אני רוצה להשתמש בבלוג כדי לעשות ניסוי קטן.
אתמול קיבלתי מייל מבחור בשם עידו הלר שכתב ספר, מותחן, באנגלית והציע לי לקרוא אותו. הוא שלח לי אותו בקובץ פי.די.אף.
מכיוון שיש לי כמה התחייבויות קודמות בענייני קריאה ומכיוון שאני ממילא לא חובב במיוחד את ז’אנר המותחנים, ביקשתי ממנו רשות להציע את הספר ל”ציבור קוראי הבלוג”. הוא הסכים.

אז הספר של עידו, Life’s Illusions, ניתן להורדה כאן: Life’s Illusions – Final version

רציתי להציע למי מקוראי הבלוג שיסכים “להשתתף בניסוי”  לכתוב התרשמות מהספר שאפרסם אותה בבלוג (מדובר בספר קצר יחסית, 189 עמודים, ואמור להיות קל לקריאה). זה לא חייב להיות קורא אחד, אני אפרסם את כל מי שיכתוב (ובטח עידו עצמו יפיץ אתכם בפייסבוק שלו).  כמובן שאתם יכולים גם לכתוב בכמה מילים : “אהבתי”/ “לא אהבתי”/”ספר טוב”/ “מותח”. כל דבר שתוכלו להגיד על הספר יעזור, כי אני בטוח שעידו ישמח לשמוע דעות על הספר שלו, ואני אשמח להתנסות באפשרות שבהפצת ספר באינטרנט סתם ככה.

אני חושב שזו הזדמנות לבחון את הגבולות של המדיה החדשים בהקשר הספרותי, אבל כמובן שהניסוי הזה יכול להסתיים בכשלון חרוץ – כלומר, שאף אחד לא יקרא וזה לא יעניין אף אחד. נקווה לטוב (עם שם משפחה כמו ‘הלר’, אולי נגלה פה את ‘מלכוד 22’ של המאה ה-21).

 
אני מעתיק פה את המייל שעידו כתב לי, כי יש פה פרטים עליו ועל הספר:

שמי עידו הלר, בן 28 מרחובות, בוגר תואר ראשון לפסיכולוגיה ולפני תחילת לימודים לתואר שני באותו תחום. אחרי הרבה זמן סיימתי לכתוב ספר, מותחן באנגלית באורך 189 עמודים. מהות הספר שמבוסס על תחום הריגול, הוא לא אקשן, אלא הדמויות בו, מתוך אמונה כי הקורא יזדהה עם הקשיים והמאפיינים של הדמויות: החל מפרידה מבן/בת זוג, קשיים בנישואים וכלה באספקטים פסיכולוגים מורכבים יותר של אישיות גבולית המאפיינת את שתי הדמויות הראשיות בספר. ההיבט האחרון גורם להם לצאת להרפתקה מסוכנת ביותר המהווה את העלילה המרכזית. הספר אולי קצר, אבל זה לדעתי עוזר לשמור על הייחודיות והעלילה נעה בצורהמהירה, ללא קטעים “מפרכים”. אשמח אם תקרא את הספר, ואני מקווה כי תמצא אותו מהנה. תודה על ההתייחסות וסוף שבוע נעים, עידו הלר 

When life takes you to the cliff, it takes extreme action.
Read it.