נשימה שייקח אתכם למסע חוצה ארצות וזמנים. בכתיבה קולחת ובכישרון רב רקחו מחברי הספר סיפור סוחף המשלב עבר והווה, כאן ושם, מציאות ובדיון. בדרכם המיוחדת מצליחים המחברים לגעת גם בשאלות לא-פשוטות על ישראל של כאן ועכשיו – וזאת אף על פי שלכאורה מדובר בסיפור פיקטיבי לחלוטין [או שאולי לא?]

גדי בלום, בוגר בית הספר לקולנוע בית צבי, היה בעל טור פוליטי ותחקירן. בשנים האחרונות הוא משמש עורך “7 ימים”, מגזין סוף השבוע של “ידיעות אחרונות”, וכותב ספרי עיון פוליטיים. זהו ספר הפרוזה הראשון פרי עטו.

ד”ר פזית בן-נון בלום היא מרצה בכירה לפסיכולוגיה פוליטית במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית. רומן הביכורים שלה, “אישה במידות טובות” (הוצאת כנרת), נבחר לאחד מעשרת הספרים הראויים לציון לשנת 2010.

403 עמ’ | 76 ₪

1456388327_577