פרס ספרותי חדש  מבקש לפתור את

מצוקת הכותבים והמו”לים

פרס ספרותי חדש יוצא לדרך ביוזמת עורך כתב העת “מקף”, יואב איתמר

אלחנן וציפורה סמיט היו שוחרי תרבות וספר שהנחילו את המורשת הזאת לנכדם יואב איתמר, עורך, סופר, משורר, מחזאי ומו”ל שמוציא ביחד עם חני שטרנברג את כתב העת “מקף”.

כמו הוצאות לאור, סופרים ועורכים עצמאיים רבים, גם איתמר נאבק יום יום בשוק הספרים ובענף המו”לות המשתנה תדיר.

הפתרון שלו הוא: פרס סמיט, על שם סבו וסבתו, שיינתן למצטיינים בכתיבת פרוזה שעדיין לא פירסמו ספר פרוזה פרי עטם, מתוך מטרה לא רק להוציא לאור ספר, אלא גם לדאוג לבסס את הקריירה של הסופר עצמו. על מנת להשתתף בתחרות יש לשלוח קבצי סיפורים או רומנים, המכילים החל מ-35,000 מילה לכתובת : Smith.award@gmail.com. תקנון הפרס יפורסם באינטרנט בתחילת חודש יולי. בינתיים על מנת לקבלו יש לפנות לכתובת האינטרנט המצוינת לעיל.

יש לשלוח את כתבי היד ללא שם המחבר. היצירות  תיבדקנה ללא זיהוי המחברים. במייל נפרד יש לשלוח את פרטי הכותב, שם הכותב, שם היצירה, ודרכי התקשרות עמו. המעוניינים להשתתף מוזמנים לשלוח את כתביהם עד ה-1 בספטמבר, תוצאות התחרות יוכרזו בסוף חודש נובמבר.

 טקס חלוקת פרס סמיט ייערך בתאטרון move בת”א בחג החנוכה תשע”ד.

הפרסים: מקום ראשון– הוצאה לאור של הספר, כולל עריכה, גרפיקה, הדפסת מהדורה ראשונה, הפצה, שיווק ויחסי ציבור וקידום במסגרת הוצאת מקף (שווי 30000 ₪)

מקום שני- עריכה והוצאה כספר אלקטרוני באינדיבוק ויחסי ציבור (שווי 10000 ₪)

המקום השלישי יתחלק בין שלושה סופרים שלהם תוצע האפשרות להוציא את הספר לאור בהוצאת “מקף” או “רסיס נהרה” בתנאים מועדפים.

כמו כן יחולקו חמישה ציונים לשבח אשר קטעים מספריהם או סיפור קצר- יופיעו בכתב העת מקף או החוטם. השופטים בתחרות הינם סופרים ומו”לים צעירים שחשוב להם למצוא קול רענן בספרות הישראלית החדשה.

מי שלא יבחר ל”רשימה הקצרה” של הזוכים יהיה זכאי לחוות דעת או לפגישה עם שופט במחיר מופחת בו ידונו בכתב היד שלו, ויוצעו לו אפשרויות לתיקון כתב היד.

 

עורכי התחרות, השופטים ונותני החסות (“החוטם”, “אינדיבוק”, “דיוניסוס יחסי ציבור”, “רסיס נהרה”, “חבר לעט” וכתב העת “מקף”)  רואים בכך הזדמנות לשקם את מעמדו הנשחק של הסופר, בעידן אינטרנטי בו חוקי המשחק השתנו וגם הוצאות ספרים מרכזיות נאלצות לבקש מהמחברים תשלום  “השתתפות עצמית” בהוצאת הספר, שכן ההשתתפות בתחרות וההוצאה לאור של הספרים הזוכים היא ללא תשלום ומהווה פרס ומנוף לעידוד הכתיבה והספרות.

 כמו כן יהיו זכאים כל המשתתפים להנחות משמעותיות בשירותי העריכה של חבר לעט ושל יחסי הציבור של דיוניסוס.

maxresdefault