1) מהו הספר האהוב עליך?

אהובים עלי המון ספרים, אף פעם לא יכולתי להצביע על אחד ויחד, אבל ביניהם יש את : אנה קארנינה הנפלאה שסוחפת בקונפליקט הרגשי הנורא שלה, אלה תולדות הספר הראשון שממש גרם לי לבכות, קפקא על החוף שמלהטט בכתיבה הספרותית ויוצר קסם חזק, החטא ועונשו שהכריחו אותנו לקרוא לבגרות, אבל אני גמעתי בלהט תוך יומיים, Never let me go הכואב שמעלה שאלות פילוסופיות קשות, אדם בן כלב שנוגע בפצע הקולקטיבי שלנו. אבל באמת באמת שיש כל כך הרבה ספרים נפלאים!

2) מהו ספר הילדים האהוב עליך?

ספר הילדים האהוב עלי הוא חתול תעלול– זה בעצם ספר הילדות הראשון שאני זוכרת ודווקא בגרסתו האנגלית – The cat in the Hat, פוליאנה, שהיתה חברת ילדות נאמנה שלי, ארנב הקטיפה, שעוסק באחד הנושאים הכואבים שיש אבל באופן מרומם ומעורר השראה.

250px-VelveteenRabbitCover

3) מהו הספר האחרון שקראת?

הספר האחרון שקראתי הוא בית השמחה/ אדית וורטון – לדעתי כל אישה צריכה לקרוא את הספר הזה ולומר תודה שהאנושות התקדמה קצת.

4) איזה ספר גרם לך לתהות “על מה המהומה”?

ימי שלישי עם מורי/ מיץ’ אלבוים – מישהו יכול להסביר לי למה הספר הזה הוא רב מכר כזה גדול? אותי הוא שיעמם.

5) איזה ספר לא זכה למספיק הערכה לדעתך?

הספר נערי הכרך/ ס”א הינטון – קלסיקה מדהימה לצעירים – נוער ומבוגרים – לא התקבל בארץ כפי שהתקבל העולם – רב מכר שמופיע ברשימות קריאת החובה של התיכונים בארצות הברית. הוא יפהפה ואמתי ורלוונטי גם היום. חבל שהתעלמו ממנו כאן, בחברה שבה ערך השוויון בהחלט ראוי להדגשה .

180

6) מיהו הסופר האהוב עליך?

אין לי סופר אהוב אחד – היתה לי תקופה שאהבתי את הסופרים הרוסים – דוסטוייבסקי וטולסטוי והיתה לי תקופה של קארבר האמריקאי, אני אוהבת מאוד את סימנון ואין לזה סוף. הטעם שלי מגוון ופתוח.

7) ספר שנתן לך השראה?

שרון קריץ’ וג’ני ולנטיין הן סופרות שעוררו בי השראה. אבל הסופרת שעוררה בי השראה ממשית ועוררה בי דחף גדול לכתוב לילדים היא נורית זרחי. נורית זרחי כותבת לילדים כמו שאף אחד אחר לא כותב וכדאי לכל מי שבתחום הזה לקרוא את ספריה.

8) ספר עיון מומלץ ?

קסמן של אגדות/ ברונו בטלהיים – מי שיקרא אותו יבין את החשיבות האמתית של ספרי ילדים ולמה לא כדאי לצנזר אותם.

product470

***

מאירה פירון היא סופרת, מו”לית ומתרגמת. כבר למעלה מ-20 שנה עוסקת בתחום המו”לות, ולפני עשר שנים בדיוק הקימה את הוצאת “טל-מאי”, המפרסמת ספרי ילדים ונוער. זכתה בעיטור אנדרסן על תרגום הספר “הכוח העליון של לאקי” מאת סוזן פטרון. כתבה שבעה ספרי ילדים. בימים אלה יוצא לאור ספרה “הופעות, הפתעות ומשפחה שכזאת” (איורים: אלינה גורבן, הוצאת טל-מאי).

לעמוד הספר באתר הוצאת ידיעות ספרים לחצו כאן

לעמוד הפייסבוק של הוצאת “טל-מאי” לחצו כאן

עוד על הספר (מתוך הקומוניקט): 

 

אֲנִי עוֹד לֹא יוֹדַעַת מָה אֲנִי רוֹצָה לִהְיוֹת, אֲבָל הֵבַנְתִּי שֶׁאֲנִי מֻכְרָחָה לְהַחְלִיט מַהֵר, כִּי אֲנִי כְּבָר בְּכִתָּה ג’ וּבֶטַח כֻּלָּם כְּבָר יוֹדְעִים וְעוֹד מְעַט יִהְיֶה מְאֻחָר מִדַּי.

הופעות הפתעות ומשפחה שכזאת

מאירה פירון | איורים: אלינה גורבן

הופעות, הפתעות ומשפחה שכזאת הוא הספר האחרון בסדרה האהובה לראשית קריאה שכתבה מאירה פירון ואיירה אלינה גורבן. הספר הראשון ריגול, חיטוט ושוקו חם נבחר למצעד הספרים תשע”ד.

שירה רוצה לנגן בגיטרה, אבל מכריחים אותה ללכת לחוג דרמה. ואם זה לא גרוע מספיק – אחותה הגדולה יעל  מתנהגת כמו כוכבת לקראת ההופעה שלה בבית הספר ומעוררת הערצה אצל החברות של שירה. אבל אז הכל משתבש ושירה מחליטה להציל את המצב!

מאירה פירון, מו”ל הוצאת טל מאי והמתרגמת הראשית שלה, היא מחברת ספרי הילדים “הסוד שלי”; “הקסם של אביה ודריה”, לפגוש את נומי” ו”תפסיק לזוז כבר!”. פירון היא זוכת עיטור אנדרסן לתרגום לשנת 2012.

אלינה גורבן, מאיירת בוגרת שנקר, איירה וכתבה את הקומיקס השבועי לילדים “לילי” ב”ישראל היום”.

מתןך הביקורות על הקודמים בסדרה, ריגול חיטוט ושוקו חם ובנים בנות וסודות כמוסים:

“אם חשבתי שא’ בן השבע יזלזל בספר שכולו בנות, טעיתי בגדול: הילד בלע את הספר בשקיקה והודיע שישמח לקרוא בו שוב.” עטרה אופק, מרמלדה.

“חנו הרב של הספר הוא בהיותו עסוק בדרמה הביתית היומיומית. המבנה היומני יעיל בעידוד הקריאה, עם פרקים שלעתים יש להם התחלה, אמצע וסוף כמו בסיפורים קצרים.” מרים קוץ, ידיעות אחרונות.

“מותק של ספר, שכל ילד חם מזג בגילאי א’-ג’ יכול להזדהות אתו.” מור אסאל, לאשה.

“אחרי שהתפעלתי פה מהספר הראשון בסדרה של מאירה פירון לגילאי ראשית קריאה, כמה משמח להתפעל עוד יותר מהספר שבא בעקבותיו.” עטרה אופק, מרמלדה.

 

cover_ drama (1)

 

party_spread

 

eureka

sisters

piano

 

*) כל האיורים מאת אלינה גורבן (מתוך הספר “הופעות, הפתעות ומשפחה שכזאת”)