במלאות חמישים שנה לצאתו לאקרנים של הסרט “צלילי המוסיקה”, יוצא בהוצאת “סנדיק ספרים” תרגום לעברית של הספר “כל הר וגבע – הסיפור מאחורי צלילי המוסיקה” מאת אגתה פון טראפ – הבת הבכורה במשפחה ששימשה השראה לספר. 

לכבוד פרסום הספר יתקיים ביום שלישי, ה-10/3, אירוע השקה מיוחד במרכז סוזן דלל בהשתתפות קרלה פון טארפ – נכדתם של מריה והקפטן ואחיינתה של מחברת הספר, מבקר הקולנוע יאיר רווה, מתרגמת הספר נעה שביט, הזמרת אופיר בן שטרית ומקהלת “שיר-אל”. 

לקראת האירוע יש לי אפשרות לחלק כרטיסים זוגיים וחמישה ספרים חתומים בידי קרלה פון טראפ. הם יוגרלו בין המשיבים (כאן או בפייסבוק) לשאלה הבאה:

מהם העיבודים הקולנועיים הטובים ביותר לספרים לדעתכם?

את התשובות כתבו כאן למטה בתגובות, או בעמוד הפייסבוק של “קורא בספרים” (אם אתם מגיבים כאן, הכניסו כתובת מייל למערכת – היא לא תפורסם ברבים – כדי שאוכל לחזור אליכם). 

עוד פרטים על האירוע ועל הספר:

 


במלאת יובל שנים לצאתו לאקרנים של הסרט האהוב בכל הזמנים סנדיק ספרים גאה להזמינכם לערב השקה לרגל צאת הספר כל הר וגבע הסיפור מאחורי ‘צלילי המוזיקה’ מאת אגתה פון טראפ ובתרגומה של נעה שביט

במעמד:

ד”ר פרנץ יוזף קוגליטש, שגריר אוסטריה בישראל

בהשתתפות:

קרלה פון טראפ הנטר, בת המשפחה

יאיר רוה, מבקר קולנוע, “סינמסקופ”

הזמרת אופיר בן שטרית

מקהלת “שיר-אל” בניצוחה של נעמי טפלו

האירוע יתקיים ביום שלישי, י”ט אדר תשע”ה, 10 במרס 2015

בשעה 20:00 במרכז סוזן דלל, אולם ירון ירושלמי, יחיאלי 5, נווה צדק, תל אביב

לרכישת כרטיסים:

www.tixwise.co.il/kolhar או בטלפון 050-9902633.

מודעה (1)

כל הר וגבע:

הסיפור שמאחורי “צלילי המוזיקה”

מאת אגתה פון טראפ

תרגמה מאנגלית: נעה שביט

*

Memories Before and After the Sound of Music

Agathe Von Trapp

*

268 עמ’. מרס 2015

 

על הספר

במלאת יובל שנים לצאת הסרט המוזיקלי צלילי המוזיקה, אחד הסרטים המצליחים והאהובים בכל הזמנים, מובא כאן סיפורה הנוגע ללב של המשפחה שהפכה לאגדה מפי אגתה, הבת הבכורה למשפחת פון טראפ.

צלילי המוזיקה שבה את לבם של דורות רבים בזכות סיפור מעורר השראה על אומץ, אהבה, מוזיקה ומסירות למשפחה. אגתה פון טראפ מגוללת באוטוביוגרפיה כובשת את סיפורה האמתי של המשפחה ומספרת על האירועים ששימשו השראה למחזמר ולסרט. בספר היא חושפת את קורות בני משפחת פון טראפ מימי הילדוּת המאושרת באוסטריה הכפרית עד לשנים שלאחר בריחתם מפני הנאצים. היא מספרת על אביה האהוב, על האבדן הטראגי של האם, על בואה של מריה ועל היחסים בין בני המשפחה, שאמנם זכו לתהילת עולם, אבל חוו קשיים לא מעטים לאורך הדרך.

כל הר וגבע – הסיפור מאחורי ‘צלילי המוזיקה’ מעוטר בתמונות מקוריות מארכיון משפחת פון טראפ ומלווה באחרית דבר מאת מבקר הקולנוע יאיר רוה, השופך אור על כוחו הייחודי של הסרט ועל הקשר החמקמק בין המציאות לייצוגה באמנות.

על הסופרת

אגתה פון טראפ נולדה באוסטריה בשנת 1913 כבתם הגדולה של הברון גאורג פון טראפ ורעייתו הראשונה, אגתה. היא אחת מזמרי משפחת טראפ המקוריים, שנדדה עם משפחתה ברחבי העולם והופיעה בלמעלה משלושים ארצות. סיפורה של המשפחה הוא ההשראה לסרט “צלילי המוזיקה”. היא הקליטה עם משפחתה שירים ב”תקליטי אר-סי-איי ויקטור” ו”דקה”, השתתפה בבניית אכסניית משפחת טראפ ובמחנות הקיץ המוזיקליים בסטואו שבוורמונט.

אגתה היא אמנית מוכשרת, ועבודותיה מוצגות בגלריות באירופה ובאמריקה. ציוריה מעטרים את “ספר הכוראלים לחג המולד של משפחת פון טראפ” וכן ספרים ופרסומים אחרים.

לאחר קריירת השירה שלה, שנמשכה עשרים שנה, הקימה אגתה עם שותפה גן ילדים ליד בולטימור שבמרילנד, והפעילה אותו במשך שלושים וחמש שנה. לאחר מכן הפעילה גן במשך שנתיים בסטואו שבוורמונט.

לאחר פרישתה המשיכה אגתה לעסוק בציור, היא מתעניינת בהיסטוריה ועוסקת בכתיבה. בספרה “כל הר וגבע: הסיפור מאחורי ‘צלילי המוזיקה'” מספרת אגתה את הסיפור האמתי שמאחורי הסרט שהיה לאגדה.

על המתרגמת

נעה שביט היא מתרגמת ספרי נוער ומבוגרים להוצאות שונות, קוראת כתבי יד בעברית ובאנגלית, כותבת, עורכת ומתרגמת טקסטים שיווקיים באנגלית ובעברית לאתרים ומשרדי פרסום ועיצוב. שביט בעלת תואר ראשון בספרות מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בספרות מ-University College London. היא מתגוררת בתל אביב עם בן זוגה, ילדיה והחתולים. שביט אוהבת ספרות מתח וספרות בלשית, סדרות אנגליות של שעה וחצי ושמיכות פוך. היא אופה מושבעת ורוכבת אופניים חובבת.

11047250_10205412613451227_86472203_n