מידע על ספרים חדשים אפשר לשלוח למייל הבא תחת הכותרת “ספרים חדשים” ושם ההוצאה: korebasfarim@gmail.com


 

ספרי עליית גג וידיעות ספרים

משפטו של סוקרטס

מאת א.פ. סטון

מאנגלית: שמעון בוזגלו

“כל הממשלות משקרות!” – זוהי המורשת המפוארת שהשאיר א.פ. סטון, גדול העיתונאים החוקרים, לממשיכי דרכו. האמנם גם בכל מה שסיפרו לנו על משפטו של סוקרטס כדאי לנו לחשוד?

איזידור פיינשטיין סטון חיטט כל ימיו במסמכים. הוא עיתונאי נדיר לתקופתנו ונחשב לעיתונאי יוצא דופן גם בזמנו. סטון, שחי כל ימיו בוושינגטון, לא דיבר עם פוליטיקאים מעולם, אבל זה לא מנע ממנו לפרסם כתבות ותחקירים חשובים כאשר כל מה שידע וכתב עליו השיג ממסמכים.

א.פ. סטון ידע שכולם משקרים אבל מבחינתו רק באמצעות המסמכים אפשר היה להוכיח את זה. הוא עמל כל חייו להראות עד כמה אפשר לנצל מדינה שהיא דמוקרטית. עבודתו הבלשית-עיתונאית של סטון והפרסומים שלו הפכו אותו למנודה בתקופת מקארתי ובמיוחד בשנים בהן האיגרת השבועית שלו היתה נפוצה כל-כך, ןבה הוא חשף סקופ אחר סקופ בלי פחד.

בגיל 70 מחליט סטון לחזור למקורו של חופש הביטוי וחוקר את ההיסטוריה של אתונה, אם כל הדמוקרטיות.  הוא בודק מדוע הוציאו להורג את האיש שנחשב לקדוש של ממש בהיסטוריה של התרבות המערבית – סוקרטס.

סטון, כמו בתחקירים האחרים שלו, מתחיל לשאול שאלות על הכתם הגדול בהיסטוריה של אתונה בעין חוקרת של עיתונאי ולא כאקדמאי. לאחר שלמד יוונית עתיקה (בגיל 70!) ובמשך 10 שנים, א.פ. סטון קורא את כל המחזות היווניים שלועגים לסוקרטס, הוא קורא את מה שכתבו עליו אחרים, הוא קורא נאומי הגנה, הוא מחפש עדויות בכל מקום אפשרי והגילוי מרעיש מבחינתו –  ההוצאה להורג של סוקרטס היתה הכלי של הדמוקרטיה להגן על עצמה!

כמו שכותב סטון “איך יכול היה משפטו של סוקרטס לקרות בחברה כה חופשית? לא יכולתי להגן על גזר הדין כשהתחלתי במסע שלי, ואני לא יכול להגן עליו עכשיו. אבל רציתי לגלות מה אפלטון מספר לנו, כדי לתת את הצד האתונאי של הסיפור, להקטין את פשעה של העיר, וכך להקהות קצת את הקלון שדבק בדמוקרטיה ובאתונה בעקבות המשפט”.

משפטו של סוקרטס. עטיפה


הוצאת כנרת זמורה

החבר האנדלוסי

רומן מתח מאת אלכסנדר סודרברג

מאנגלית: אורי שגיא

הקטור גוזמן מצליח לשטות באנשים רבים.

הכריזמה והקסם שלו גורמים למלכודת שלו להיראות נעימה ומזמינה. אבל הקטור הוא איש מסוכן, ראש ארגון פשע בינלאומי שמבריח סמים ונשק מדרום אמריקה לאירופה.

סופי ברינקמן היא אחות. היא מטפלת בהקטור המאושפז בבית החולים שבו היא עובדת. המשמרות הארוכות שלה עוברות מהר יותר כשהוא במחלקה. אבל כשהארגון שלו מותקף על ידי יריבים גרמנים חסרי רחמים, סופי נקלעת אל האש הצולבת של מלחמות השליטה, ואין לה מנוס אלא להתאים את עצמה למצב ולרקוד עם השטן.

החבר האנדלוסי הוא רומן מתח קצבי גדוש בקטעי פעולה, מתוחכם ורחב יריעה.

הוא תורגם בשלושים וארבע מדינות והיה לאחד מרבי־המכר המפתיעים של שבדיה.

476 עמ’ 76 ₪

החבר האנדלוסי


   

הוצאת “א(ה)בות” והוצאת “סנדיק ספרים”

אמה בתרגום חדש לעברית

מאת ג’יין אוסטן

מאנגלית: שי סנדיק

אמה וודהאוז בת העשרים ואחת היא יפה, חכמה ועשירה. יש לה בית נוח, מזג נעים וסביבה שנושאת אליה עיניים מעריצות. בתקופה בה אישה נמדדת על פי הצלחתה להינשא לגבר אמיד, אמה אינה מרגישה כל צורך להתחתן ומעדיפה להקדיש את זמנה להתערבות בחיי האהבה של מכריה. אלא שהניסיון שלה להשפיע על עניינים שבלב הזולת אינו מסתיים כפי שצפתה ואמה מגלה שגם לבה שלה אינו חסין מפני שיברון ואהבה. 

“אמה” נחשבת לפסגת יצירתה הספרותית של ג’יין אוסטן. כדרכה מצליחה אוסטן לתאר ברגישות ובשנינות את המתחולל בליבה של הגיבורה ואינה מהססת לגעת בנושאים רגישים כמו כסף, מעמד, צביעות ומערכות יחסים.
הספר “אמה” זכה לעיבודים רבים בקולנוע, בטלוויזיה ובתיאטרון ולרגל מלאת מאתיים שנה לצאתו לאור הוא מוגש בתרגום חדש לעברית.

הקוראים בעברית מוזמנים לקחת חלק במאורע הבינלאומי, שמצויין בחגיגות ומפגשי מעריצים של אוסטן, מועדוני קריאה וכנסים אקדמיים בינלאומיים. גם בארץ יתקיימו הרצאות ומפגשי קריאה בחנויות ספרים, בתי קפה ובתים פרטיים, שיעסקו בדמותה של אוסטן ובאופן שבו השפיעה על עולם התרבות ומחוצה לו ברחבי העולם. מאות ספרים, סרטים ומחזות לצד מגזינים וספרי הדרכה העוסקים ביחסים בין המינים שאבו השראה מהדמויות והעלילות שרקמה אוסטן בספריה, ויש לכך ביטוי גם בימינו.

אמה / ג’יין אוסטן 560 עמודים. מחיר: 68 ₪

אמה. ג'יין אוסטן. עטיפה


ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

תולעת משי

הספר השני בסדרת הבלש קורמרן סטרייק

מאת רוברט גלבריית

מאנגלית: אמיר צוקרמן

כאשר הסופר אואֶן קְוַויין נעדר מביתו כבר כמה ימים, פונה אשתו אל הבלש הפרטי קוֹרְמוֹרַן סְטְרַייק ומבקשת ממנו לנסות ולמצוא אותו. אבל ככל שמתקדמת החקירה מתברר לסטרייק שלא מדובר בעוד סיפור על בעל שרצה קצת חופש מהחיים. זמן לא רב לפני כן השלים קוויין כתיבת רומן המציג כמעט את כל מכריו באור אכזרי וגרוטסקי. אם הספר יֵצא לאור, ייהרסו חייהם של לא מעט אנשים. כמה מהם בהחלט היו שמחים להשתיק אותו.

וכשנמצאת גופתו של קוויין אחרי שנרצח באכזריות מצמררת, ולא פחות מכך, מוזרה להחריד, פותח סטרייק במרוץ נגד השעון כדי להבין את המניעים של הרוצח. ורוצח כזה סטרייק עוד לא פגש…

תולעת משי, שהיה לרב-מכר עולמי מייד עם הופעתו, הוא הספר השני בסידרה עטורת השבחים על עלילות הבלש קורמורן סטרייק והעוזרת הצעירה והנחושה שלו, רוֹבּין אֵלָקוֹט. קדם לו רב-המכר קריאת הקוקייה, שניהם מאת ג’יי.קיי. רולינג, הכותבת בשם העט רוברט גלבריית. סדרת הספרים תעובד לסדרת טלויזיה בהפקת חברת “ברונטה”

תולעת משי. עטיפה


הוצאת אבן חושן

אהובתו של התלוי

מבחר שירים

מאת: רפאל וויאצ’ק

מפולנית: יונתן ברקאי

עריכה: יקיר בן-משה

* * * * * *  

(78 עמודים, 54 ₪)


 לראשונה בעברית: תרגום שירי המשורר הפולני הגדול,רפאל וויאצ’ק, מי שנחשב לאחד מפורצי הדרך של השירה הפולנית החדשה, “החצופה”, הסוערת והמתירנית.

נדמה ששום דבר לא מכין את הקורא הישראלי למפגש הראשוני עם שיריו של רפאל וויאצ’ק. כמי שאמונים היטב על מסורת שירת פולין החדשה מבית מדרשם של מילוש ושימבורסקה – קשה שלא להיות מופתעים מהעוצמה המסחררת, פרועת הרסן של המשורר.

וויאצ’ק, שנולד על חורבותיה של פולין בתום מלחמת העולם השנייה, הוא תוצר מובהק של דור פוסט-טראומטי – כל שירתו מדומה להתפרצות לוהטת של הר געש ספרותי: שפת קללות נמרצת, שבה האלכוהול נידף כמעט מכל שורה, לצד רגעי רומנטיקה מתקתקים; חופש מוחלט במשחקי החיים והמוות לצד עיסוק אובססיבי בגוף ובתשוקה הארוטית; חתירה נמרצת אל דיוק הזהות העצמית והאינטימית לצד כמיהה בלתי פוסקת לחוש את האחר; רגעי שתיקה, גמגום והיסוס, לצד זעם אנרגטי של אדם הנדמה כיורה מילים ללא הבחנה, חסרות צנזורה, לכל עבר. זהו וויאצ’ק: חצוף ועדין בו-זמנית. נסיך השירה הפולנית החדשה, שוקק החיים שהתאבד בגיל 26, דיוקן ‘חתן’ פולני שאף נערה לא תעז להציג בפני הוריה. ובכל זאת אין משורר שקרוב יותר לעולמם של הצעירים בפולין, מאשר וויאצ’ק, ולא במקרה דמותו הולכת וכובשת יותר ויותר את ליבם של צעירי העולם כולו.

התרגום לעברית מבוסס על מהדורת השירים של וויאצ’ק, שיצאה מטעם בית ההוצאה הממשלתית של פולין בשנת 1999.

אהובתו של התלוי” מציג את מיטב שירתו וכן את קטע הפרוזה “באש ובמים”, מתוך “סנטריום”.

עטיפה ג וויאצ'ק


 

הוצאת חדקרן 

בודהה ואהבה

מדוע אנחנו מתאהבים? איך לשנות רגשות שליליים בזוגיות ובמיניות? כיצד להתמודד עם פרידה?

מאת לאמה אולה נידהל

תרגום מאנגלית: רוני שרי פרייז 

 

מחבר הספר יגיע לישראל להשקת הספר והרצאה על שילוב בודהיזם בחיי היום יום באמצעות שחרור מהרגלים ורעיונות נוקשים

הספר “בודהה ואהבה” חוקר את כל היבטי האהבה והזוגיות מנקודת מבט בודהיסטית ומלמד כיצד שילוב גישה בודהיסטית יכולה לעזור להרגיע את תודעתנו, לשבור הרגלים רעים במערכות יחסים שונות, להשתמש במערכות היחסים שלנו כמנוף לצמיחה אישית ועזרה לכל מי שסביבנו

לדברי מחבר הספר, לאמה אולה נידהל: “מערכת יחסים נעשית קשה כשאחד מבני הזוג מצפה מהשני שיספק לו אושר. כשאדם חושב על עצמו בלבד, רוב המצבים בחיי היומיום מעוררים בו תחושה של דביקות וחוסר חופש. בטווח הארוך, הדבר מרעיב את יחסי הגומלין האינטימיים בין בני הזוג, ההנאה הופכת לשגרה ומסתיימת מהר. כמובן שישנה גם אפשרות טובה יותר, בני הזוג יכולים לחיות את חייהם יחד בהרמוניה, להעשיר זה את זה לאין שיעור ולצמוח הדדית”. 

הספר עוסק במגוון רחב של שאלות ונושאים המלווים זוגות: כיצד לשמר את האהבה במערכת היחסים, מדוע התאהבנו, פרידות והתמודדות עם רגשות שליליים בזוגיות, מיניות ועוד. לאמה אולה מציע מספר מדיטציות לפיתוח חמלה והבנה, במטרה לנווט במודע את חיינו לעבר משמעות וצמיחה, איך ללמוד ממערכות יחסים במקום לחזור על דפוסים לא רצויים ואיך להרחיב את אהבתנו גם אל האחרים. 

לאמה אולה ואשתו האנה עברו הכשרה ממורי מדיטציה של הבודהיזם הטיבטי בהרי ההימלאיה והוא אחד המערביים היחידים שהיה ללאמה. בני הזוג לימדו לאורך השנים אלפי תלמידים והציגו בפניהם את המדיטציה ודרך חדשה להתבונן בעולם. 

לרגל השקת הספר יגיע לישראל לאמה אולה נידהל. ארוע ההשקה יערך ביום ד’, ה- 6 בינואר בשעה 18:00, במוזיאון תל אביב, שד’ שאול המלך 27. הכניסה חופשית. לאחר מכן, בשעה 20:00, תתקיים הרצאת המחבר העוסקת בשילוב הבודהיזם בחיי היומיום על ידי שחרור מרגשות קשים ורעיונות נוקשים. עלות הכניסה להרצאה: 60 שקל.

מידע נוסף על בודהיזם ולאמה אולה נידהל באתר: www.buddhism.org.il

בודהה ואהבה - לאמה אולה נידהל


הוצאת קטיפה

ספרה החדש של קולין הובר

אהבה מכוערת

מאנגלית: מונה גודר

כשטייט קולינס פוגשת את הטייס מיילס ארצ’ר, היא לא חושבת שזאת אהבה ממבט ראשון.

הם אפילו לא מסוגלים להיות חברים. הדבר היחיד שמשותף להם הוא משיכה הדדית מטורפת.

ברגע שהם מתוודים על תשוקתם, הם מבינים שמצאו את הסידור המושלם:

הוא לא רוצה אהבה, לה אין זמן לאהבה, ושניהם רוצים – משתוקקים – לסקס.

אין סיבה שלא יצליחו, כל עוד טייט תמלא את שני החוקים שמיילס הציב בפניה:

לעולם לא לשאול על העבר.

לעולם לא לצפות לעתיד.

אלא שעד מהרה מתברר שאין להם שום סיכוי.

קולין הובר, ילידת 1979, חיה עם בעלה ושלושת ילדיה בטקסס, ארצות הברית. החלה לפרסם את ספריה בשנת 2012. עד כה כתבה 7 רבי מכר שהגיעו לראש מצעד הרשימות בניו יורק טיימס.

אהבה מכוערת מעובד גם לסרט בכיכובו של ניק בייטמן.

benno_rosenberg_con_front-page-001


הוצאת קטיפה

אהבה ברחוב סקולנד

סמנתה יאנג

מאנגלית: ארז אשרוב

 

כשהילד הרע הוא בעצם הגבר מהחלומות…

שאנון מקלאוד תמיד נמשכה לטיפוס “הילד הרע”, ובאופן לגמרי לא מפתיע, זה אף פעם לא נגמר טוב. אחרי שהחבר האחרון שלה הרס את חייה ואת חיי משפחתה, שאנון עוברת לעיר אחרת ומחליטה להתרחק מגברים – ובעיקר – מאלה שהיא נמשכת אליהם.

קול ווקר הוא בדיוק הטיפוס ששאנון לא רוצה לצדה: חתיך מקועקע, שרמנטי ויהיר. אלא שמתחת לקעקועים ולשירים מסתתרת גם נשמה טובה ועדינה שמחפשת אחר אהבת אמת. כשקול ושאנון נפגשים, ניצוצות חשמליים ניתזים לכל עבר. אבל קול צריך לעבוד קשה כדי לשכנע את שאנון לבטוח בו, וכשהעבר שב ורודף אותה, נראה שהפחדים עומדים להביס גם התשוקה העצומה שביניהם.

316 עמ’ 72 ₪

אהבה ברחוב סקוטלנד


ספרי עליית הגג וידיעות ספרים

תיכון לילה 5 סופמשחק. הספר החמישי והאחרון בסדרה!

מאת סי. ג’יי דוהרטי

מאנגלית: שרון פרמינגר

מי שחיכה לספר החמישי בסדרת “תיכון לילה” רוצה בעיקר לדעת דבר אחד- מה יקבע מי ישלוט בחדרים האחוריים של המדינה- הכסף או הצדק?

הסופרת סי. ג’יי. דוהרטי פורשת על פני 5 ספרי המתח של הסדרה את סיפורה של “קימרייה”- פנימייה לילדי עשירים שהוריהם הם דמויות מפתח במוסדות השונים של בריטניה. למעשה הם השולטים האמיתיים ולאו דווקא הדמויות שכולם מכירים, וזאת מכוח המסורת והכסף. גיבורת הספר, אלי שרידן, נערה פרועה שנקלעת לתוך מהומת המאבק על השלטון היא הדמות המובילה בסדרה. לצידה נמצאים חברים שמתנסים במערכות יחסים של פנימייה ולימודים, מערכות יחסים בין בנים לבנות ובעיקר בסוגיית האמון – במי באמת אפשר להאמין אם אתה בחדר שבו כולם טוענים שהם חברים שלך?

הדמויות בסדרה הן מציאותיות לגמרי. הן לא ניחנו בכוחות על או בכוחות מיוחדים והן מתמודדות עם מציאות של חבורה שנאלצת לקחת חלק במאבקי שלטון תוך כדי אתגרים והפגנת יכולת הישרדות מנטלית ופיזית.

תיכון לילה 5 עטיפה מקור


הוצאת כרמל

הכול יהיה בסדר

מאת: דן יוספן

לאחר מותה של אשתו בתאונת דרכים גזר גד על עצמו חיי פרישות, והיה בטוח כי גזרה זו תלווה אותו עד אחרון ימיו. פגישות מקריות עם דמויות חדשות שינו את ראיית העולם הקודרת שאימץ לו והפיחו בו רוח של אופטימיות. הוא הכיר את סיגל, אם חד הורית, והתאהב בה, והתיידד עם מזל, חולה סופנית שנעה בין ייאוש לתקווה. חברותו עם אברם, נהג המונית, התחילה ברגל שמאל. אברם נראה לו מושחת וגד ביקש לנקום בו, נקמה שעתידה לשנות את חיי שניהם מן הקצה אל הקצה.

מוטיב המקריות שזור בספר מראשיתו ועד סופו ואינו פוסח על איש מגיבורי הספר המשעשע והמבריק הזה. לגד ולחבריו החדשים מזומנות פגישות עם דמויות משולי החברה, כמו יהושע – קבצן זקן, חכם ואפוף מסתורין, שנוהג לצטט את ניטשה, או קהלת המתוסכל והעצוב, שמתפרנס למחייתו מהטמנת מכתבים לאלוהים בין חגווי הכותל. לגלריית הטיפוסים המגוונת מצטרפים גם רובי – עבריין צעיר שמחליט להיטיב את דרכיו ופסח – דוור ערירי פיסח.

הדמויות, הזרות זו לזו בשעת היכרותן, מגלות תוך התפתחות העלילה כי אירוע רחוק מן העבר מקשר ביניהן, ואף שזהו אירוע טראומתי, שזרע הרס וחורבן בחייהן של שלוש משפחות, הן שואבות ממנו תקווה לעתיד טוב יותר.

אלמנטים של רוממות נפש בצד סבל נפשי קשה נשזרים בעלילת הספר באופן מכמיר לב. מידת השליטה שיש לגיבורי הספר על חייהם מעוררת מחשבה, הזדהות ותהייה: האם מוזיקת המקרה כופה, הר כגיגית, את צליליה על הדמויות, כמו גם על כולנו? ואולי, למרות הכול, אנחנו מחברים את מנגינת חיינו ומנצחים עליה במו ידינו?

24900503300b


הוצאת צמרת

שבויית האהבה

מאת אלעד סוויסה

שלושה אירועים  כבירים שמתרחשים בעשור אחד בשלהי שנות השבעים לספירה, משפיעים על המזרח התיכון ומטביעים חותמם בהיסטוריה האנושית: חורבן ירושלים והמקדש, נפילת מצדה והתפרצות הר הגעש וזוב בעיר הרומאית – פומפיי. את התיעוד ההיסטורי מלווה רומן מותח שבמרכזו חמוטל בת זכריה – נערה צעירה שמגדלת יונים בקולמבריום המשפחתי המתאהבת בשני אחים שהם תאומים זהים – עדיאל ואדורם.   ליבה של חמוטל נתון לשניהם אך טרגדיות נוראיות מפרידות בינה לבין שני אהוביה. חמוטל שורדת את שלושת האירועים הקשים ובסופם תזכה לחיים משותפים עם אחד משני אהוביה.

כיצד תשרוד חמוטל שלושה אירועים טרגיים אלו?

מי מבין האחים יישאר לצידה?

על רקע עשור רווי במלחמה ובאירועים היסטוריים, אורג אלעד סויסה רומן היסטורי סוחף, מרגש ורווי יצרים ועם זאת נאמן למקורות ההיסטוריים של התקופה, ביניהם יוסף בן מתתיהו והמשנה.

אלעד סויסה, יליד עפולה, הוא בעל שלושה תארים במקרא, ארכיאולוגיה ויחסים בין-לאומיים ומחבר הרומן המקראי: “מעגלים נסגרים בשושן” – רומן הביכורים שלו אשר ראה אור בהוצאת ‘צמרת’.

original